Tajemství houslového klíče

Tajemství houslového klíče https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169296/tajemstvi-housloveho-169296.jpg 4 17 7

Redaktor Viktor Lázinka série

< 3. díl

Do italského městečka, kde byl před rokem zavražděn český houslista a kde zmizely jeho stradivárky, přijíždí ke koncertnímu vystoupení jeho žák. Napětí detektivky spočívá v tom, zda pracovnice Bezpečnosti z Prahy zabrání vytvářející se podobné situaci jako před rokem.

BaS1972
17.11.2019 4 z 5

Milý nekomplikovaný příběh z minulých časů psaný pěknou češtinou.

verense
22.09.2019 4 z 5

Taková nenáročná oddychovka, místy i vtipná, místy díky svému stáří celkem úsměvná. Nu, proč ne, zas to bylo něco jiného mimo můj obvyklý rámec čtení.

Evča123441
15.04.2019 2 z 5

Šlo to a hodilo se do výzvy.

Marci18
09.04.2019 5 z 5

Detektivka! Housle! Nádhera!

babystar
08.04.2019 3 z 5

Detektivka, v níž naivní novinář, fešná kriminalistka a talentovaný houslista odhalí a zajistí potrestání pachatelů krádeže stradivárek a utajené vraždy. Vzhledem k době, v níž se příběh odehrává (70. léta 20. stol.), působí akce hrdinů spíš jako propaganda, než jako uvěřitelná skutečnost.

vterinka
26.06.2018 4 z 5

Je to taková rychlá Česká nenáročná detektivka v prostředí Itálie.
Tím, že je kniha velice krátká tam není moc prostoru na složité zápletky ani dramata, takže od začátku, kdy se dozvíte, o co jde, jen čekáte, kdo, proč a jak to udělal, což se dozvíte v závěrečných dvou kapitolách.
Kniha se mi četla dobře, dostala jsem ji jako dárek, takže to pro mě bylo něco trochu jiného, než na co jsem zvyklá, což jsou delší a složitější detektivky.

MichalHoráček
18.10.2017 5 z 5

Příjemná nenáročná stará detektivka. Žádnej krvák, na odreagování ideální.

vraždy české detektivky krádeže a loupeže

1975  72%Případ vznešeného prstenu
1978  56%Konec Žlutých vikomtů
1974  70%Záhada vzorce X
1981  57%Preparát X
1976  72%Tajemství houslového klíče

Kniha Tajemství houslového klíče je v