Kokain Blues

První z knížek ze světoznámé krimi série Phryne Fisherová vyšetřuje, předloha úspěšného televizního seriálu Miss Fisher Murder Mysteries (u nás na Netflixu). Dvacátá léta v Melbourne v Austrálii. Do města se vrací žena, která otřese smetánkou i podsvětím. Phryne Fisherová, s koktejlem v ruce a talentem na řešení malérů, se nezastaví před ničím. Phryne přijímá zakázku na vyšetření záhadných nevolností dcery londýnských přátel. Ta se odstěhovala za manželem do Melbourne, kam zamíří i Phryne. Pátrání ji přivede na stopu nebezpečného kokainového gangu. A díky novým známým – svérázným taxikářům – přibere i tragický případ zneužité dívky. Zároveň se znovu seznamuje s městem, ve kterém kdysi vyrůstala – s jeho krásami, předměstími, luxusními večírky i skandály....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371921/big_kokain-blues-qHQ-371921.jpg 3.951

Slečna Fisherová vyšetřuje 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy

Vydáno: , Charleston Media

Cocaine Blues, 1989

Kniha Kokain Blues

ABF
19.09.2021

Úplně dokonalá detektivka, čte se jedním dechem. Doporučuji!

kikizubik
21.04.2021

Za mě dost velké zklamání.
Měla jsem velká očekávaní, což většinou knize nikdy neprospěje, ba naopak...Ale co si budem, díky seriálu jsem se o knížní sérii dozvěděla a jelikož je seriál famózní, tak jsem byla rozhodnuta knihu vyzkoušet.
Nicméně za mě velké ne.
Co se týče čtivosti a vtipnosti - tak doporučuji, ale jestli chcete nějakou dobrou detektivku z 20. let, tak hledejte jinde. Nějaké věci se vyšetřovaly to je pravda, ale nebylo to nejdůležitější.Hlavní hrdinka Phryne chodí na věčírky, na návševy, na nákupy....Moc vyšetřování nebylo. ALE ti co chtěji něco odpočinkového, krátkého, vtipného, tak doporučuji.

Aligator805
31.01.2021

Nejdříve jsem viděla seriál, který neměl chybu. A kniha byla super, vtipná, zábavná. Taková milá odpočinková záležitost.

gabriela9668
08.05.2020

První jsem viděla seriál a až pak četla knihu. Je skvělá, zábavná a vtipná. Lepší než seriál a ten mám ráda moc. Tady je lépe vykreslena postava. A není to diky Bohu zatíženo dramatickou linkou, jak v seriálu. A ženský obraz Chuck Norris se moc povedl.

SilvieK001
11.11.2019

Miluju serial o Phryne, který jsem viděla dříve, než jsem četla knihu. I ta je skvělá, je tam spoustu vtipných obratů, čte se dobře a mrzí mne, že se u nás překládá tak pomalu a že asi nezaznamenala takový úspěch, jako v zahraničí, kde i točí film a vznikl celý e-shop slečný Fisher. Pro mne skvělé pobavení.

klarence
11.08.2019

řekla bych, že místy krapet přehnané, dokonalá hrdinka, ale na dovolenou na uvolnění to docela jde

Ulala
04.08.2019

Trochu jiné, ale velká fantazie autorky se nedá popřít. V knize je snad vše co by tam být nemělo a také vše co by měla detektivka obsahovat. Že je to bláznivě uspořádané a zcela přehnané - no a co ? Proč si jednou nepřečíst "červenou knihovnu" v detektivním žánru. Když se slečna naučila od mistrů prát se, tančit, řídit závodní auto a v dalším díle i letadlo a ještě k tomu má peníze, tak proč by nemohla řešit bláznivé případy. Další díl si určitě přečtu.

13Renata13484
07.06.2019

Toto je první z celé řady knížek, které by mohly vyjít.....a nejen mohly, ale opravdu měly a to čím více, tím lépe :-D. Je to četba lehká, strhující, napínavá a její součástí je i pěkná dávka humoru.......... rozhodně to není žádná nuda a mezi řádky se dá číst i velká dávka lidskosti a snahy pomáhat lidičkám, kterým život mnohdy rozdal špatné karty. Slečna Fisherová je skvělá mladá dáma s velkou dávkou osobitosti.....a s laskavým srdíčkem. Vřele všechny díly doporučuji a určitě se u nich nebudete nudit......... Pro odpoutání se od reality a pro získání lepší nálady jako stvořené :-D