Hell_Rihova Hell_Rihova komentáře u knih

Déšť Déšť Sára Saudková

Mojí oblíbenou postavou se stala Oldřiška, líbilo se mi, jak ji autorka vykreslila. Celkově se mi kniha líbila, přestože tam bylo hodně sexu, místy sprostých slov, tomu příběhu to dávalo tu správnou atmosféru.

22.08.2020 4 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Ne nadarmo tahle kniha má štítek psychologický thriller. Při čtení jsem si mnohdy říkala, co je skutečnost a co je fantazie. Do poslední strany jsem si nebyla jistá, jak to s Emmou ve skutečnosti je, byla jsem opravdu na pochybách. Kniha je hodně čtivá s velkým překvapením na konci.

11.08.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tolik opěvovaná kniha a ani já nemůžu jít proti proudu. Kniha byla skvělá, do děje jsem se ponořila během prvních stránek a nepustil mě dokud jsem knihu nedočetla. Skvělý, čtivý příběh protkaný emocemi, dramatem a láskou. Kniha na mě hodně zapůsobila, hlavně díky tomu, že je psaná na pozadí hrůzných událostí, které se děly.

11.08.2020 5 z 5

Děti holocaustu Děti holocaustu Allan Zullo

Příběhy dětí, které přežily. Prošly si peklem, ale nevzdaly se a bojovaly. Silný a zároveň smutný příběh. Při čtení jsem bojovala se slzami.

11.08.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Trochu mi tato autorka připomínala styl kterým píše Shari Lapena. V této knize se řeší, co se může stát, když se z pusy vypustí fáma, která se šíří dál. Nikdo neví, kde je vlastně pravda a obyvatelé mají strach, je možné, že by známá malá vražedkyně opravdu žila mezi nimi? Na povrch začnou vyplouvat nečekaná tajemství, protože každý nějaké zná. Kniha se mi četla dobře, bylo pro mě překvapením, jak to vlastně je.

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Roberta Bryndzu jsem si oblíbila díky sérii s Erikou Fosterovou, ta se mi hodně líbila, takže jsem neváhala a koupila si tuhle. Autor nezklamal, kniha byla čtivá, napínavá, děj měl spád a byl dobře propracovaný, ale přesto se mi knížky s Erikou líbily o něco víc. Ale i tak budu čekat na další díly, jsem zvědavá s čím se Kate Marshallová bude muset poprat tentokrát.

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

K téhle knize jsem se odhodlávala docela dlouho, koupila jsem si ji na základě prvních dvou stran a bála jsem se, aby i zbytek knihy byl stejně dobrý. Kniha se mi líbila, přesto, že je to trochu bichlička se mi četla rychle, děj byl dobře propracovaný a na konci přišlo velké překvapení. Mou oblíbenou postavou byl Dante, chlapec, který byl několik let vězněn v silu a nyní se snaží pomáhat druhým. Kniha určitě stojí za přečtení.

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Opět dobrá knížka plná zvratů, tajemství, intrik a temných odhalení. Vždycky když jsem si myslela, že už určitě vím, jak to dopadne, autorka mě přesvědčila o opaku. Dobře propracovaný příběh.

25.07.2020 4 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Katakomby se mi z celé série líbily nejméně, ale i tak musím říct, že to stálo za přečtení. Myslela jsem si, že se ocitneme opět v Brooklinu, ale ne, kořeny všeho sahaly někam úplně jinam. Konec pro mě byl překvapením a jsem ráda, že jsem na tuhle sérii narazila, četla se mi velice dobře.

22.07.2020 4 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Druhý díl série se mi líbil stejně jako první, opět jsme se vrátili na tajemné místo, kde naši přátelé prožili léto, na které nikdo z nich asi nezapomene. Dan se snaží zjistit co nejvíce o své minulosti, ale nezodpovězených otázek má stále víc a víc. Za mě stejně čtivé jako první díl.

22.07.2020 5 z 5

Mafiáni Mafiáni Martin Nezval

Tak úplně nevím, co si o této knize myslet. Námět mi nepřišel úplně špatný, můžeme si jen představovat jak to chodí v kruzích mafie, ale zpracování mi nepřišlo už tak dobré. Možná, že kdyby na jedné stránce bylo o pár sprostých slov a brutality méně, četlo by se mi to líp.

