Hkk935 Hkk935 komentáře u knih

Odplata Odplata Steffen Jacobsen

Začátek pomalý, ale postupně se dej šponoval a bylo to velmi skvělé čtení. Závěr, a tím myslím úplný závěr, překvapivý...i když teď vím, že mě to mělo trknout..kde na tebe vzala číslo...?

29.07.2023 5 z 5

Trofej Trofej Steffen Jacobsen

Drsný námět, skvělý děj, překvapivý konec. Modleme se jen, aby to nebyla realita... Skvělá detektivka, která se čte sama.

25.07.2023 5 z 5

Ztracený diadém Ztracený diadém Jan Bauer

Je to lehká detektivka, čte se rychle. Kupodivu se člověk ani neztrácí v množství jmen, ale trochu mi vadí ta vulgarita. Sem tam ano, ale tady je toho opravdu moc. Pokud tak bude mluvit jen ten "obyčejný člověk", tak dejme tomu, ale tady tak mluví všichni, bez ohledu na stav...to je asi moc. Jinak je to dobrá série, nic náročného, zopakovala jsem si i historii.

17.07.2023 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Bylo to dlouhé, bylo to náročné (udržet knihu fakt bylo náročné :-D), ale líbilo se mi to. Odhalení vraha, za mě, velmi překvapivé, nečekala jsem to. Je pravda, že jsem se ztrácela v rozebírání astrologie, ale knížka jako celek stála za to.

13.07.2023 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Rozhodně lepší díl, než ten předešlý (který také stojí za přečtení). Za mě velmi čtivé, četlo se to opravdu jedním dechem, takové to ..ještě jednu stránku a bylo z toho dvacet stránek, protože se pořád něco dělo... pořád se to někam posouvalo. Líbí se mi i to, že to není čistě jen detektivka, ale je zde i rozebírán soukromý život (přeci jen, vžíváme se do příběhu, a to nemůže být jen o práci, ale i o soukromí, tak, jak to funguje i v reálném životě...prostě dílek k dílku, aby to mohl být celek). Skvělé je, jak autor(a) ukazuje, jak si jednu situaci vyloží žena, a jak si ji vyloží muž...jako v životě...nikdy stejně :-).

05.07.2023 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Zatím asi nejpovedenější díl. Baví mě i rozkrývání soukromí hlavních postav, jsou sympatičtí ( protivný je "Hezoun"...ale co, já si ho brát nemusím :-D). Téma je velmi zajímavé, i když dost smutné...tolik utrpení. Jdu na další díl.

01.07.2023 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Bylo to zajímavé čtení, možná občas až moc překombinované, hodně postav, hodně detailů, občas jsem se ztrácela v postavách. Každopádně to stálo za přečtení.

01.07.2023 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Trochu mi to připomíná seriál Vražedné pobřeží (nebo tak nějak se to jmenovalo), ale líbilo se mi to, musím uznat, že děj probíhal plynule, nebyla tam slepá místa, jdu si dát další díl. Cormoran i Robin jsou velmi sympatičtí a snad i další díl bude stát za to.

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tohle bylo excelentní! Skvělá knížka, velmi napínavá, už od začátku jsem měla problém přestat číst. Děj je naprosto fascinující, tím jak se prolíná přítomnost s minulostí, vzniká velmi silný příběh. Strhující závěr... člověk by až ukápnul slzu :-)

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Těžko říct, zda je lepší tento díl, nebo ten předešlý...Josii má moje sympatie, takže ji fandím. Samozřejmě je zvláštní, že v příběhu vystupují téměř stejní aktéři, jako u prvního dílu, ale musím uznat, že jejich zapojení do děje v tomto díle, mě překvapil. Bylo to fajnové čtení.

