Vražda ve vlaku do Ballaratu

Třetí příběh ze světoznámé krimi série Phryne Fisherová vyšetřuje, předloha úspěšného televizního seriálu Miss Fisher Murder Mysteries. U nás znáte z Netflixu. Dvacátá léta v Melbourne v Austrálii. Tam ve svém novém domě žije Phryne Fisherová s talentem na řešení malérů. S další záhadou, koktejlem a milencem vždy při ruce. Phryne Fisherová vyráží na cesty do oblíbené výletní destinace, města Ballarat. Poklidná cesta vlakem se ale změní v zatím nejdramatičtější z dobrodružství Phryne, kdy musí čelit nejen otravě chloroformem, ale i novodobému otrokářství. Při hledání pravdy Phryne získá víc, než jen řešení. Nové přátele z univerzitního veslařského klubu, nebebezpečné nepřátele včetně slavného hypnotizéra a ke komorné Dot a Butlerovým také nečekané přírůstky do své elegantní domácnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/420401/vrazda-ve-vlaku-do-ballaratu-7Gh-420401.jpg 4.48

Slečna Fisherová vyšetřuje 3.

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, Charleston Media

Murder on the Ballarat Train, 1991

Kniha Vražda ve vlaku do Ballaratu

JasNass

Doporučuji! Tento příběh s Phryne nedá vydechnout. A knižní Vražda ve vlaku do Ballaratu i lepší, než epizoda ze seriálu. Seriálová Phryne a její parta je skvělá, o tom žádná, ale ostatní postavy zrovna v tomto díle skončily bez chuti a bez zápachu, včetně Eunice nebo okouzlujícího Lindsayho. V knížce mě naopak dostali všichni a zápletka je nejen vtipná, jak je u Phryne zvykem, ale zároveň mnohem akčnější a více napínavá. S rozuzlením, které je překvapivé i pro ty, co seriál viděli.

MiauMiau
09.12.2019

Pro mě báječně zábavná knížka. Slečna Fisherová mě baví a těším se na další

Ari1
27.11.2019

Třetí díl se slečnou Fisherovou mne opět příjemně překvapil. Vražda ve vlaku do Ballaratu je seriálově zpracovaná a tak by si člověk mohl říci, že už vše zná z televize, ale to by se mýlil. V knize je děj samozřejmě značně košatější a zápletka, oproti filmu, trochu pozměněná. Takže i já, se svojí prvotní jistotou, že od začátku vím kdo je vrah, jsem se zviklala a byla napnutá až do konce.
Jako v předchozích dílech i zde se ukazuje, že i když se slečna Fisherová zdá být někdy až příliš akční, elegantní společenská vichřice a milovnice adrenalinových sportů, která se s ničím navenek nemaže, je to zároveň vřelý a laskavý člověk, který podává pomocnou ruku tam kde je potřeba (a pak to navenek někdy bagatelizuje, aby si zachovala suverénní tvář). Tento laskavý podtón je patrný v každé knížce, ve které Phryne figuruje a myslím, že kromě svérázného humoru i tento aspekt dodává nemalé kouzlo jejím detektivním příběhům.

marcela231
26.11.2019

Těšila jsem se na třetí slečnu Fisherovou a výsledek tomu těšení odpovídá :-) Tentokrát je to teda zapeklitá vražda, a i když si tak začínáte odhadovat, kdo by to mohl být, skoro do konce si říkáte, že tak to ale být nemůže, protože přece... Slečna Fisherová zase řeší víc případů dohromady a zase je to celé napínavé i dojemné a zase se i zasmějete. Dobré čtení, knížku neodložíte, dokud nedočtete do konce!