Historická detektivka

Historická detektivka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380983/mid_historicka-detektivka-ti5-380983.jpg 4 8 2

Touha po dobrodružství a napětí je v lidské mentalitě zakořeněná hluboce a silně. Kramářské tisky, noviny, šestákové romány – to všechno naši předkové „hltali“ s c hutí. představivost a povědomí o dění v cizích zemích upoutávaly zprávy o válkách, povstáních či hladomorech,z „domácích“ událostí dominovaly různé mordy a tajemné historie. Publikace si však neklade za cíl zaujmout senzačními odhaleními. Předkládané příběhy, z bádání odborníků a publikované ve formě seriálu v magazínu Tajemství minulosti, se skutečně udály. Mohou pobavit, poučit, a možná i vzdělat. Pojďte s námi na výpravu napříč staletími na dvory českých knížat a králů, zákulisí politických jednání, ale i do temných městských uliček a malebných vesnic. Záleží jen na vás, jakým způsobem budete Historickou detektivku číst, zda jako zábavnou formu oddychu, dobrodružnou výpravu do časů dávno minulých či jako k rozšíření vlastních historických obzorů. Ať už kteroukoli cestu, vždy se můžete nechat unášet napínavým vyprávěním příběhů, které tvořily českou historii!... celý text

hnatlubo
11.09.2021 3 z 5

Populárně psané příběhy z našich dějin, ale proč ne.

ijcro
01.08.2020

Záhada, nezáhada, jak je to šmrnclý nějakým tajemstvím, tak je to bestseller a basta! Nebo taky ne?
Každopádně, kniha je nadupaná zajímavými fakty, je zde historie dávná z časů Přemyslovců i nedávná z doby rudých mocipánů.
Osobně mě zaujala kapitola o nešťastném skonu knížete ze Schwarzenberku rukou silně krátkozrakého císaře Karla VI.