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Je to emocionální knížka, někdo řekne... přitažené za vlasy...já říkám, že velmi povedené. Detailní popis nemocné psychiky opravdu brilantní. Jako rodič si neumím, a nechci, představit jaký je to pocit, tohle zažít, jako čtenář hltám každou stránku. Přečteno za pár dní. Jo a vraha jsem teda tipovala špatně, asi jen proto, že mi ta osoba byla protivná... Takže skvělá práce :-)

07.06.2023 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tak při této knize jsem opravdu nenáviděla čas, kdy jsem nemohla číst. Téma, děj, popis...všechno skvělé. Lars Kepler to fakt umí. Jde v popisu děje i hodně do hloubky, takže kolikrát má člověk pocit, že tam stojí a je přímým svědkem toho masakru. Velmi zdařilé.

Lazar Lazar Lars Kepler

Hodně napínavé, nedalo se kolikrát ani přestat číst...ještě stránku, ještě jednu...a bylo z toho dalších dvacet. Na začátku série jsem byla skeptická, ale s každým dalším dílem uznávám, že je to velmi zdařilé dílo, a stojí za to ho číst od začátku, až po poslední díl.

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Překvapila mě forma knížky, velká písmena, takže jsem začínala číst už s jistou dávkou pochybnosti, zda to bude aspoň ke čtení, ze začátku jsem se nemohla dostat do děje, nic co by mě vtáhlo, ale pak se děj začal víc prohlubovat a nakonec to bylo velmi skvělé čtení. Samozřejmě, že je něco opravdu přitažené za vlasy (myslím tím hlavně to, že se vše dalo takto letitě tutlat), ale to prostě k dobré detektivce snad i patří (je to fikce ne realita). Spousta komentářů haní Josii, že je nepříjemná, vzteklá, že je nejlepší na světě...ale mě nevadila, naopak, žena činu :-).

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Přečtená celá série, je to opravdu skvěle čtení. Samozřejmě, že jsem celý díl doufala, že se Carlovi podaří vyřešit tu záhadu, kterou je série protkaná, ale autor si to nechal pro sebe, takže snad to bude námětem dalšího dílu. Opravdu doporučuji přečíst celou sérii, občas je něco slabší, občas něco znamenitě vyčnívá, ale jako celek hodně povedené.

05.05.2023 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Zase povedená kniha! Konečně víme, co že je ten Asad zač. Kniha má opět velmi napínavý děj, výjimečný popis míst, osob... prostě skvěle napsané a velmi čtivé.

29.04.2023 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Velmi zajímavé téma příběhu, možná bych i řekla, že dokážu pochopit "proč vraždila". Autor je mistr v detailech, takže se člověk opravdu dokáže vcítit do děje, ať už do oběti nebo nebo do vraha...popis situace, myšlenek, prostředí, prostě, jako by to prožíval on sám. Skvělé čtení.

23.04.2023 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

J.A. Olsen to prostě umí. Skvělé téma, napínavé čtení, které se drží celou knihou, nejsou tam slepá místa. Samozřejmě i stále skvělí hrdinové, Asadovi velbloudi mě fakt baví (kam na to autor chodí... ). Rose je Rose... Carl a jeho nohy na stole ... Prostě a jednoduše doporučuji, a jdu rovnou na sedmý díl.

11.04.2023 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Přeskočila jsem omylem díl v sérii, ale nebyl to až takový problém. Za mě velmi podařené čtení, určitě lepší, jak první díl. Má to napínavý děj, je to strhující, když už je věc skoro vyřešena, objeví se další dějová linka, a příběh jede nanovo...i když pořád navazuje na ten počáteční. Opravdu skvělá kniha.

08.04.2023 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Musím napsat, že je kniha velmi povedená, čtivá, má spád, je napínavá a samozřejmě na konci i překvapivá, ale na druhou stranu je to občas hodně přitažené... přesto stojí za to, si ji přečíst...a myslím, že každá žena se po přečtení fakt občas koukne oknem :-). Takže jdu do dalšího dílu.

03.04.2023 5 z 5