hejnak hejnak komentáře u knih

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Po knížce Než jsem Tě poznala jsem se těšila na další od J.Moyesové. Nezklama, prolínání dějů a příběh - zvlášť ten z první světové války - se mi moc líbili. Pravda, byla místa, kde jsem si tu dobu podle příběhu představila tak živě, až mi nebylo dobře. Stejně tak mi přišlo zajímavé téma restitucí děl ukradených za války. Pro někoho slaďák, mně se knížka líbila a přečetla jsem jí během dvou dnů.

01.07.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Nevěděla jsem, co od knížky čekat. Mile mě překvapila. Aniny myšlenky a náhled na svět je mi blízký, čtení knížky bylo pro mě pohlazení.

20.03.2017 5 z 5

Doktore, hlavu vzhůru! Doktore, hlavu vzhůru! Patrick Taylor

Perfektní zakončení. Přečetla jsem všechny knihy o doktorovi, výborné čtení, zhltla jsem každou z nich během dvou dnů. Doktoři z Irska mi budou chybět :-).

25.01.2017 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Z pohledu chlapa zajímavá věc, stejně tak některé myšlenkové pochody, otázka, jestli by to takhle měl i v reálu. Četla jsem předchozí díly, takže od děje jsem nic závratného nečekala. Mrazilo mě z popisu jeho dětství a toho, co si pak děti nesou do dospělosti a jak těžko se těchto věcí zbavuje. Některé věci jsou asi trochu přitažené za vlasy, ale celkový dojem byl fajn.

09.08.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ze začátku jsem měla problém se začíst, ale pak už jsem se neodtrhla. Za mě skvělá knížka.

16.01.2018 5 z 5

Domácnost bez odpadu Domácnost bez odpadu Bea Johnson

Třídění odpadu mě zajímá, ale tuhle knížku jsem ani nedočetla. Zajímavé nápady a myšlenky, ale dost věcí se opakuje, něco je pro mě v tuto chvíli extrém.

16.01.2018 2 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Zase skvělá detektivka, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

20.03.2017 5 z 5

Kalypso Kalypso Ed McBain

Skvělá knížka, pro mě vzpomínka na dobu, kdy jsem čekala, až vyjdou další a přečetla je všechny. :-)

28.11.2016 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Perfektní knížka, chytla mě a nepustila. Přečteno jedním dechem.

15.11.2016 5 z 5

Doktore, poplach, jde o všecko! Doktore, poplach, jde o všecko! Patrick Taylor

Všechny doktorské knížky od P.Taylora jsou super, oddechové a zábavné čtení, líbily se mi všechny díly, i tento, zatím poslední, i když přiznávám, že o trochu méně než ty předchozí. Možná pro detailnější popisy války a válečných lodí. Jinak příjemné čtení, těším se na další díl.

24.03.2016 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Trvalo mi déle než jsem se začetla, ale knížka je fajn, dle mého názoru jedna z těch lepších od R.Třeštíkové.

13.11.2017 5 z 5

Zpověď Kateřiny Medicejské Zpověď Kateřiny Medicejské C. W. Gortner

První knihy od tohoto spisovatele, kterou jsem četla. Mile mě překvapila, přečetla jsem jí raz dva. Jako plus beru, že jsem se dozvěděla hodně o době, kdy Kateřina vládla, také spoustu informací o ní, včetně autorova upřesnění na konci knihy.

23.10.2017 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Knížka byla hezká, jen mi déle trvalo, než jsem se začetla.

20.09.2017 4 z 5

Doktore, to se teda povedlo! Doktore, to se teda povedlo! Patrick Taylor

Ostatní knížky jsem zhltla, u téhle to bylo těžké, jednotlivé sloupky se mi nečetli moc dobře, konec byl lepší (celý příběh). Vadila mi také v každém sloupku hromada různých přirovnání.

18.01.2017 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Stejně jako první kniha od R.Galbraitha pěkná a napínavá knížka. Pravda, o kousek kratší být asi mohla.

30.10.2016 5 z 5

Krásná knížka, asi jsem byla ve správném rozpoložení a v situaci, kdy mi sedla. Přečetla jsem jí za jeden den. Je to k přemýšlení, hodně duchovní a žádná oddechovka, ostatně jako všechny Coelhovy knížky. Našla jsem si tam spoustu věcí, které mě oslovily.

12.06.2016 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Skvělá knížka, stejně jako Prvok a Šampón. Doufám, že se dočkáme dalších knížek od P.Hartla. Pro mě oddechové a vtipné čtení.

12.06.2016 5 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Knížky Dana Browna mám ráda, jsou napínavé, čtou se jedním dechem a ani Pavučina lží není výjimkou. Četla jsem ji již po druhé.

10.05.2016 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Brownovy knížky mám ráda, bez ohledu na to, co je fikce a co pravda. Pro mě jsou čtivé a napínavé a mám problém se od nich odtrhnout. Teď jsem ji četla po letech znovu.

03.05.2016 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Přesto, že v knize jsou i vymyšlené věci a né vše je podle skutečnosti, knížka mě naprosto uchvátila.

13.02.2016 5 z 5