22.07.2020 2 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Musím říct, že tahle kniha se mi hodně líbila. Přesně takový styl knih mám ráda, kde ne napětí, tajemno a záhadné až mrazivé prostředí. Tušila jsem, kdo by za tím mohl být, ale kniha byla napsaná tak, že jsem byla často na pochybách.

17.07.2020 5 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

Na film o Katce jsem narazila teprve nedávno a podívala jsem se na něj hned dvakrát. Když jsem zjistila, že vyšla i kniha, tak jsem věděla, že si ji chci koupit a přečíst. Přečetla. Jsem si za jedno odpoledne a z některých fotografií mě až mrazilo. Je to jeden z dalších příběhů, kde se ukazuje, že drogy jsou silnější než lidská vůle a pokud člověk sám opravdu nechce, tak se ze závislosti na nich špatně dostává. Ráda jsem si knihu přečetla, je pro mě jakýmsi odstrašujícím příkladem. Drogy jsou problémem mnohých z nás, ale každý se s tím musí umět vypořádat po svém. A to mnohdy není zrovna jednoduché.

08.07.2020 3 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Opět další díl, u kterého se mi potvrdilo, že mě paní Marsonsová nezklame. Knížku jsem hltala, příběh napínavý, čtivý a překvapivý.

07.07.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Už konečně mohu říct, že jsem dospěla, abych knihu od Agathy přečetla. Zkoušela jsem je číst několikrát už před lety, ale nikdy nedočetla. Deset malých černoušků mě vytrhlo z čtecí krize a přečetla jsem je skoro na jeden zátah. Kniha byla napínavá, čtivá, dobře propracovaná. Ze začátku jsem si musela trochu zvykat na styl psaní, ale překonala jsem to a kniha vážně stojí za to.

21.06.2020 5 z 5

Nejděsivější československé zločiny Nejděsivější československé zločiny Jaromír Slušný

Mám ráda knihy psané podle skutečných událostí, proto jsem sáhla i po téhle knize. Očekávala jsem, že čtení nebude úplně veselé, ale to, jak byly jednotlivé kapitoly napsané mne hodně překvapilo. Vyprávění mne dokázalo doslova pohltit, někdy mi dělalo problém věřit vlastním očím. Přestože jsou jednotlivé příběhy dost brutální, tak jsem knihu přečetla skoro na jeden zátah a neustále si říkala, jak je vůbec možné, že tohle dokáže někdo udělat druhému člověku. Hrůzné, ale dobré čtení.

14.06.2020 5 z 5

Kočka na prameni Kočka na prameni Lydia Adamson

Příběh, který nás zavádí do prostředí plného koček i dalších zvířat. Přiznám se, že jsem si knihu chtěla přečíst hlavně proto, že v něm figurují kočky. Za mě je to příběh, který neurazí, ani nenadchne. Hezký příběh, hlavní hrdince jsem fandila, ale další knihy z kočičí krimi nejspíš vyhledávat nebudu.

14.06.2020 3 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Tak tohle byla jednoduše řečeno pecka. Od autorky jsem četla Wonderland, ten mi nepřišel tak skvělý jako tahle kniha. Temný, zvrácený příběh plný překvapení a intrik. Párkrát jsem si říkala, že některé pasáže jsou už dost drsné, ale naprosto dokonale seděly do kontextu celého příběhu. Doporučila bych to všem, kteří mají rádi krvavější příběhy, tady si určitě přijdou na své.

08.06.2020 5 z 5

Dobyvatelé ztracené Archy Dobyvatelé ztracené Archy Thomas Campbell Black

V této knize jsem čekala dobrodružný příběh. Ten tam sice byl, ale nebyl napsaný tak poutavě, aby mě to zaujalo natolik, že bych nemohla přestat číst. Knížka byla krátká, ale já ji přesto četla několik dní.

13.05.2020 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Kniha pro mě byla opět jedno velké wow. Autorova fantazie je opravdu nevyčerpatelná a říkám si, kam až je schopen zajít. Ke konci knihy jsem si musela dát pár dní pauzu od čtení, abych vstřebala všechny události. A na poslední stránku jsem doslova nevěřícně zírala.

07.05.2020 5 z 5