Zpověď Kateřiny Medicejské

Čtrnáctiletou Kateřinu Medicejskou provdali za francouzského krále Jindřicha, kterému se vůbec nelíbila. Raději svou přízeň věnoval milenkám než královně. Když Kateřina ovdoví a zůstane s šesti malými dětmi sama v království plném zrádných šlechticů, musí zajistit trůn pro své syny. Jenže za to zaplatí svými ideály i tajemstvím svého srdce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146299/big_zpoved-kateriny-medicejske-aUa-146299.jpg 4.535
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Alpress

The Confessions of Catherine de Medici, 2010

Kniha Zpověď Kateřiny Medicejské

alabra
30.05.2019

Historii miluji, po této stránce mě kniha uspokojila, ale něco tomu chybělo, neměla šmrnc

rampapa
14.04.2019

Nádherná kniha velmi jí všem co mají rádi historii doporučuji.

Madelisi
19.01.2018

Precizně postavený příběh na faktech. Neuškodí si jednou přečíst něco, kde je Kateřina Medicejská za hodnou a laskavou.

hejnak
23.10.2017

První knihy od tohoto spisovatele, kterou jsem četla. Mile mě překvapila, přečetla jsem jí raz dva. Jako plus beru, že jsem se dozvěděla hodně o době, kdy Kateřina vládla, také spoustu informací o ní, včetně autorova upřesnění na konci knihy.

OldřichHanton
04.06.2017

Historický román z období náboženských válek ve Francii psaný z pohledu Kateřiny Medicejské. Autor se snaží Kateřinu částečně rehabilitovat a určitě strávil spoustu času studiem dané doby. Příběh je poměrně historicky přesný. Bohužel, alespoň pro mě, tomu něco chybělo. Nějak jsem se nedokázal sžít s postavami a když se přidá problém všech historických románů, že víte jak to asi dopadne, musel jsem se do čtení občas nutit. Ani důraz na věštby a astrologii u mě moc nebodoval.

Evišťátko
06.08.2016

Zajímavě a poutavě zachycena historická fakta.

orinka3
18.01.2016

Silná osobnost, díky autorovi je teď asi vnímána jinak, než jak ji hodnotí dějiny. Vražednice a travička se při obracení stránek knihy začne jevit spíš jako nešťastná žena, která je na všecko sama - sama uprostřed davu. A nesmí si odpočinout. Za všechno a všechny odpovídá. Nezáviděníhodný osud ženy, která byla určena vládnout a tomu musela podřídit všechno. Přes své postavení na tom byla hůř, než kterákoliv její poddaná - nesměla nic, musela všecko. Bartolomějskou noc jí už asi neodpáře nikdo, ale nikdo snad nemůže věřit tomu, že z ní měla potěšení. Doporučuju jako dobrou a čtivou knížku všem, kdo se o historii zajímají.

jakafe
17.09.2015

Kniha se čte moc hezky, dozvěděla jsem se toho spoustu o - do té doby pro mě víceméně neznámé - osobnosti Kateřiny Medicejské a jejím zajímavém životě a osudech jejího početného potomstva.