Kokain Blues přehled

Kokain Blues
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371921/mid_kokain-blues-qHQ-371921.jpg 4 57 57

První z knížek ze světoznámé krimi série Phryne Fisherová vyšetřuje, předloha úspěšného televizního seriálu Miss Fisher Murder Mysteries (u nás na Netflixu). Dvacátá léta v Melbourne v Austrálii. Do města se vrací žena, která otřese smetánkou i podsvětím. Phryne Fisherová, s koktejlem v ruce a talentem na řešení malérů, se nezastaví před ničím. Phryne přijímá zakázku na vyšetření záhadných nevolností dcery londýnských přátel. Ta se odstěhovala za manželem do Melbourne, kam zamíří i Phryne. Pátrání ji přivede na stopu nebezpečného kokainového gangu. A díky novým známým – svérázným taxikářům – přibere i tragický případ zneužité dívky. Zároveň se znovu seznamuje s městem, ve kterém kdysi vyrůstala – s jeho krásami, předměstími, luxusními večírky i skandály.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Charleston Media
Originální název:

Cocaine Blues , 1989


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kokain Blues. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (24)

Emik87
19.02.2024 5 z 5

Přiznávám, že jsem nejdříve viděla seriál a knížky četla až pak. Nutno říct, že jde skoro o dvě rozdílné věci, ale nevadí. K seriálu mám asi trochu blíž, ale i kniha se čte velice dobře. Je nápaditá i napínavá. Doporučuji.

HelVall
25.12.2023 3 z 5

Kniha je spíše oddechová. Čte se dobře. Hlavní postava je napsaná jako vševěd - ví vše jen od pohledu. Přesto to bylo zábavné. Doporučuju - přesto od toho nečekejte přeborného. Abych řekla pravdu seriál je lepší


Calypso
30.06.2023 2 z 5

(SPOILER) Phryne je moderní feministka zasazená do 20. let a nad jejím bohatstvím a schopnostmi by i Nancy Drew zezelenala závistí. Umí skvěle tančit, konverzovat, řídit auta, pilotovat letadla, provádět striptýz před fízlama, je sexuálně nevázaná (byla bych radši, kdyby byla lesba nebo se věnovala lehce nezvyklým praktikám, otravování s pesarem narušuje image super ženy bez jediné slabosti). Každý, kdo ji vidí, je jí okamžitě okouzlen (i v případě její asistentky, které podstrčila prášek na spaní bez souhlasu), je cvičená v pouličních bitkách s nožem (na vysokých podpatcích, přirozeně) a...možná toho bylo už dost.

Jedna hvězdička za jméno Phryne, druhá za vedlejší linku o surově prováděných potratech. Rozuzlení hlavní kokainové linky bylo dost bizarní ('zajímalo by mě, jestli je opravdu lesba, nebo se jen štítí tělesnosti', huh?), hlavní pašeračku přemůže tím, že jí se svým milým předvede sexuální výjev. Huh?

Stačilo.

(Navíc tisková chyba - poslední dvě kapitoly jsou obě uvedeny stejným citátem).

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Kokain Blues v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených64x
ve Čtenářské výzvě9x
v Doporučených9x
v Knihotéce16x
v Chystám se číst35x
v Chci si koupit9x
v dalších seznamech1x