Příliš vysoký let přehled

Příliš vysoký let
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390061/bmid_prilis-vysoky-let-8a8-390061.jpg 4 30 30

Příliš vysoký let: druhá z knížek ze světoznámé krimi série Phryne Fisherová vyšetřuje, předloha úspěšného televizního seriálu Miss Fisher Murder Mysteries. U nás znáte z Netflixu. Dvacátá léta v Melbourne v Austrálii. Tam ve svém novém domě žije Phryne Fisherová s talentem na řešení malérů. S další záhadou, koktejlem a milencem vždy při ruce. Phryne dostane za úkol zabránit konfliktu mezi synem a otcem, neoblíbeným podnikatelem. Otec je však nalezen mrtvý dřív, než se jí to podaří. Stopy vedou k synovi, majiteli letecké školy, k italskému malíři a svou roli sehrají i slavné egyptské vykopávky. Během vyšetřování se dozví o únosu malé dcery jednoho z letců, a to by nebyla Phryne, aby kvůli životu dítěte neriskovala ten svůj.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Charleston Media
Originální název:

Flying Too High , 1990


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příliš vysoký let. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (14)

Emik87
19.02.2024 5 z 5

Phryne nikdy nezklame a pokud chcete číst výbornou oddychovou detektivku, je to jasná volba.

Ulala
29.08.2023 4 z 5

Phryne Fisherová opět nezklamala a vřele doporučuji i filmové zpracování. Sice v něm neprovází akrobacií na křídle letadla, ale je to kouzelný seriál, stejně jako kniha, možná i ždibec lepší.


Čenichnaknihy
31.08.2021 4 z 5

Vypráví detektivní příběh, který se odehrává ve dvacátých letech v Austrálii. Hlavní hrdinkou je Phryne Fisherová, která je šikovný soukromý detektiv. Přijde za ní paní, která trpí v manželství s despotickým a násilnickým mužem, o kterého má ale paradoxně strach, protože tuší, že by ho její syn mohl zabít.
Nakonec se chlapík opravdu najde mrtvý a Phryne vyšetřuje vraždu. Ani na vteřinu se nenudí, protože vedle toho musí řešit i únos malé svérázné holčičky.
Jestli patříte mezi znalce detektivního žánru, tak tuhle knížku bychom hodili do kategorie “Sherlockovky”. Podobně jako Holmes je Phryne precizní, systematická, navíc také bydlí v domě 221B. Knížka se skvěle čte, není dlouhá, příběh má spád, takže za jeden večer nebo propršené odpoledne máte hotovo.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (29.10. - 4.11.)

29.10.2018


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Příliš vysoký let v seznamech

v Přečtených37x
ve Čtenářské výzvě6x
v Doporučených6x
v Knihotéce10x
v Chystám se číst11x
v Chci si koupit3x