Hkk935 Hkk935 komentáře u knih

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tak tento díl byl velmi podařený, musím říct, že jsem jen nerada odkládala knížku, trochu mi neseděl slovník dívek, byl až moc vulgární, ale jinak to mělo vše... napínavé, emocionální, a i když to vypadá, že v půlce je vše jasné, tak vlastně vůbec není, a to mě bavilo. Tak se jdu vrhnout na další díl...snad nezklame.

31.03.2023 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha není špatná, ale asi jsem zvyklá na jiný druh detektivky. Detektiv, po kterém je nazvaná série, je v pozadí a vlastně toho moc nevypátrá, rodiče, kteří spolu moc nekomunikují, děda, policajt v důchodu, zjistí víc jak samotná policie, ale přesto je to velmi zajímavé téma a je pravda, že velmi dlouho je člověk přesvědčený, že ví, kdo je ten pomyslný "vrah". Závěr překvapí. Jdu zkusit další díl ze série a uvidíme.

26.03.2023 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Tentokrát nebyl děj až tak napínavý, chvílemi jsem se i trochu nudila, ale i tak musím uznat, že číst se to dalo. Předešlé díly byly mnohem akčnější, napínavější, zajímavější... prostě lepší. Jdu na další díl a jsem zvědavá, jestli tenhle díl byl jen tak odpočinkový.

22.03.2023 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Opět velmi zdařilé, obávala jsem se, aby autor neudělal z hrdinů přehnané superhrdiny, ale jsem velmi překvapena. Stále je to napínavé, čtivé, humorné, drsné a hlavně tajemné, i po čtvrtém dílu nevíme o Asadovi skoro nic a to mě baví...klobouk dolů... udržet tajemství do dalších dílů a nezačít být nudný, je prostě bomba. Takže hurá na další díl. Jo a ten konec...to se opravdu povedlo!

16.03.2023 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Opět skvělá a napínavá detektivka, téma hodně citlivé (určitě pro každého, kdo má dítě) a přesto autor dokázal propojit napínavý děj, humor, osobní vztahy a trochu tajemna ve skvělé čtení. Jdu na další díl :-)

11.03.2023 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Skvělé pokračování, povedlo se, děj je velmi povedený. Přečteno za dva dny :-), takže hurá na další díl. Carl mě začíná opravdu bavit.

05.03.2023 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Další velmi povedená severská detektivka, super čtení, napínavé, humorné, skvěle vylíčené postavy. Těším se na pokračování.

05.03.2023 5 z 5

Arthur & George Arthur & George Julian Barnes

Jak už zaznělo... příběh George je opravdu vynikající, dokázala jsem se do toho opravdu vžít, příběh Arthura mě bohužel nebavil, chvílemi byl fajn, ale čím byl Georgův příběh napínavější a zajímavější, tím mi Arthur vadil ...takže jsem "bohužel" jeho příběh brala ob tři stránky a mám pocit, že jsem o nic nepřišla. Není to špatná kniha, příběh George má vše... příběh Arthura mi přijde k okolnostem a tématu knihy zbytečný.

05.03.2023 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Velmi povedené, skvělé to pasuje na Milénium, samozřejmě, že je znát rukopis jiného autora, ale za mě je to velmi čtivé, vlastně všechny tři pokračování jsou povedené.

18.02.2023 5 z 5

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Naprosto fantastická trilogie, čte se jedním dechem.

18.02.2023 5 z 5

Přiznání viny Přiznání viny Scott Turow

Nemohla jsem se do děje začíst, tápala jsem ve vyprávění. Jakmile se objevilo něco, co mělo spojitost s "vyšetřováním", okamžitě je do toho vložené dlouhé vyprávění o všem možném, aspoň tak mi to přišlo... bohužel si nevybavuji ani o čem. Škoda, čekala jsem strhující děj, možnost k tomu určitě byla, vzhledem k prostředí... právníci, zmizení, peníze, vražda...ale po přečtení (spíš tedy mučení) půlky knihy, knihu odkládám a do dalších už se pouštět nebudu.

18.02.2023 1 z 5

Anděl temnoty Anděl temnoty Caleb Carr

Čekala jsem podobný styl jako u Psychiatra, ale v druhém díle byl ten spád do děje rychlejší. Úžasná kniha, mistrně napsaná, četla se sama.

22.01.2023 5 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Začátek byl pro mě trochu náročný, opravdu silný popis všeho a všech, ale na konec úžasné čtení, děj napínavý, čtenář se dokáže vcítit do děje. Velmi povedená kniha

22.01.2023 5 z 5

Lamentace Lamentace Christopher John Sansom

Velice poutavé čtení, napětí, skvělý popis prostředí, postav

15.01.2021 5 z 5