Kokain Blues

První z knížek ze světoznámé krimi série Phryne Fisherová vyšetřuje, předloha úspěšného televizního seriálu Miss Fisher Murder Mysteries (u nás na Netflixu). Dvacátá léta v Melbourne v Austrálii. Do města se vrací žena, která otřese smetánkou i podsvětím. Phryne Fisherová, s koktejlem v ruce a talentem na řešení malérů, se nezastaví před ničím. Phryne přijímá zakázku na vyšetření záhadných nevolností dcery londýnských přátel. Ta se odstěhovala za manželem do Melbourne, kam zamíří i Phryne. Pátrání ji přivede na stopu nebezpečného kokainového gangu. A díky novým známým – svérázným taxikářům – přibere i tragický případ zneužité dívky. Zároveň se znovu seznamuje s městem, ve kterém kdysi vyrůstala – s jeho krásami, předměstími, luxusními večírky i skandály....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371921/kokain-blues-qHQ-371921.jpg 3.939

Slečna Fisherová vyšetřuje 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Pro ženy
Vydáno, Charleston Media

Cocaine Blues, 1989

Kniha Kokain Blues

gabriela9668

První jsem viděla seriál a až pak četla knihu. Je skvělá, zábavná a vtipná. Lepší než seriál a ten mám ráda moc. Tady je lépe vykreslena postava. A není to diky Bohu zatíženo dramatickou linkou, jak v seriálu. A ženský obraz Chuck Norris se moc povedl.

SilvieK001
11.11.2019

Miluju serial o Phryne, který jsem viděla dříve, než jsem četla knihu. I ta je skvělá, je tam spoustu vtipných obratů, čte se dobře a mrzí mne, že se u nás překládá tak pomalu a že asi nezaznamenala takový úspěch, jako v zahraničí, kde i točí film a vznikl celý e-shop slečný Fisher. Pro mne skvělé pobavení.

klarence
11.08.2019

řekla bych, že místy krapet přehnané, dokonalá hrdinka, ale na dovolenou na uvolnění to docela jde

Ulala
04.08.2019

Trochu jiné, ale velká fantazie autorky se nedá popřít. V knize je snad vše co by tam být nemělo a také vše co by měla detektivka obsahovat. Že je to bláznivě uspořádané a zcela přehnané - no a co ? Proč si jednou nepřečíst "červenou knihovnu" v detektivním žánru. Když se slečna naučila od mistrů prát se, tančit, řídit závodní auto a v dalším díle i letadlo a ještě k tomu má peníze, tak proč by nemohla řešit bláznivé případy. Další díl si určitě přečtu.

13Renata13484
07.06.2019

Toto je první z celé řady knížek, které by mohly vyjít.....a nejen mohly, ale opravdu měly a to čím více, tím lépe :-D. Je to četba lehká, strhující, napínavá a její součástí je i pěkná dávka humoru.......... rozhodně to není žádná nuda a mezi řádky se dá číst i velká dávka lidskosti a snahy pomáhat lidičkám, kterým život mnohdy rozdal špatné karty. Slečna Fisherová je skvělá mladá dáma s velkou dávkou osobitosti.....a s laskavým srdíčkem. Vřele všechny díly doporučuji a určitě se u nich nebudete nudit......... Pro odpoutání se od reality a pro získání lepší nálady jako stvořené :-D

Anasa
01.01.2019

Dost dlouho jsem se nemohla začíst, pak jsem knížku přijala a dočetla. Další díl už ovšem číst nebudu. Přijde mi jak čtení pro ženy z poloviny 20. století nebo jako parodie na detektivku. Z motivů, kterých se autorka dotkla, by šlo udělat několik knih - dívka, kterou obtěžuje syn zaměstnavatelky, plánovaná vražda arsenem, andělíčkář, distribuce kokainu, ... A samozřejmě dívka, která rozřeší všechny záhady a policii strčí do kapsy. Přehnaným místům jsem se usmívala, ale ani tak mne kniha příliš nebavila.

pagac17
07.08.2018

Přečetl jsem první z knížek uvedené autorky, jedná se o předlohu úspěšného televizního seriálu, publikace je napsána zajímavým a přitažlivým problémem, s jakým se u jiných detektivek nesetkávám. Je to napínavá a úsměvná detektivka. Co jiného napsat, jen jí doporučit dalším čtenářům

PavlaČer
20.06.2018

Svižná a lehká, zábavná detektivka. Čtení především pro ženy, třeba na dovolenou ... je to malá knížka, snadno ji vmáčknete i do příručního zavazadla. :-)

Horká krev
Horká krev