Příliš vysoký let

od:


KoupitKoupit eknihu

Příliš vysoký let: druhá z knížek ze světoznámé krimi série Phryne Fisherová vyšetřuje, předloha úspěšného televizního seriálu Miss Fisher Murder Mysteries. U nás znáte z Netflixu. Dvacátá léta v Melbourne v Austrálii. Tam ve svém novém domě žije Phryne Fisherová s talentem na řešení malérů. S další záhadou, koktejlem a milencem vždy při ruce. Phryne dostane za úkol zabránit konfliktu mezi synem a otcem, neoblíbeným podnikatelem. Otec je však nalezen mrtvý dřív, než se jí to podaří. Stopy vedou k synovi, majiteli letecké školy, k italskému malíři a svou roli sehrají i slavné egyptské vykopávky. Během vyšetřování se dozví o únosu malé dcery jednoho z letců, a to by nebyla Phryne, aby kvůli životu dítěte neriskovala ten svůj....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/390061/prilis-vysoky-let-8a8-390061.jpg 4.84
Série:

Slečna Fisherová vyšetřuje (2.)

Orig. název:

Flying Too High (1990)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Charleston Media
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
marcela231
04. ledna

Phryne je prostě úžasná a knížky o ní jsou stejně skvělé, napínavé i vtipné, každá kapitola graduje :-) Když si malá unesená holčička povzdechne, že je nejvyšší čas, aby ji někdo přišel zachránit, nebo když si Phryne vyhlídne nového milence a pak jen zděšeně sleduje, jak o všechno zakopává a všechno mu padá z ruky a děsí se, aby nebyl stejné nemehlo i v posteli, smála jsem se nahlas. A stejně tak jsem skoro plakala nad jinými pasážemi. A pak se řekne oddechová literatura!

mikika
27.12.2018

roztomilé a vtipné, série nabírá na obrátkách - a nabírá postavy. těším se na třetí díl, z vlaku a lodí, ty já můžu...

Ari1
21.11.2018

Člověk se od slečny Fisherové opravdu může učit optimismu a to jak se nebát žít a všechno si užít. Já jsem kdysi byla čtenářský maniak a zvládla jsem několik knížek za týden. Pak jsem se nějak sama zablokovala, měla jsem pocit, že čtení je forma prokrastinace a měla bych místo toho dělat něco pracovně užitečnějšího. No a teď se nemůžu dostat z toho opačného extrému na zlatou střední cestu a dělá mi problém, když si vezmu knížku do ruky, vypnout a začíst se. Většinou přečtu pár stránek a pak zjistím, že nevím o čem čtu. Ale u slečny Fisherové se člověk nemusí snažit se začíst, ta mne vtáhne do děje bez problému. To že je to tak čtivé je trochu nevýhoda, protože o to rychleji má člověk knížku přečtenou a teď následuje dlouhý časový úsek, těšení se na další díl (ale neberte to jako nátlak ke zrychlení procesu, těšit se je taky jeho součást).Tenhle druhý díl není seriálově vůbec zpracovaný, takže to dává naději, že literární Phryne bude řešit víc případů, které se nedostaly na plátno.

JasNass
02.11.2018

Ke sve praci jsem se rozhodla tohle vydavat - jako konicek, bez vidiny, ze se mi to kdy zaplati, takze to miluju.... Je to humoristicka detektivka se silnou hrdinkou a s prvky, pri kterych zamrazi. A hrozne dobre se pri ni relaxuje. Druhy pribeh volne navazuje na prvni, ale neni nutne je cist po sobe. A zatimco Kokain Blues je takovy trochu uvod do sveta fantasticke Phryne Fisherove a jejiho prostredi ve 20. letech, tady uz se hlavne patra, flirtuje a perli :-)

Autor a jeho další knihy

Kerry Isabelle Greenwood

Kerry Isabelle Greenwood
australská, 1954

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených4x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce1x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit1x