Rytíř Sedmi království

Dlouho před událostmi, které znáte ze Hry o trůny, sedí Targaryenové pevně na Železném trůně. To ovšem neznamená, že v Západozemí panuje klid. Bratrovražedný boj uvnitř vládnoucí dynastie rozpoltil Sedm království. A právě v té době křižuje krajem potulný rytíř ser Duncan Vysoký. Anebo Dunk tupý jako lenochův meč? Všechno je to nějak zamotané, a to včetně původu jeho panoše Egga. Tři uzavřené, ale navazující novely ze světa Hry o trůny představují G. R. R. Martina tak, jak si jej čtenáři zamilovali dávno před slavnou ságou – jako jednoho z nejlepších povídkářů žánru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452861/big_rytir-sedmi-kralovstvi-DNQ-452861.jpg 4.31105
Literatura světová, Novely, Fantasy

Vydáno: , Argo

The Hedge Knight / The Sworn Sword / The Mystery Knight, 2015

Kniha Rytíř Sedmi království

petbrab
dnes

Nádherná kniha a návrat do světa Hry o trůny.
Výborné tři povídky o potulném rytíři a jeho překvapivém panošovi.
Čest, sláva, zrada, boj - nic tomu nechybělo

Majkrofon
31.12.2022

Príjemný návrat do sveta Siedmich kráľovstiev, spočiatku som sa síce obával, či sa autor dokáže vyrovnať sérii Hry o tróny, no už po pár stránkach moje pochybnosti odišli. Kniha má nádych nostalgie, sympatické postavy a rozhodne ponúkne zaujímavý pohľad na zjednotenú ríšu pod vládou Tangeryenovcov.

Panpalapax
21.12.2022

Tři pěkné, drsné rytířské příběhy. Čest i zrada, stín povstání černého draka. Pro mě najednou příliš mnoho postav, potulných rytířů, lordů i souvislostí mezi nimi. A hlavně propracovaný svět Ledu a ohně.

cumulus
10.11.2022

Přečetla jsem všechny díly Hry o trůny a chybí mi zakončení nevydaného posledního dílu. Nechci být ovlivněna filmem, proto jsem také neshlédla ani celou filmovou sérii. Ráda jsem si proto přečetla příběhy Dunka A Egga, byla jsem příjemně překvapena poutavým vyprávěním. Budu pokračovat další knihou Oheň a krev.

Martianus
27.10.2022

Příběhy Dunka a Egga nemají chybu, opravdu doufám, že se dočkají seriálového zpracování.

SUC185
11.10.2022

Vynikající knížka složená ze 3 povídek o putování a dobrodružství Dunka a Egga po Sedmi království. Děj na sebe navazuje a má spád, výborně se čte a závěrečné "Kolik očí má lord Bloodraven? Tisíc a jedno" bylo neskutečné.
Kdyby bylo pokračování, tak bych ho uvítal všemi deseti.

Adasin
07.07.2022

Po přečtení zatím nedokončené ságy v celku příjemný návrat do světa Písně ledu a ohně ve smyslu, že je to pořád rukopis Martina a kniha se čte opravdu dobře. Jenže jsou to jenom tři malá nahlédnutí do doby před dějem Písně, hlavní hrdinové se několikrát přiblíží (nebo spíš náhodou připletou) k intrikám okolo dvora, ale vždy je to jenom jako kdyby jste se na to koukali z povzdálí. Samotné zápletky novel jsou snad až na tu poslední jako jedna z kapitol Písně a pořád jsem tak měla pocit, že je to strašně málo, že tam něco chybí. Když už tak pořádnej román, tyhle bonusy, které nakonec vlastně stejně nic moc neřeknou, nemám zrovna v lásce. 7/10

alishek
13.02.2022

Knížka je složená ze tří příběhu, které na sebe navazují, příběh má spád, čte se velmi dobře, člověk se dozví o událostech před Hrou o trůny.