HelVall HelVall komentáře u knih

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Kniha se mi líbila, ačkoliv ze začátku jsem jí kvůli zvláštnímu způsobu vyprávění, který mi nesedl, odložila. Po třetí pohádce jsem si zvykla a kniha se mi líbila se všemi pohádkami. Top pro mě byla O šípkové růži.

17.04.2024 3 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Čte se lépe než první díl. Lépe to utíká ačlověk je zažraný do děje. Bylo to krásně napínavé. Nic bych tam nevystřihla.

15.04.2024 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Knížka povedená. Příběh krásný. Doporučuji

31.12.2023 3 z 5

Muž v domácnosti 4 Muž v domácnosti 4 Kósuke Óno

Člověk si říká, že už jej v dalším díle nepřekvapí. Chyba. Tento díl jsem se nasmála vic než tem předchozí.
Doporučuji

31.12.2023 5 z 5

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

Oddechové čtení, krásně napsané. Nelze se odpoutat. Vtipné i napívané. Vhodné pro děti i dospělé. Doporučuji

30.12.2023 4 z 5

Holmes z Kjóta 2 Holmes z Kjóta 2 Mai Močizuki

Krásné téma. Odpočinkové. Kresba jemná a nádherná. Doporučuji

28.12.2023 5 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 5 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 5 Kei Koga

stejný jako předchozí díly - už to ale člověka trochu nudí, vše stejný. Doufám, že další díl bude více zaměřen na Dana.

26.12.2023 3 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Příběh dobrý, hrdinové byly skvělí a děj ubíhal, že jsem si ani nevšimla, že jsem na konci. Bylo dobré vidět, jak se chovali sourozenci z předešlé knihy, než odešli. Je to dobrá kniha vhodná pro děti i dospělé.

26.12.2023 3 z 5

Kokain Blues Kokain Blues Kerry Greenwood

Kniha je spíše oddechová. Čte se dobře. Hlavní postava je napsaná jako vševěd - ví vše jen od pohledu. Přesto to bylo zábavné. Doporučuju - přesto od toho nečekejte přeborného. Abych řekla pravdu seriál je lepší

25.12.2023 3 z 5

Spy x Family 1 Spy x Family 1 Tacuja Endó

Úžasná a vtipná.

17.12.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Tato kniha se zařadí mezi nejlepší romantické knihy, které jsem tento rok četla. Děj byl krásní. Čtivé, postavy si nešlo nezamilovat. Trochu záhady, špetka peprna a velká nálož islandskej atmosféry. Do knyhy jsem se začetla již po první kapitole. Chemie mezi hlavními postavami byla již od samého počátku silná a jakákoliv interakce mezi niny byla nezapomenutelná.
Doporučuju

17.12.2023 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Musím říci, že jsem knihu odložila a to jednou na půl rok a dvakrát na týden. Začátek byl odpad. Mysl ženy která jen myslí, vidí a mluví o sexu (i přes svou "sexuální poruchu"), často si protiřečila. Poté co se na scéně objevil Profesor Sympaťák nastalo zlepšení. Sarkasmus a škádlení (stále měla hlavní hrdinka náturu pětiletého děcka). Nakonec když si přiznala co doopravdy cítí už se zlepšila (neměla jsem chuť jí profackovat). Romantický příběh byl dobrý a knihu jsem od druhé poloviny hltala.
Přesto dávám 2,5 * první díl o něco lepší.

11.12.2023 3 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Kniha byla zajimavá. Nechci autorku nijak moc hanobit. Píše dobře. Do postav se jde vcítit a humor, který mezi postavami vzniká je prostě dobrý.
Odvrácená strana téhle knihy je, že člověk se lehce ztratil v ději. Jedné kapitole rok xxxx a hned další kapitola myslíte si že je stejný rok jen třeba o pár měsíců dál a BUM jste posunutý o dva roky dál a dozvíte se to až po třech stranách. Detektivní příběh je moc uspíšen. Kdyby se rozvedl do alespoň další kapitoly bylo by to zlepšení.
Líbilo se mi propojení s mystikou (přeci jen je to v Praze za národního obrození)
Nejlepší postava byl Karel Havlíček Borovský.
Proto dávám 2,5*

03.12.2023 3 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Kniha je prostě skvělá. Lehce čtená. ⅓ knihy není nijak fantasy a právě proto se tam tak hodí. Vše v této knize má svůj důvot. Dokonalý svět a vše v něm. Konec mi přijde moc urychlený. Ale nijak mi to nevadilo

22.11.2023 5 z 5

Muž v domácnosti 3 Muž v domácnosti 3 Kósuke Óno

Prostě skvělá a vtipná. Doporučuji.

19.10.2023 5 z 5

To bylo šílené. Jiný styl psaní. Evžen by mohl klidně psát komediální detektivky. Bylo to tvipné a jiné než předchozí díly. Humor a šílenost! Doporučuju.

18.10.2023 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Byla to výborná a vtipna oniha. Né tak vtipna jako druhý díl, le přesto výborná. Doporučuji

18.10.2023 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Byla to jediná kniha z celé série, kterou jsem nepřečetla (neptejte se proč to tak bylo) a teď jsem se rozhodla že jí přečtu. Nejsem cílová skupina, ale přesto mě kniha bavila a četla jí jedním dechem. Skvěle napsané, přímočaré, žádné odchylky od děje. Někdy moc rychle vyřešený problém.
Ale i přes to...
Vrátila jsem se zpět do mého 13 letého já. Doporučuji.

01.10.2023 4 z 5

Čarodějova nevěsta 4 Čarodějova nevěsta 4 Kore Yamazaki

Krásné odpočinkové. Doporučujk

30.09.2023 4 z 5

Od této knihy nesmíte čekat nějaký zavratný romantický příběh. Pokud jej čekáte tak si knihu neužijete. Já jí brala jako odpočinkové čtení od kterého jsem si moc nečekala. A taky jsem se smála pokaždé kdy Chris jen promluvil. Kniha má své mouchy ale přesto vás nechá odreagovat. Doporučuji těm kterým nevadí sex (nebo aspoň zmíňka o něm) na každé stránce. A nedoporučuji pro lidi kteří chtějí krásnou romantickou linku (tu zde nenajdete).

28.09.2023 4 z 5