Doktore, poplach, jde o všecko!

Vítejte znovu v malebném irském městečku Ballybucklebo mezi jeho bodrými obyvateli, jejichž radosti i trable humorně a s láskou líčí Patrick Taylor. Opět se setkáváme s Fingalem O’Reillym, svérázným a občas drsným, ale obětavým doktorem, za nímž pacienti chodí nejen s neduhy, ale i s osobními trampotami. Teď se ale doktor ohlíží do mladých let, kdy se chtěl jako čerstvý absolvent lékařské fakulty oženit s půvabnou porodní asistentkou Deirdre Mawhinneyovou. Jeho plány tehdy překazila válka; on narukoval jako vojenský lékař na bitevní křižník a Deirdre… Vzpomínky na dobu, kdy odpovídal za zdraví dvanácti set členů lodní posádky a léčil mnoho zraněných, už naštěstí vybledly a života v městečku se dávno netýkají. Doktor a jeho mladší kolega se ale i tak musejí vypořádat s náročnými úkoly – zastavit epidemii zarděnek nebo potlačit výskyt podivné tropické nemoci. A pak jsou tu problémy, které do medicíny rozhodně nespadají, třeba nesmiřitelný boj účastnic soutěže o nejlepší domácí ovocný koláč nebo spor otce a syna, v němž jde o synovu budoucnost. Empatický a moudrý O´Reilly snad má recept na každou bolest a potíž – dokud se nevynoří tajemství z jeho bouřlivé minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268977/big_doktore-poplach-jde-o-vsecko-Xko-268977.jpg 3.857

Irish Country 9.

Vydáno: , Leda, Rozmluvy

An Irish Doctor in Peace and at War, 2014

Kniha Doktore, poplach, jde o všecko!

mia.com

Bohuzel, za tento dil musim dat mene hvezd, protoze me zklamal. Tesila jsem se, ze se ve Fingalovych vzpominkach vratime do doby, kdy poznal Dierdre a jak spolu zacinali atd., ale ouha, my se ocitame v momente zadosti o ruku a pak cteme jen o prozivani valky na lodi, coz byla vaaaazne nuda. Nehlede na to, ze ani v pritomnosti se toho zrovna moc zajimaveho taky neudalo. Takze bohuzel, tohle je zatim nejslabsi dil.

Kristy.Seb

Opět další skvělý díl z krásného prostředí Irska. Tentokrát byl děj zasazen do války. Ač to bylo smutné, bylo to moc hezky vykreslené v příběhu. Už se ale těším na pokračování příběhu s Deidre.

bruntal
18.05.2021

Moc nerozumím relativně nízkému hodnocení. Za mne patří tento díl celé série k těm opravdu povedeným.

pepa4081
15.04.2021

Válka je jedna z nejhorších šíleností, jaké si hrdý homo sapiens mohl vymyslet. Vypravování, jako u předchozích dílů, jde ve dvou časových rovinách, což mi vyhovuje. Kniha jako vždy vtipná, milá, pohodová, místy smutná. Již mám půjčený další díl a srdečně doporučuji.
Velmi uspokojivé.

bekule
22.01.2021

2,7
Čtu postupně a poprvé jsem tak zklamaná že váhám mezi dvěma až třemi hvězdičkami. Doktořina se z tohoto dílu vytratila, i to milé idylické Irsko, víc než polovina knihy se dost nudně zaobírá válčením na moři. Jako by to snad ani nepsal Patrick Taylor, doufám že toto byla nejslabší kniha z celé série a další díly budou už zase v cajku, jak by řekl Donal Donelly a spol.

karel0684
21.11.2019

Měl jsem delší přestávku mezi jednotlivými příběhy, ale tahle kniha mne opět vtáhla. Příběhy z války i život na irské vesnici, oboje popsáno s krásným nadhledem, humorem a hlavně umem... Už se těším na další

hapac
23.05.2019

Musím přiznat, že jsem občas vynechávala některé vzpomínky na minulost, ale jinak mne páni doktoři prostě baví.

TheGoldenHill
22.10.2017

Ačkoliv miluji knihy spisovatele Patricka Taylora a doslova hltám jeho vyprávění o doktorech z irského venkova, tak se musím přiznat, že tento díl mě nějak zklamal.
Na tuto knihu jsem se těšila, jelikož jsem se chtěla dozvědět více o vztahu mladého doktora Fingala o´Reillyho a jeho milované Deidry, ale bylo v něm mnohem více vzpomínek na službu u námořnictva a na křižník Warspit, než na milostný vztah.
Ale jinak, kniha se opravdu dobře čte, autor je vynikající vypravěč.