Kočka na prameni

Kočka na prameni https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77702/kocka-na-prameni-77702.jpg 3 37 12

Alice Nestleton série

Příležitostná herečka Alice Nestletonová, která si přivydělává hlídáním koček, doufá, že jako každý rok stráví klidné vánoce ve společnosti svých milovaných kocourů Bushyho a Pancha na Long Islandu, kam ji pozvali její přátelé Harry a Jo Starobinovi. Když však do jejich usedlosti konečně dorazí, objeví zde hrůzu nahánějící mrtvé tělo. Policie je bezradná, a tak se Alice rozhodne vypátrat vraha na vlastní pěst. Postupně tak odhaluje spiknutí kolem sázek na koňské dostihy, vzácných kočičích plemen a pořádného balíku peněz. Od té doby, kdy kvůli své vlastní zvědavosti unikla jen o vlásek smrti, ví, že by se měla raději spoléhat na kočičí instinkt a devět životů...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

A Cat in the Manger , 1990

bilamyska
08.01.2024 3 z 5

Nesmyslný závěr Ale jinak to nebylo zlé.

Lenka4
25.09.2023 1 z 5

Na konci detektivek se zpravidla dozvíme, kdo byl vrah, jak zločin spáchal a jaký měl motiv. Tato kniha v závěru odhalí sama sebe a prozradí, že je jen splácaninou s chatrnou a občas i nesmyslnou konstrukcí děje, a podivně uvažujícími a jednajícími postavami.

Hell_Rihova
14.06.2020 3 z 5

Příběh, který nás zavádí do prostředí plného koček i dalších zvířat. Přiznám se, že jsem si knihu chtěla přečíst hlavně proto, že v něm figurují kočky. Za mě je to příběh, který neurazí, ani nenadchne. Hezký příběh, hlavní hrdince jsem fandila, ale další knihy z kočičí krimi nejspíš vyhledávat nebudu.

Hobo
20.07.2018 3 z 5

Čtivá a docela příjemná útlá detektivka. Dobrá na dovolenou a oddych. Nelitoval jsem času k přečtení. Asi na ni brzy zapomenu, ale budiž.

konicekbily
14.06.2018 3 z 5

Průměrná krátká detektivní novela, nic světoborného od ní nečekejte.

harena
17.12.2017 3 z 5

Krátká, průměrná detektivka, určitě vhodná ke čtení ve vlaku, v čekárně u zubaře atd. Jednoduchý, nekomplikovaný děj, uspokojivá oddechovka.

pepa4081
06.10.2017 3 z 5

Kočky a koně v detektivním příběhu. Zápletka mi přišla trochu přitažená za vlasy, ale jinak pohodová oddychovka. Uspokojivé.

Anonymka1
12.07.2016 1 z 5

Nic moc

kika 13
02.01.2016 4 z 5

Hůmorné,napínavé milé čtení.

Temný snílek
22.11.2013 2 z 5

Zápletka je zajímavě zamotaná, ale nepřijde mi příliš reálná a vlastně i trochu přitažená za vlasy. Ve skutečném světě by takový případ nejspíš neobstál. Policie tady vůbec po ničem nepátrá a dokonce i pachatele musí nejen odhalit, ale i zadržet právě Alice.

Jedná se o klasický detektivní román, kde Alice pátrá po vrahovi na vlastní pěst, protože policie případ uzavřela, jenže jí něco říká, že v tom je mnohem více. Prostě má skvělý instinkt, ale policie jí nebere váženě a občas si z ní dělá i legraci. Alice mi svým vlezlým způsobem vyšetřování trochu připomíná slečnu Marplovou od Agathy Christie, i když nedosahuje jejích kvalit.

Niki
27.02.2013 1 z 5

Nezáživná detektivka, rozuzlení potrádalo gradaci, děj byl nudný, málem jsem ji nedočetla.

Aneleh
23.07.2011 5 z 5

Myslím, že velmi důstojné pokračování kočičích krimi, poté co stará paní spisovatelka L. J. Braun zřejmě ukončila svoje nádherná dobrodružství s Koko a Yum Yum. První kniha L.Adamson ukazuje, že se máme opět na co těšit, že pokračuje v kočičích krimi v podobném duchu.