HelVall HelVall komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Prostě dokonalé. Jazyk a styl vyprávění byl úchvatný, vtipný a všeříkající. Nechyběl sarkasmus, strhující vědečno (které jsem někdy i pochopila) a mnohem víc. Hlavní duo mělo prostě šťávu a od čtění se pak nešlo odtrhnou. Konec krásný.

17.07.2023 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Kniha je prostě skvělá. Lehce čtená. ⅓ knihy není nijak fantasy a právě proto se tam tak hodí. Vše v této knize má svůj důvot. Dokonalý svět a vše v něm. Konec mi přijde moc urychlený. Ale nijak mi to nevadilo

22.11.2023 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Evžen Boček prostě nezklame a i druhý díl byl prost úžasný. Posledních dvacet stránec jsem brečela smíchy.

20.09.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha mi dala přesně to co jsem si myslela. Četla se dobře. Díky krátkým kapitolám jsem dokázazla udržet pozornost. Po prvních prožitých životech mě však začala knížka nudit. Hrdinku jsem si oblíbila až v polovině knížky. Kdy na začátku jsem její sebesžírající osobnost dvakrát nemusela. Přesto to byl dobrý příběh. Konec byl předvídatelný ale přesto mě potěšil. Doporučuji. Přesto asi 3.5*

10.08.2023 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Tato kniha se zařadí mezi nejlepší romantické knihy, které jsem tento rok četla. Děj byl krásní. Čtivé, postavy si nešlo nezamilovat. Trochu záhady, špetka peprna a velká nálož islandskej atmosféry. Do knyhy jsem se začetla již po první kapitole. Chemie mezi hlavními postavami byla již od samého počátku silná a jakákoliv interakce mezi niny byla nezapomenutelná.
Doporučuju

17.12.2023 5 z 5

To bylo šílené. Jiný styl psaní. Evžen by mohl klidně psát komediální detektivky. Bylo to tvipné a jiné než předchozí díly. Humor a šílenost! Doporučuju.

18.10.2023 3 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Kniha byla zajimavá. Nechci autorku nijak moc hanobit. Píše dobře. Do postav se jde vcítit a humor, který mezi postavami vzniká je prostě dobrý.
Odvrácená strana téhle knihy je, že člověk se lehce ztratil v ději. Jedné kapitole rok xxxx a hned další kapitola myslíte si že je stejný rok jen třeba o pár měsíců dál a BUM jste posunutý o dva roky dál a dozvíte se to až po třech stranách. Detektivní příběh je moc uspíšen. Kdyby se rozvedl do alespoň další kapitoly bylo by to zlepšení.
Líbilo se mi propojení s mystikou (přeci jen je to v Praze za národního obrození)
Nejlepší postava byl Karel Havlíček Borovský.
Proto dávám 2,5*

03.12.2023 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Byla to výborná a vtipna oniha. Né tak vtipna jako druhý díl, le přesto výborná. Doporučuji

18.10.2023 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Četla jsem jen kvůli čtenářské výzvě. Presto tato kniha mi moc dala. Byla psána pocitově - děj v tom moc nehledejte. Příběh byl zajímavý a mohli jsme se podívat do mysli alkoholiků, kteří chtěji přestat. Doporučuji - hlavně alkoholikům, jako varování, kam může jejich závislost dojít.

27.07.2023 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

jak já říkám: "Dystopie bez toho aby se ti nechtělo zvracet, není dystopie." a toto pravidlo se tu osvědčilo. Je to napínavé čtivé a velice to zaujme a zahrabe se vám hluboko do mozku a nechce vás pustit.
Snad všechny dětští hrdinové (ať jakkoliv zákeřní jsou) si vás k sobě přitáhnout a fandíte jim ať uniknou před zkaženou společností.
VŠEM DOPORUČUJI!!!!

28.05.2023 5 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 2 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 2 Kei Koga

Líbi se mi namět. Vtipný je vždy konec s Danem a jeho keramikou

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Byla to jediná kniha z celé série, kterou jsem nepřečetla (neptejte se proč to tak bylo) a teď jsem se rozhodla že jí přečtu. Nejsem cílová skupina, ale přesto mě kniha bavila a četla jí jedním dechem. Skvěle napsané, přímočaré, žádné odchylky od děje. Někdy moc rychle vyřešený problém.
Ale i přes to...
Vrátila jsem se zpět do mého 13 letého já. Doporučuji.

01.10.2023 4 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Byla zábavná vtipná. Na začátku mi přišlo, že je to parodie na Harryho Pottera, ale zbytek dobrý. Něco tam jde odhadnou (většina). Konec se mi líbí a vztach mezi Simonem a Bazem byl perfektní.

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Knížka povedená. Příběh krásný. Doporučuji

31.12.2023 3 z 5

Muž v domácnosti 4 Muž v domácnosti 4 Kósuke Óno

Člověk si říká, že už jej v dalším díle nepřekvapí. Chyba. Tento díl jsem se nasmála vic než tem předchozí.
Doporučuji

31.12.2023 5 z 5

Spy x Family 1 Spy x Family 1 Tacuja Endó

Úžasná a vtipná.

17.12.2023 5 z 5

Muž v domácnosti 3 Muž v domácnosti 3 Kósuke Óno

Prostě skvělá a vtipná. Doporučuji.

19.10.2023 5 z 5

Slzy katovy schovanky Slzy katovy schovanky Sabine Martin (p)

Kniha byla prostě úžasná! Napínavá od začátku až do konce. Nechybělo napjetí a strach o hlavní hrdiny. Ke konci bylo soubojů více než v lecjaké fantasy. Styl vyprávění výborný. DOPORUČUJI!

24.09.2023 5 z 5

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Styl vyprávění je dobrý a vsune vás rychle do děje. I přes to že první díl o trochu zajímavější. Strach z promoce byl znát. Konec ten mě nenechá spát.
Doporučuji

20.09.2023 4 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Je to nádherná knížka, jak obálka tak vnitřek. Svět je poutavý, líbí se mi jak jsou oddělené časti z knich. Jak jsou tam skryté věty a slova (jak u čísel strányk tak v samotném textu) někdy moc chaotické a tajemné, kdy neříkají celou pravdu a nepopisují svět. Ale to je to krásné. Nechávají stále čtenáře napnutého. Příběh kapitána (nevím jak se teď jmenuje, četla jsem to již před rokem) se mi líbí.

Škoda jen že je série nedokončená a nevydán třetí díl. Mám pocit, že třetí díl odhalí zbytek fungování světa