Dobyvatelé ztracené Archy

Literární podoba závratných dobrodružství archeologa dr. "Indiana" Jonese, která ve filmovém zpracování úspěšně vylíčil Steven Spielberg.

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33618/big_dobyvatele-ztracene-archy-Bnd-33618.jpg 469

Indiana Jones 1.

Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , Cinema

Raiders of the Lost Ark, 1981

Kniha Dobyvatelé ztracené Archy

Meda77
25. listopadu

Knižní zpracování filmové ikony s Fordem. Film je stoprocentně klasikou doby a hodně povedenou. Kniha je slabší než filmové zpracování, ale vůbec ne podprůměrná, prostě film je třída. Krásné, jednoduché počtení. Čisté 4starsy za Indyho skopičiny.

Kuža007

Velice příjemná kniha. Lehce čtená. Děj je víceméně stejný, ale film s Harrisonem Fordem je rozhodně lepší. Hlavně proto, že v knize chybí scéna, kdy Indy zastřelí machrujícího bojovníka s mečem.

MinaHawke
07.10.2020

Indiana Jonese mám ráda, už jako malá jsem měla ráda filmy. Musím ale říct, že film se mi líbil mnohem víc než kniha. Neříkám, že kniha je špatná, ale film je lepší, tedy aspoň pro mě.

Hell_Rihova
13.05.2020

V této knize jsem čekala dobrodružný příběh. Ten tam sice byl, ale nebyl napsaný tak poutavě, aby mě to zaujalo natolik, že bych nemohla přestat číst. Knížka byla krátká, ale já ji přesto četla několik dní.

Luigi1
27.04.2020

Když jsem četl tuto knihu tak se vybavil film,který byl se mi líbyl ve kterém Harrison Ford předvedl své úmění.

Jerry H
27.03.2020

Knížku jsem našel po dlouhé době, přečetl a prakticky jsem si navodil film. Takže komu se líbí film, bude se líbit i kniha a to i naopak.

NienorNíniel
17.05.2018

Na to, že tato kniha byla napsaná podle filmu je opravdu povedená, je plná zajímavých a pěkných popisů. Knížka se mi líbila, i když se mi celkem špatně četla. Komu se líbil film, bude s knížkou spokojený :)

Terva
15.11.2015

Adaptace scénáře Lawrence Kasdana. Tady je to ve své podstatě jasné. Kdo viděl film Stevena Spielberga s Harrisonem Fordem nebude překvapen obsahem této knihy. Je to jen malé velké připomenutí prvního zfilmovaného dobrodružství IndianaJonese. Jen malá připomínka. Bellog ve filmové podobě odchází ze scény velkolepě a víc dramaticky, než je zde psáno. Jen malá ochutnávka: Archa je umístěna na velmi bezpečném místě.