Kočka na prameni

Příležitostná herečka Alice Nestletonová, která si přivydělává hlídáním koček, doufá, že jako každý rok stráví klidné vánoce ve společnosti svých milovaných kocourů Bushyho a Pancha na Long Islandu, kam ji pozvali její přátelé Harry a Jo Starobinovi. Když však do jejich usedlosti konečně dorazí, objeví zde hrůzu nahánějící mrtvé tělo. Policie je bezradná, a tak se Alice rozhodne vypátrat vraha na vlastní pěst. Postupně tak odhaluje spiknutí kolem sázek na koňské dostihy, vzácných kočičích plemen a pořádného balíku peněz. Od té doby, kdy kvůli své vlastní zvědavosti unikla jen o vlásek smrti, ví, že by se měla raději spoléhat na kočičí instinkt a devět životů......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77702/kocka-na-prameni-77702.jpg 335

Alice Nestleton 1.

Literatura světová
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

A Cat in the Manger, 1990

Kniha Kočka na prameni

Hell_Rihova
14.06.2020

Příběh, který nás zavádí do prostředí plného koček i dalších zvířat. Přiznám se, že jsem si knihu chtěla přečíst hlavně proto, že v něm figurují kočky. Za mě je to příběh, který neurazí, ani nenadchne. Hezký příběh, hlavní hrdince jsem fandila, ale další knihy z kočičí krimi nejspíš vyhledávat nebudu.

Hobo
20.07.2018

Čtivá a docela příjemná útlá detektivka. Dobrá na dovolenou a oddych. Nelitoval jsem času k přečtení. Asi na ni brzy zapomenu, ale budiž.

konicekbily
14.06.2018

Průměrná krátká detektivní novela, nic světoborného od ní nečekejte.

harena
17.12.2017

Krátká, průměrná detektivka, určitě vhodná ke čtení ve vlaku, v čekárně u zubaře atd. Jednoduchý, nekomplikovaný děj, uspokojivá oddechovka.

pepa4081
06.10.2017

Kočky a koně v detektivním příběhu. Zápletka mi přišla trochu přitažená za vlasy, ale jinak pohodová oddychovka. Uspokojivé.

Anonymka1
12.07.2016

Nic moc

kika 13
02.01.2016

Hůmorné,napínavé milé čtení.

Temný snílek
22.11.2013

Zápletka je zajímavě zamotaná, ale nepřijde mi příliš reálná a vlastně i trochu přitažená za vlasy. Ve skutečném světě by takový případ nejspíš neobstál. Policie tady vůbec po ničem nepátrá a dokonce i pachatele musí nejen odhalit, ale i zadržet právě Alice.

Jedná se o klasický detektivní román, kde Alice pátrá po vrahovi na vlastní pěst, protože policie případ uzavřela, jenže jí něco říká, že v tom je mnohem více. Prostě má skvělý instinkt, ale policie jí nebere váženě a občas si z ní dělá i legraci. Alice mi svým vlezlým způsobem vyšetřování trochu připomíná slečnu Marplovou od Agathy Christie, i když nedosahuje jejích kvalit.