Vražda ve vlaku do Ballaratu

kniha od:

Vražda ve vlaku do Ballaratu obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Třetí příběh ze světoznámé krimi série Phryne Fisherová vyšetřuje, předloha úspěšného televizního seriálu Miss Fisher Murder Mysteries. U nás znáte z Netflixu. Dvacátá léta v Melbourne v Austrálii. Tam ve svém novém domě žije Phryne Fisherová s talentem na řešení malérů. S další záhadou, koktejlem a milencem vždy při ruce. Phryne Fisherová vyráží na cesty do oblíbené výletní destinace, města Ballarat. Poklidná cesta vlakem se ale změní v zatím nejdramatičtější z dobrodružství Phryne, kdy musí čelit nejen otravě chloroformem, ale i novodobému otrokářství. Při hledání pravdy Phryne získá víc, než jen řešení. Nové přátele z univerzitního veslařského klubu, nebebezpečné nepřátele včetně slavného hypnotizéra a ke komorné Dot a Butlerovým také nečekané přírůstky do své elegantní domácnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420401/vrazda-ve-vlaku-do-ballaratu-7Gh-420401.jpg 4.221
Série

Slečna Fisherová vyšetřuje 3.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Charleston Media
Orig. název

Murder on the Ballarat Train, 1991

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Vražda ve vlaku do Ballaratu

Přidat komentář
Aligator805
05. února

Skvělé, vtipné, zábavné čtení. Nemá to chybu!

RMarkéta
28.07.2020

Opravdu moc dobrá letní oddechovka. Při čtení jsem si samozřejmě vzpomněla na jeden příběh s Poirotem, úplně to k tomu vybízelo. Poirot by ale byl z této dámy zcela na větvi. To se klidně vsadím. Ta by ho rozhodila takovým způsobem, že by se nestačil divit. Měla jsem typ a ten se mi nakonec potvrdil. Phryne je opět vtipná a to se mi líbí víc a víc. Už se těším na další díl.


LooneyCZ
25.07.2020

Phryne nezklamala, jako letní oddechovka ideální.

JasNass
02.01.2020

Doporučuji! Tento příběh s Phryne nedá vydechnout. A knižní Vražda ve vlaku do Ballaratu i lepší, než epizoda ze seriálu. Seriálová Phryne a její parta je skvělá, o tom žádná, ale ostatní postavy zrovna v tomto díle skončily bez chuti a bez zápachu, včetně Eunice nebo okouzlujícího Lindsayho. V knížce mě naopak dostali všichni a zápletka je nejen vtipná, jak je u Phryne zvykem, ale zároveň mnohem akčnější a více napínavá. S rozuzlením, které je překvapivé i pro ty, co seriál viděli.

MiauMiau
09.12.2019

Pro mě báječně zábavná knížka. Slečna Fisherová mě baví a těším se na další

Ari1
27.11.2019

Třetí díl se slečnou Fisherovou mne opět příjemně překvapil. Vražda ve vlaku do Ballaratu je seriálově zpracovaná a tak by si člověk mohl říci, že už vše zná z televize, ale to by se mýlil. V knize je děj samozřejmě značně košatější a zápletka, oproti filmu, trochu pozměněná. Takže i já, se svojí prvotní jistotou, že od začátku vím kdo je vrah, jsem se zviklala a byla napnutá až do konce.
Jako v předchozích dílech i zde se ukazuje, že i když se slečna Fisherová zdá být někdy až příliš akční, elegantní společenská vichřice a milovnice adrenalinových sportů, která se s ničím navenek nemaže, je to zároveň vřelý a laskavý člověk, který podává pomocnou ruku tam kde je potřeba (a pak to navenek někdy bagatelizuje, aby si zachovala suverénní tvář). Tento laskavý podtón je patrný v každé knížce, ve které Phryne figuruje a myslím, že kromě svérázného humoru i tento aspekt dodává nemalé kouzlo jejím detektivním příběhům.

marcela231
26.11.2019

Těšila jsem se na třetí slečnu Fisherovou a výsledek tomu těšení odpovídá :-) Tentokrát je to teda zapeklitá vražda, a i když si tak začínáte odhadovat, kdo by to mohl být, skoro do konce si říkáte, že tak to ale být nemůže, protože přece... Slečna Fisherová zase řeší víc případů dohromady a zase je to celé napínavé i dojemné a zase se i zasmějete. Dobré čtení, knížku neodložíte, dokud nedočtete do konce!