Astrofyzika pro lidi ve spěchu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Co je to prostor a čas? V jakém smyslu jsme my součástí vesmíru? V jakém smyslu je vesmír součástí nás samých? Odborníkem na všechny tyto nutkavé otázky je uznávaný astrofyzik a autor mnoha bestsellerů Neil deGrasse Tyson. Čas zabývat se úvahami o kosmu má v dnešní době málokdo. Pro nás ostatní je ideální právě tato stručná a srozumitelná kniha plná Tysonova osobitého humoru, jejíž lehce stravitelné kapitoly se dají konzumovat bez ohledu na čas a místo, kde se právě nacházíte. Ať už si ji otevřete u ranní kávy nebo cestou v autobusu, letadle či vlaku s knihou Astrofyzika pro lidi ve spěchu snadno porozumíte všem základním otázkám vesmíru, od teorie velkého třesku po černé díry, od kvarků po kvantovou mechaniku, od objevování planet po hledání života ve vesmíru. Astrofyzika pro lidi ve spěchu je určena všem, kdo nemají čas probírat se tlustými knihami, přesto však touží porozumět vesmíru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441127/big_astrofyzika-pro-lidi-ve-spechu-enq-441127.jpg 4.5124
Žánr:
Literatura faktu, Vesmír, Přírodní vědy

Vydáno: , Jota
Originální název:

Astrophysics for People in a Hurry, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Astrofyzika pro lidi ve spěchu

XbookwormX
25. března

Občas jsem měl pocit, že jsem přeskočil učivo a vynechal "Astrofyzika pro blbce", ale od čeho je Google. Zbytek byl čtivěj, zábavnej a obohacující. Sheldon by mě stejně setřel na první dobrou, ale na takový to obecný rozjímání jsem si nějaký rozumy odnesl.

Hoousenka
11. února

Čtivé, srozumitelné, poučné a k tomu ještě i vtipné... Za mě opravdu povedená kniha!


jaroiva
04.11.2022

Taková zajímavá knížka, poutavá, nabitá informacemi, podanými srozumitelnou formou...
A pak to autor zabije takovým mravokárným závěrem.
Jinak nemám co vytknout, ale pokud chcete lépe pochopit vesmírná měřítka a svou malost ve světě, místo tohoto závěru si raději přečtěte trilogii Vzpomínka na Zemi.

KajkaMicinka
18.04.2022

Kniha je velmi pěkně napsaná. Člověk musí stále dávat pozor, protože hned jak bude v “jiném světě” nebude vědět o čem je řeč. Ke knize se určitě vrátím.

Deia
08.12.2021

Aj keď je kniha naozaj tenučká, obsahuje veľa informácii, ktoré sú podané zrozumiteľne, vtipne a to v dvanástich kapitolách. Čo mi na nej vadilo je snáď to, že je až príliš tenká a informácii je tam na toľko strán síce dosť, ale tu by som práve ocenila, keby ich bolo ešte viac. Napriek tomu je tam mnoho vecí, ktoré som nepoznala (a niektorým som aj tak nepochopila), najviac ma zaujala kapitola o tmavej hmote, ale niektoré kapitoly mi veľa nového nedali. Tiež tým, že je kniha taká krátka, tak sa dá v pohode prečítať za jedno popoludnie a úprimne, ja si knihy, ktoré prečítam doslova na jedno posedenie, nejak neviem zapamätať, čiže pár dní po prečítaní mám problém si spomenúť na detailnejší obsah. Ale napriek tomu som si jej čítanie užívala, je napísaná perfektne a pri čítaní som bola uchvátená, len nie až tak, ako som čakala. Kniha je to síce super, ale nadšenejšia som bola pri pozeraní seriálu Cosmos, v ktorom je sprievodcom práve deGrasse Tyson. Čítanie knihy vo mne prebudilo chuť si ho pozrieť znova (prvú časť preskočím, tú už poznám naspamäť, v škole ju púšťam pravidelne deťom) a to rovno aj s druhou sériou, ktorú som ešte nevidela.

Mr.Moldau
27.08.2021

Tato kniha je podle mě mistrovským dílem. Patřím mezi lidi, kteří mají velké rezervy v přírodních vědách, a tato kniha umí poskytnout velmi srozumitelnou a poutavou formou vhled do astrofyziky, potažmo i do chemie a de facto i technických věd. Je to kniha, která upoutá a vyvolá hlad po dalším hledání sebe sama nejen v rámci tohoto světa, nýbrž i kosmu. Pro ty, co se chtějí čtivou formou "dovzdělat" ve fyzice, je tato kniha ideální volba.

andrej0867
19.08.2021

Vyborna knizka.
Kapitola 6 - Tmava energia je s velkym naskokom najdepresivnejsia vec ktoru som za posledne roky cital.

MartinvonHau
29.06.2021

Astrofyzika pro lidi ve spěchu je parádní exkurz do této vědní disciplíny pro lidi, které zajímá vesmír, ale přece jen je pro ně astrofyzika trošku náročný obor. Krásně a jednoduše podáno, přesto jsem některým věcem jen těžko rozuměl a některé časti jsem musel přečíst vícekrát, než jsem je aspoň trochu pochopil. Chyba je ale rozhodně na mé straně. Doporučuji.

1