haski haski komentáře u knih

Uzel Uzel Dominik Dán

Dominika Dána jsem četla poprvé a moc dobře mi při tom nebylo. Doba před rokem 1989, vztahy kriminálky a STB, jejich chování vůči obyčejným lidem. Sledování nepohodlných a ocejchovaných režimem - to jsem zažila na vlastní kůži. Zkrátka mě při tom mrazilo. Za to, ale spisovatel nemůže, dám mu ještě šanci v další knize, protože snad bude i líp.

10.04.2019 4 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Pro ty, kteří četli jeho předchozí knihy, je to takové smutné pohlazení s touhou po pochopení.

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Je to vlastně příběh se detektivní zápletkou. Napsaný z druhé strany. Hlavní postavou je novinářka a ta svým způsobem pomáhá vyšetřit vraždu. Hezky jsou zde propracované hlavní postavy, nenásilně a střízlivě. Líbilo se mi to.

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Detektivka jak má být. Nebyl to žádný krvák, kniha se vlastně četla sama. Měla jsem stále přehled, věděla jsem kdo je kdo a co zjistil, jak pokračuje vyšetřování. Hlavní postavy byly také čitelné. Doporučuji a těším se na další autorčinu knihu.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Pěkně napsaná detektivka, napínavé do poslední stránky. Velmi čtivé. Ke konci už máte tušení, ale přesto vás to stále nutí číst dál. Není to žádný krvák.

14.03.2019 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Afghánistán, utrpení, válka, ničení a zoufalství, které je promítnuté v příběhu dvou žen. Krásně napsané, čtivé a člověku se ani nechce věřit, že je to v dnešní době ještě možné.
Dáte si doma v teple kávičku a k tomu sáhnete po dobré knížce, tak si po přečtení nutně musíte uvědomit, jak dobře se máte.

10.03.2019 5 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Knihu jsem původně přinesla pro vnučku. Právě jsem dočetla od autorky "Nejlepší pro všechny", obálka mi byla povědomá, tak jsem začala číst sama. Krásně jsem tím navázala na dospěláckou knížku, moc se mi líbily obrázky (což mi připomnělo dětství). Je to pohled dítěte na problémy dospělých i dětí. Zajímavý námět. Líbilo se mi to, ale pro vnučku to ještě není.

04.03.2019 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Napřed mi vadilo, že chybí přímá řeč, ale brzy jsem si zvykla. Kniha se mi moc líbila, námět byl z tak běžného života, že si myslím, že si tam každý tak trochu najde to své. Překvapuje mě, že tak mladá spisovatelka se umí dobře vcítit i do duše staršího člověka a to dokonale. Určitě se těším na další knihy od této spisovatelky.

02.03.2019 5 z 5

Diplomatova žena Diplomatova žena Pam Jenoff

Po prvním díle jsem trochu zklamaná. Začátek dobrý, ale ke konci náhoda střídala náhodu a všechno se mi zdálo trochu moc neuvěřitelné. Napínavý děj poválečného období v Anglii a v Evropě je popsán dramaticky, ale trochu moc románově. Přesto si ráda přečtu další knihu od autorky, ze zvědavosti.

22.02.2019 4 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Obálka mě moc nelákala ke čtení, ale dobře, že jsem to nevzdala. Obsah na mě působil mile a příjemně. Trošku mi to připomínalo Posla od Zusaka.
Novináři, tak trochu násoskovi, který bere život jen tak ledabyle se přihodí pár zázraků. Dostane na hlídání 14ti letého syna, o kterém nevěděl, zapojí ho jen tak mimochodem do své práce a to všechno je psáno s nenuceným, lehkým suchým humorem. Patří mezi knížky, které si asi tak od poloviny šetřím na čtení.

17.02.2019 5 z 5

"Gofa" je dobrý a čím dál lepší spisovatel. Jeho Miko je snadno uvěřitelný, není namachrovaný a má kromě svých špatných vlastností i ty dobré. Dokáže pomoci kamarádovi, když je v totálních s....ch, ale závěr už si musíte vydedukovat každý sám. Třeba to zmíní v příští knize. A hlavně, je z českého prostředí.

12.02.2019 5 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Četlo se mi to docela dobře, ale čekala jsem asi trochu víc. Válečné romány mám docela ráda, ale tento mi přišel docela naivní. Všechno vyšlo na první pokus, nebylo to sice zadarmo, ale hlavní hrdinka byla trochu jako supermanka v sukni. Přesto si chci přečíst další díl, protože jsem zvědavá, jak to pokračuje :))

11.02.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Chladnokrevně je i kniha napsaná. Je napínavá, dráždivá a hodně čtivá. Pochvala autorovi, je doopravdy čím dál lepší. Hlavně, aby se trochu krotil s tou krvelačností, protože to všechno okolo, co dělá dobrou detektivku detektivkou, to umí. To okolo těch mordů, je to co mu jde nejlíp.

30.01.2019 5 z 5

Miluj mě víc Miluj mě víc * antologie

Jsem zklamaná. Čekala jsem víc. Většina povídek je doslova odfláknutá, jakoby je někdo nutil, aby to napsali. Líbil se mi třeba Šabach, ale zrovna ten příběh už jsem znala.

23.01.2019 1 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Moje první kniha od autorky. Moc pěkně se četla, zajímavé pasáže ze života slonů a lidí kolem nich. Trochu duchařiny, něco o životě po smrti, něco o smrti po životě. Napínavé, trochu mysteriózní a hlavně překvapivý závěr.

21.01.2019 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Napínavé, dobře se četlo, občas jsem se zamotala v postavách, ikdyž byly jenom dvě hlavní. Mohlo to být o 1/3 kratší, ale nakonec jsem se z toho vymotala. Dobrá.

11.01.2019 4 z 5

Hipík Hipík Paulo Coelho

Zajímavý příběh, z části Coelhova autobiografie, psaná pod dojmem období hippies z 60tých let. Bylo to takové rozevláté, duchovní až éterické. Tak jak je u něj zvykem. Mě se to líbilo. Trochu malé odbočení od napínavých a rychlečtených knížek.

07.01.2019 5 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Pohodová detektivka. Je ze série s Enzem, kterého mám ráda. Tentokrát vyšetřování probíhá v poklidu, nedějí se žádné neuvěřitelné akce. Všechno do sebe postupně zapadá. I Enzův osobní život se poodkryje. Ani jsem se čtením moc nepospíchala, nechala jsem knihou pomalu unést. Povedla se.

04.01.2019 5 z 5

Taková je vražda Taková je vražda Ann Granger

Klasická detektivka z anglického venkova. Žádný drasťák, celkem odpočinkové. Moc dobře se to četlo, asi zkusím další od autorky.

01.01.2019 5 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Příběh psaný podle skutečnosti. To je to, co mě nejvíc bavilo. Mohla jsem se podívat na netu na skutečného hrdinu Pina, který vypráví o svém životě za války v Itálii. Mohla jsem i sledovat skutečná místa, která jsou v knize dopodrobna popsána. Smutné, pravdivé a pěkné. Myslím, že bude natočen i film.

01.01.2019 5 z 5