Případ vznešeného prstenu

Případ vznešeného prstenu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107048/pripad-vzneseneho-prstenu-107048.jpg 4 14 5

Redaktor Viktor Lázinka série

Magnet 3/75. Detektivní příběh. Byla zavražděna majitelka vzácného prstenu, pocházejícího z klenotnice Habsburků. Poručice Adéla Soukupová, které občas pomůže novinový reportér Viktor Láznička pátrá po pachateli i po prstenu. Vydalo vydavatelství Magnet n.p. Praha jako součást periodické řady Magnet.

kolacky
21.09.2023 4 z 5

"Zamlada" se mi to hodně líbilo - tedy v době, kdy to vyšlo.

moničina
02.09.2023 3 z 5

Nic extra, trochu nudný a roztiahnutý dej, taka oddychovka. Edícia Magnet mala aj lepšie knihy. A vzajomny vztah Adely a novinara bol vykresleny naivne, chybala mi medzi nimi nejaká opravdová chémia.

daudurhundur
01.11.2020 4 z 5

Pro dvojici reportéra Lazničky a příslušnici ;-) Adélu mám asi slabost. Jedna z lepších "magnetek" a stejně jako ostatní ji hodnotím spíš jen v kontextu této edice.
Proti ledasjaké "opravdové a velké" detektivce by tenhle případ samozřejmě neuspěl, ale krátký a zábavný odpočinek s knihou to zajistilo.

MichalHoráček
11.08.2017 4 z 5

Celkem příjemná klasická česká detektivka. Vraha jsem do poslední chvíle nedokázal odhadnout. Občas trochu zdlouhavej a zmatenej děj. Je to knížka na takové letní odpoledne ;-)

ronyjihlava
23.06.2012 3 z 5

Autor, který ke knize přidal krátký úvodní popisek trošičku ujel, řekl bych. Kniha není knihou povídek, nýbrž kriminálním románem. Předpřevratová Bezpečnost zde vyšetřuje případ vraždy staré, nuzné ženy, která byla všem příbuzným jenom na obtíž. Jedinou věc, kterou měla, byl poměrně cenný prsten. Tak dlouho o něm mluvila, tak dlouho se jím chlubila, až ji kvůli němu zavraždili. Kdo s čím zachází, s tím také schází

české krimi české detektivky

1975  72%Případ vznešeného prstenu
1978  56%Konec Žlutých vikomtů
1974  70%Záhada vzorce X
1981  57%Preparát X
1976  72%Tajemství houslového klíče

Kniha Případ vznešeného prstenu je v