Zpověď Kateřiny Medicejské

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtrnáctiletou Kateřinu Medicejskou provdali za francouzského krále Jindřicha, kterému se vůbec nelíbila. Raději svou přízeň věnoval milenkám než královně. Když Kateřina ovdoví a zůstane s šesti malými dětmi sama v království plném zrádných šlechticů, musí zajistit trůn pro své syny. Jenže za to zaplatí svými ideály i tajemstvím svého srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146299/big_zpoved-kateriny-medicejske-aUa-146299.jpg 4.542
Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Alpress
Originální název:

The Confessions of Catherine de Medici, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Zpověď Kateřiny Medicejské

Aghatte
06. února

Beletrizované životopisy a zromantizovaná historická fakta pomáhají přibližovat minulost i lidem, jako jsem já, tedy těm, v dějepise plavali a hleděli spíše do budoucnosti.
Knihy pana Gortnera mám ráda, tento příběh mě bavil trochu méně než Carevna nebo Coco.

VendulaB
22.04.2022

Velmi zajímavý a čtivý životopis Kateřiny Medicejské, který čtenáři velmi detailně přibližuje život na francouzském královském dvoře v 16. století. Čtivé, živé, uvěřitelné. Skvělý pohled na neuvěřitelně divokou a turbulentní dobu.


alabra
30.05.2019

Historii miluji, po této stránce mě kniha uspokojila, ale něco tomu chybělo, neměla šmrnc

rampapa
14.04.2019

Nádherná kniha velmi jí všem co mají rádi historii doporučuji.

Madelisi
19.01.2018

Precizně postavený příběh na faktech. Neuškodí si jednou přečíst něco, kde je Kateřina Medicejská za hodnou a laskavou.

hejnak
23.10.2017

První knihy od tohoto spisovatele, kterou jsem četla. Mile mě překvapila, přečetla jsem jí raz dva. Jako plus beru, že jsem se dozvěděla hodně o době, kdy Kateřina vládla, také spoustu informací o ní, včetně autorova upřesnění na konci knihy.

OldřichHanton
04.06.2017

Historický román z období náboženských válek ve Francii psaný z pohledu Kateřiny Medicejské. Autor se snaží Kateřinu částečně rehabilitovat a určitě strávil spoustu času studiem dané doby. Příběh je poměrně historicky přesný. Bohužel, alespoň pro mě, tomu něco chybělo. Nějak jsem se nedokázal sžít s postavami a když se přidá problém všech historických románů, že víte jak to asi dopadne, musel jsem se do čtení občas nutit. Ani důraz na věštby a astrologii u mě moc nebodoval.

Evišťátko
06.08.2016

Zajímavě a poutavě zachycena historická fakta.

1