hey123 hey123 komentáře u knih

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Dala bych nejradeji 3,5 hvezdy.
Ale zacatek pribehu me nejak nudil ani nevim proc. Nemohla jsem se zacit, ale nejspis je to tim, ze nemam rada takto husty text ke cteni.
Nektere pasaze mi prisly zbytecne dlouhé, natahovane.
Konec byl ovsem za me super. To jsem necekala.
Myslim, ze by to byl i super film. Erin jsem moc na chut nepřišla, ale ne vzdy vam hlavni postava sedne.

12.04.2021 3 z 5

Adieu, Vídni – Bonjour, Paříži Adieu, Vídni – Bonjour, Paříži Susanna Kubelka

(SPOILER) Myslím si, ze jako oddychove cteni ideálni. Cte se to vlastne samo.
Ja bohuzel nejsem čtenářka tohoto zanru, proto pro me byla naivita hlavni hrdinky vlastne dost unavna.
Porad dokola jen odejdu, zmeni se, neodejdu... A Cliff taky neni muz, ktereho chcete doma, jelikoz neni vyrovnany hlavne sam se sebou.

No oddechovka dobra, dost naivni, ale odpocinete si.

16.03.2021 2 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Chvilku mi trvalo, než jsem se zorientovala v postavách. Seznamování s nimi bylo někdy celkem zdlouhavé.
Už od začátku bylo jasné, že některe jsou "hlavnejsi", ale přišlo mi, že některé postavy zde bly uplne zbytečne.
Kniha ale nabrala spád až ke konci.
Jinak nápad dobrý - psycho žena, která je přesvědčena o své pravdě.

20.01.2021 3 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

Líbí se mi, že jsou na začátku zopakovany všechny důležité informace, takze je teoreticky možné, že nemusíte cist první díl, a stejně budete vědět, co se odehrálo.
Kniha se opet cetla sama, jen mi přišla napínavá az tak od pulky.
Bohužel jsem opět tušila, kdo bude hlavní,, padouch ", takze to pro mě nebylo překvapení..
Už se ale těším na poslední díl, jelikož druhý díl skončil napinave

13.12.2020 3 z 5

Jelikož jsem v Gruzii byla, byla krasne cist o zemi znovu, vybavovat si místa, o kterých píše.
Moc ráda jsem se dozvěděla i o dalších dvou zemích, u kterých jsem si vždy zmiňovaná místa googlila, abych si příběh přiblížila.
Kniha je oddechovou záležitosti, u které se i zasmějete.
O hvězdičku méně davam jen proto, že je celý ten příběh proste až moc plný štěstí a bohužel, nevěřím tomu, že kapitoly nejsou pribarvene ????

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Dalši případ mého oblíbeného Thea. Tahle postava mě prostě baví, je totiz jina, než u ostatních detektivek.
Nejvic úsměvné mi přišlo, že je vlastně celá kniha o jako si zabijackem viru. To se v této situaci opravdu hodí.
Super dej, s otevřeným koncem, takze se moc těším na pokračování

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Zajímavý příběh, který se může stát v každé rodině.
Ale bohužel mě tato kniha bavila že všech autorcinych knih zatím nejméně

27.11.2020 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Autorka patří k mým oblíbeným. Sice u mě pořád vedou Manželé od vedle, ale tato kniha mě také vtáhla.
Připomínala mi 10 malých černoušků. Ale nakonec tu nebylo tolik mrtvol.
Napínavé až do konce, kapitoly napsané, dle mého názoru, velice čtivě.

Jáma Jáma C. J. Tudor

když jsem knihu dočítala v noci, celkem jsem se bála Annie. Příběh mě vtáhl, takže jsem si živě představovala, jak se Annie chovala. Sympatická mi byla postava učitelky Beth.
Překvapením pro mě byl jediný kamarád, Brendan.

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Tato kniha se mi líbila víc než první díl. Přišel mi lepší jak nápad, tak i to, že se příběhu dalo věřit o něco víc, než tomu minulému.
Co mě ale mrzí je to, že vlastně skoro nic nevíme o vrahovi a ani se o něm nic zásadního nedozvíme (proč to dělá, víc z jeho minulosti).
nevím, jestli jsem to nějak přehlédla, ale proč se v knize už později vůbec nevyskytuje muž (a jeho syn), kvůli kterému vlastně celý případ začal?

