Letní přemítání

„Tato knížka není žádným souborem esejů, a tím méně politickým dílem. Je to jen série spontánně psaných poznámek o tom, jak vidím tuto zemi a její problémy dnes, jak vidím její budoucnost a za jaké věci se chci zasazovat.“

Václav Havel

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77234/letni-premitani-77234.jpeg 3.732

Kniha Letní přemítání

hnatlubo
14.09.2019

Po přečtení téhle knihy člověk plně docení osobnost Václava Havla. Mrazí mě když si uvědomím jak je dnes určitými lidmi a vysokými politiky pošlapáván jeho morální odkaz.

ZuzanaMrh
04.01.2014

Velice zajímavá kniha. Mnohé, co jsem nechápala a "neviděla" mi osvětluje či ukazuje z jiného úhlu pohledu. Václava Havla jsem si vždy vážila. S každou knihou, kterou přečtu a hrou, kterou shlédnu, jsou můj respekt a úcta k tomuto člověku stále hlubší... Rozhodně stojí za přečtení i pro ty, kteří s ním nesouhlasí...

annihilation
16.09.2012

Velmi chytrá kniha od chytrého muže. Václav Havel se zde snažil zachytit sled svých myšlenek – hlavně o tom, jak by si představoval fungování našeho nově vzniklého státu. Takhle na první pohled to musí vyznít, jako by šlo o knihu ryze politickou, opak je ale pravdou – jde o dílo lidské. Inteligentní úvahy vám možná budou připadat poněkud optimistické – náš prezident vždy věřil v dobro a slušnost lidí. Pokud tedy nechováte odpor přímo k němu, podle mě stojí určitě za přečtení. Spousta krásných myšlenek vás opravdu donutí k jistému zhodnocení vašich názorů a představ, ale určitě vám nebudou násilně vnucovány žádné idey.