Přepište dějiny potřetí

Přepište dějiny potřetí https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522416/bmid_prepiste-dejiny-potreti-Rd4-522416.jpg 4 8 5

Oblíbený podcast potřetí v knižní podobě! Proč se neustále vracíme k Mnichovu 1938 jako k traumatu a hýčkáme si pocit, že jsme byli zrazeni? Jak vnímáme historické osobnosti a proč nám například z paměti vypadl F. L. Rieger, který stál u většiny kroků české politiky 19. století? Kdo byli skuteční vítězové února 1948 a jaké byly další osudy těch, kteří se ocitli na vrcholu moci? A jaké dopady mělo krátké období vlády Michaila Gorbačova na život v Československu? Autoři Přepište dějiny potřetí se tentokrát podívají na zoubek zapomenutým či „přepsaným“ osobnostem našich dějin, jako jsou Alois Rašín nebo Antonín Švehla, a událostem Mnichova 1938 a února 1948, kterým budou věnovány samostatné bloky. V knize nebude chybět ani pohled na Východ a česko-ruské vztahy, stejně jako téma hranic a našich sousedů. A protože kniha vychází v roce výměny na Pražském hradě, závěr bude věnován všem našim dosavadním prezidentům. Spíše než na jejich zevrubné životopisy se však autoři zaměří na výkon jejich prezidentského úřadu, a to pěkně od T. G. Masaryka až po Miloše Zemana. To všechno ve více než třiceti kapitolách.... celý text

hnatlubo
30.03.2024 5 z 5

Výborné eseje nad kapitolami z našich dějin.

pepap
04.03.2024 5 z 5

Mnichovské trauma, Únorové dny a počátek komunistického ČSSR, ale i přepisovaný Karel Hynek Mácha .. je to pestré přemítání nad dějinami a odhalování úskalí vytvořených zkratek, zjednodušení a zobecňování.
Seriál prezidentů je naprostá pecka.

momo67
05.01.2024 4 z 5

Nadviažem na svoj predošlý komentár k predošlej knihe. Výborné v častiach kde sa hovorí o dejinách teda o udalostiach spred viac ako 30 rokov. Ale vôbec nechápem snahu autorov "prepisovať" súčasnosť najmä ak to v niektorých prípadoch zaváňa skôr propagandou ako objektívnym zhodnotením. Trocha to kazí dojem z celej inak výbornej knihy.

BarboraSalome
02.01.2024 5 z 5

Jako fanynka podcastu Přepište dějiny jsem nadmíru spokojená. Pánové Stehlík a Groman opět nezklamali. Výborně sestavená kniha. S chutí se budu k této trilogii vracet.

roman6788
03.12.2023

Opäť skvelé čítanie o histórii Česka a Slovenska s rozobratím kľúčových udalostí a osôb 20. storočia.

české dějiny

Autoři knihy

Michal Stehlík
česká, 1976
Martin Groman
česká, 1976

Kniha Přepište dějiny potřetí je v