HelVall HelVall komentáře u knih

Slzy katovy schovanky Slzy katovy schovanky Sabine Martin (p)

Kniha byla prostě úžasná! Napínavá od začátku až do konce. Nechybělo napjetí a strach o hlavní hrdiny. Ke konci bylo soubojů více než v lecjaké fantasy. Styl vyprávění výborný. DOPORUČUJI!

24.09.2023 5 z 5

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Styl vyprávění je dobrý a vsune vás rychle do děje. I přes to že první díl o trochu zajímavější. Strach z promoce byl znát. Konec ten mě nenechá spát.
Doporučuji

20.09.2023 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Evžen Boček prostě nezklame a i druhý díl byl prost úžasný. Posledních dvacet stránec jsem brečela smíchy.

20.09.2023 5 z 5

Dívčí válka 1 Dívčí válka 1 Kóiči Óniši

(SPOILER) Abych začla v plusech: kresba dobrá, nebyla chaotická a byla velmi detailní. Líbila se mi.
Přesto teď musím pokračovat mínusy, kterých bylo víc než jsem doufala: příjde mi že příběh byl velice pojat že nikdo neví kdy, co se událo. Žižka je zde zobrazován jako šílenec a podouch větší než Jindřich ze Strakonic (a to znásilňoval malé holky). To mě hned vede k tomu, že se autor snad vyžívá v kresbě znásilňených a nahých holčiček (proč když Šárka omdlela je hned v další kresbě polonahá???)
Hlavní postava Šárka je lehce natvrdlá (vím je malá holčička) ale když vidí že Žižka zabil jejího oblíbenýho kněze jen řekne promiňte ale já chci bojovat??
Do žádné postavy se nešlo vcítit (krom Karla, který hned umře) a spíš se chceš přidat na stranu katolíků než husitů.
Spíš nedoporučuji, ale druhý díl zkusím přečíst

06.09.2023 2 z 5

Muž v domácnosti 2 Muž v domácnosti 2 Kósuke Óno

Prostě oddechovka u které se zasmějete. Je to prostě vynikající volba když se potřebuje zasmát.
Doporučuju

19.08.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha mi dala přesně to co jsem si myslela. Četla se dobře. Díky krátkým kapitolám jsem dokázazla udržet pozornost. Po prvních prožitých životech mě však začala knížka nudit. Hrdinku jsem si oblíbila až v polovině knížky. Kdy na začátku jsem její sebesžírající osobnost dvakrát nemusela. Přesto to byl dobrý příběh. Konec byl předvídatelný ale přesto mě potěšil. Doporučuji. Přesto asi 3.5*

10.08.2023 4 z 5

Kde zní zpěv krkavců Kde zní zpěv krkavců Klára Kubíčková

Příběh byl jistě zajímavý a od druhé poloviny i vynikající. Přesto první polovina knihy byla spíše zklamání a uvažovala jsem jestli knihu odložit na neurčito. Do postavy se nešlo vcítit a v některých případech a myšlenkách jste souhlasili s vychovately ať toho čarodějnictví nechá (promiň Elfryd). Druhá polovina byla poutavá a již jsem se dokázala vcíti do postavy. Příběh byl napínavý, lehounce hororový a na úplném konci i vtipný. Díky druhé polovině proto dávám 3*

06.08.2023 3 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Četla jsem jen kvůli čtenářské výzvě. Presto tato kniha mi moc dala. Byla psána pocitově - děj v tom moc nehledejte. Příběh byl zajímavý a mohli jsme se podívat do mysli alkoholiků, kteří chtěji přestat. Doporučuji - hlavně alkoholikům, jako varování, kam může jejich závislost dojít.

27.07.2023 3 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Je to krásná kniha pro děti, ale i dospělé. Je o naději, poslušnosti, lásce k druhým a lidech, kteří si myslí že svétu vládnou. Je zde mnohé. Kniha je napsána jazykem jednoduchým pro děti, a to tomu dodává to narnijské kouzlo.
Moc se mi kniha líbila. Doporučuji.

21.07.2023 3 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Prostě dokonalé. Jazyk a styl vyprávění byl úchvatný, vtipný a všeříkající. Nechyběl sarkasmus, strhující vědečno (které jsem někdy i pochopila) a mnohem víc. Hlavní duo mělo prostě šťávu a od čtění se pak nešlo odtrhnou. Konec krásný.

17.07.2023 5 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Kniha čtivá, ačkoliv se tam nic nestalo. Jsou tam přesto důležité informace, které budou určitě v příběhu dále potřeba. Přesto je to dobré odpočinkové čtení. Doporučuji.

12.07.2023 3 z 5

Rytíř z Pěčína Rytíř z Pěčína Jaroslav Jakubec

Příběh je nápaditý a dobrý. Bylo by dobré jej doladit. Určité výrazy byly novodobé a v historickém románu tam nějak skřípaly (např. Pobočka, rande).
V příběhu by bylo dobré zvolit více popisu děje, alepoň v důležitých chvílích.
V někderých případech, byly dialogy špatně označené a neuvědomovala jsem si co, kdy, kdo říká. Nešlo se vcíti do hlavních postav, tím byl konec (tímto chválím dobré ukončení) spíše jen něčím, co čtenáře nijak nevzrušilo.

10.07.2023

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Od Martina se nic jiného čekat nedalo. Bylo to poutavé, zajímavé a dobrodružné. Hned se s postavami ztotožníte. Škoda, že více povídek o Duncanoj Vysokém a Eggoj není

28.06.2023 5 z 5

Služebník a pán Služebník a pán Lo

Byla to dobrá a skvělá manga. Miluji tento žánr a nezklamala. Přesto jsem četla již lepší BL story. Nevím čím ale zdál se mi horší překlad, ale dle jiných které to taky četly byl překlad dobrý. Mě tam něco vadilo. Proto 3 jinak doporučuji

13.06.2023 2 z 5

Princeta a kapitán Princeta a kapitán Anne-Laure Bondoux

tuto knihu jsem četla na zakládce a stále na ní myslím. Je krásná, pro dospívající vhodná.

04.06.2023 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

jak já říkám: "Dystopie bez toho aby se ti nechtělo zvracet, není dystopie." a toto pravidlo se tu osvědčilo. Je to napínavé čtivé a velice to zaujme a zahrabe se vám hluboko do mozku a nechce vás pustit.
Snad všechny dětští hrdinové (ať jakkoliv zákeřní jsou) si vás k sobě přitáhnout a fandíte jim ať uniknou před zkaženou společností.
VŠEM DOPORUČUJI!!!!

28.05.2023 5 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Je to nádherná knížka, jak obálka tak vnitřek. Svět je poutavý, líbí se mi jak jsou oddělené časti z knich. Jak jsou tam skryté věty a slova (jak u čísel strányk tak v samotném textu) někdy moc chaotické a tajemné, kdy neříkají celou pravdu a nepopisují svět. Ale to je to krásné. Nechávají stále čtenáře napnutého. Příběh kapitána (nevím jak se teď jmenuje, četla jsem to již před rokem) se mi líbí.

Škoda jen že je série nedokončená a nevydán třetí díl. Mám pocit, že třetí díl odhalí zbytek fungování světa

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Byla zábavná vtipná. Na začátku mi přišlo, že je to parodie na Harryho Pottera, ale zbytek dobrý. Něco tam jde odhadnou (většina). Konec se mi líbí a vztach mezi Simonem a Bazem byl perfektní.

22.05.2023 4 z 5

Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 2 Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd 2 Kei Koga

Líbi se mi namět. Vtipný je vždy konec s Danem a jeho keramikou