27.11.2020 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

I když byl tento díl nejspíš nejslabší ze všech, i tak jsem byla nadšená. Krátké kapitoly, které nutí ke čtení dál a dál.
Jen mě zklamal konec - moc rychlý...opravdu až moc. Věnovala bych mu více stránek.
Musím ale uznat, že nápad ,, hlavního padoucha" opět na jedničku.

30.10.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Za zavřenými dveřmi jsem přečetla jedním dechem. V pasti lží za mě bohužel nebyla moc dobrý kniha. Bála jsem se tedy koupit tuto nejnovější autorčinu knihu. Ale jsem za to velmi ráda! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, navíc mě velice baví, že se kapitoly střídají z jiných pohledů (minulost X přítomnost, žena X muž). Knihu jsem přečetla za den. Je to velice příjemné čtení pro odreagování se. Vtáhne vás od první strany a na konci se jen divíte, jak to vlastně celé bylo. Za mě tedy velice povedený příběh.

22.05.2019 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Pro mě byla kniha celkem náročná na čtení - mám raději na stránce i méně textu. Kniha je ale velmi vtipně napsaná. Čtenář se směje situacím, které v knize nastaly, ale když si pak uvědomí, jaká zátěž to musí být pro okolí nemocného, moc k smíchu to vlastně není.
Moc se mi líbil konec, že vlastně díky němu "mohla najít klid"

29.04.2019 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Kniha je, stejně jako všechny knihy od tohoto manželského páru, úžasná. Moc se mi líbilo, že věci na sebe ještě víc navazovaly, celkový příběh byl více napínavý a temný, než předchozí díly. Zasazení do prostřed církve mi vždy přijde temné, ale číst to večer, to pro mě bylo ještě "horší". Velice ráda jsem byla za návrat Erika.
Kniha mě nenachala nadechnout, stále jsem musela číst dál. Je to první díl ze série s Joonou u kteréjo jsem až do konce netušila, kdo je hlavním padouchem.
Takže opět doporučuji!

02.10.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Ze zacatku jsem mela problem zacist se do deje. Jelikoz jsem nemela moc casu, knihu jsem odkladala a pote mi delalo problem vyznat se ve vsech postavach. Ke konci velmi napinave a ctive. Tema knihy me nadchlo,takze napad hodnotim velmi kladne. Nektere casti mi prisly zbytecne dlouhe. Celkove se mi ale kniha libila.

12.06.2018 3 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Nejdříve jsem si myslela, že se mi kniha bude číst špatně, a to kvůli,, nahnacanemu" textu a dlouhým kapitolám. Tomuto stylu neholduju.
Ale jakmile jsem se do knihy zacetla sly všechny obavy stranou.
Velmi dobrý nápad, líbilo se mi prolínání časových linii a pohledy dvou hlavních postav.
Myslim, ze by kniha byla i vynikající film.

27.01.2021 5 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Kniha mě dostala tím, že vás krátké kapitoly nutí číst stále dála dál, až je najednou konec.
Bohužel, jsem od začátku tušila, kdo za tím vším stojí. Nevím proč, ale ano.
Tím pádem to pro mě nebylo překvapení.
Těším se, co přinesou další 2 díly.

08.12.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Poklidný začátek, který se změní v dobrý závěr. nápad na knihu hodnotím velmi kladně. C vše může způsobit jeden nepodložený drb. musím říct, že jsem se nejdříve ztrácela ve všech těch jménech a tentokrát jsem si úplně neoblíbila žádnou z postav. Kniha mě moc bavila, myslím si, že by bylo dobré i filmové zpracování.

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Prvni kniha od tohoto autora. Kniha me velmi pozitivne prekvapila. Dnes se nedalo delat snad nic jineho,nez si cist u vody :) takze jsem se do ni pustila a precetla jednim dechem.
Dej se postupne zacal stavat vice a vice napinavym,az do samotneho konce jsem netusila,kdo je vrahem.
Oddychove cteni,ve kterem neni milion jmen a postav. Jen jsem v teto knize nalezla plno pravopisnych chyb,coz me prekvapilo.

30.06.2019 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Velmi čtivé a napínavé. Celou dobu si říkáte Co je tedy vlastně pravda? Hezký nápad, klidně bych uvítala pokračování či delší konec.

02.06.2018 3 z 5