Taková je vražda

Taková je vražda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364731/bmid_takova-je-vrazda-iQF-364731.jpg 4 62 17

Mitchellová a Markby série

< 15. díl

Meredith Mitchellovou navštíví její přítel z dob, kdy pracovala jako konzulka. Toby ale nepřišel, aby vzpomínal na staré časy – potřebuje pomoc Mereditina snoubence superintendanta Alana Markbyho. Alison Jennerová, Tobyho příbuzná, dostává anonymní dopisy spojené s případem, který se odehrál před pětadvaceti lety. Soud sice Alison zbavil obvinění, že zavraždila svou tetu, ale někdo má zjevně stále pocit, že by za to měla platit. Markby se zprvu nechce do případu plést – koneckonců se snaží s Meredith plánovat svatbu –, ale když se vyšetřování nenávistných dopisů změní v pronásledování vraha, musí být přípravy odloženy. S pomocí inspektorky Campbellové, nové posily týmu, rozplétá Markby dávnou záhadu a její děsivý odkaz.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

That Way Murder Lies , 2004

Pavlnka
Pavlnka
05.05.2023 4 z 5

Pěkná pohodovka. Asi si na ni za chvíli nevzpomenu, ale mám tyhle klasické detektivky z venkova vám ráda.

pip11
pip11
20.01.2022 4 z 5

Dobrá detektivka, nicméně vraha jsem podezírala po většinu příběhu, takže žádné velké odhalení jsem nezažila.

knihomolka525
knihomolka525
14.06.2021 2 z 5

tenhle příběh mi prostě nesedl.Přečetla jsem ji se sebezapřením

DvěTéčka
DvěTéčka
11.06.2021 5 z 5

Prostě bomba :3

janina66
janina66
06.07.2020 4 z 5

Klasická pohodová detektivka z anglického venkova. Výborná zápletka a nečekané rozuzlení. Čtivá a tentokrát i docela svižná.

Evelin2506
Evelin2506
27.04.2020 3 z 5

Oddechové čtení, rozuzlení jsem ale nečekala.

ilčidlo

Zase ten překlad... :(

konicekbily
konicekbily
30.01.2019 5 z 5

Klasická detektivka z anglického venkova s postupně se rozvíjejícím příběhem - na akci vyšetřovatelů vždy přijde reakce, a stále není jasné od koho a proč. Navíc oceňuji vylepšenou zápletku v souvislosti s vydíráním.

haski
haski
01.01.2019 5 z 5

Klasická detektivka z anglického venkova. Žádný drasťák, celkem odpočinkové. Moc dobře se to četlo, asi zkusím další od autorky.

Evka27
Evka27
25.06.2018 3 z 5

Taková milá detektivka, anglický venkov, rádoby Agatha Christie, ale spíše mi to připomíná rozvleklejší knihy Louise Penny.

alnahu
alnahu
14.06.2018 5 z 5

Další čtivá detektivka z anglického venkova. Alan Markby se těšil na velikonoční poklidné svátky, ale vše se změní ,když je nalezeno tělo dívky, které plulo na vodě. Jak je zapletena do případu Alison, která dostává stále výhružné anonymní dopisy, že zabila svou tetu před pětadvaceti lety a čeká ji pomsta. Kniha je napínavá a má zajímavou zápletku. Ano kniha je pohodová-žádný krvák.

Marcela52
Marcela52
11.06.2018 4 z 5

Kniha se dobře četla, zápletka byla zajímavá a také mě zaujal popis anglického venkova. Celková atmosféra trochu připomínala vyšetřování známého inspektora Barnebyho v televizním seriálu Vraždy v Midssomeru. Jako pohodové čtení na dovolenou rozhodně mohu doporučit...

LisaEla
LisaEla
10.06.2018 5 z 5

Čtivá, napínavá, dobrá zápletka i logické vyústění - odpovídá standardu, na který jsem u AG zvyklá.

čef
čef
06.06.2018 4 z 5

Detektivka na dobré britské úrovni. Zajímavé postavy, zápletka je rovněž přitažlivá, pátrání složité a závěr napínavý. Tedy sice nic na úrovni McDermid nebo Christie ap. , ale dá se dobře číst také proto, že autorka nezabředla do příliš dlouhých popisů a psychologie např. lesbiček, které zde však asi nesmí chybět.

modranka
modranka
05.03.2018 4 z 5

O poslednej časti série by sa pokojne dalo povedať, že je akýmsi predskokanom novej série Jess Campbellová a Ian Carter - Hlavná ženská postav (Meredith) v tejto časti je potlačená práve inšpektorkou Jess Campbellovou, čo sa mi v podstate páčilo. Charakteristika postáv je skvele opísaná a zachytáva mentalitu anglického človeka. Čo sa týka detektívnej zápletky - bola dosť priehľadná a záver nebol ani veľmi prekvapujúci. Keďže je toto záverečná časť série, a naprieč celou nás autorka sprevádzala osobným životom Meredith a Alana akosi mi chýbalo jej zavŕšenie. Ale to je možno spomenuté v prvej časti voľného pokračovania Bláto a mršiny.

Marthas
Marthas
20.02.2018 4 z 5

I přes jednu chybu překladatelky Zdenky Zvěřinové hodnotím knihu ve skrze kladně. Spisovatelka mne ze začátku dost povodila za nos, pak jsem ale zapnula mozek a rozkryla to, i když ne úplně. Jinak krásný sloh a jako vždy vysoká úroveň překladu a moc pěkné završení série, o to víc mne mrzí ta jedna chybka, která ale na celkové hodnocení vliv neměla. Vydavatelství jsem vděčná, že tuto sérii vydalo komplet a vůbec autorku uvedlo na náš trh.
Ty obálky já žeru.-))
Nedivím se, že je u čtenářů nejpopulárnější.