Hell_Rihova Hell_Rihova komentáře u knih

Pět Pět Ursula Poznanski

Obálka knihy je skvělá, námět je taky výborný. Nevím proč, ale takhle kniha se mi líbila méně než jiné detektivky, ale ne zase tak málo, abych jí dala méně než 4 hvězdičky, protože si je zaslouží už jen kvůli propracovanosti a precizními popisu vražd a vyšetřování. Určitě si přečtu i druhý díl.

06.04.2017 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Kniha mi vyrazila dech. Do poslední chvíle jsem doufala, že konec dopadne jinak, ale tak jak to dopadlo, mi vhrklo slzy do očí. Kniha mě odrovnala takovým způsobem, že jsem nebyla schopná číst něco jiného. Kniha, která se mi vryla hluboko do srdce a to svým námětem války a možná ještě více milostným příběhem mezi dvěma mladými lidmi, kterým válka sebrala jeden druhého.

30.03.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tato kniha mě velmi zaujala svým námětem. Téma druhé světové války se mi celkově líbí, nebo teda spíše, se o něj hodně zajímám. Zajímají mě příběhy lidí, kteří to neměli v té době úplně jednoduché. Ať už jsou to příběhy podle pravdy, nebo smyšlené příběhy. Příběh se mi líbil i z úhlu vyprávění více postav. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, potřebovala jsem vědět, jak to s postavami dopadne. Za mě doporučuji všem lidem, kteří se zajímají o téma druhé světové války. I když vím, že toto téma není zrovna veselé, ale myslím si, že je dobré znát co nejvíce příběhů a nikdy na mě nezapomenout.

26.03.2017 5 z 5

Jmenuji se Lucy Bartonová Jmenuji se Lucy Bartonová Elizabeth Strout

Kdybych tuto knihu nevyhrála, asi bych si ji sama nekoupila. Hlavní hrdinka zde popisuje svůj vztah k rodičům, který nikdy nebyl zrovna nejlepší, popisuje svůj vztah k matce, v dospělosti vzpomíná na své dětství, jaké to bylo, když chodila do školy, kde nepatřila mezi nejoblíbenější. Kniha se četla dobře. Kdyby byla kniha o něco málo delší, nezlobila bych se.

21.03.2017 4 z 5