haro563 haro563 komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Těžká kniha - na obsah i váhu. Neuvěřitelné, jak autorka uchopila úřední jazyk a komunistický slovník. Silný příběh. Občas jsem musela přestat číst, abych se nadechla. Velmi poučné. Obdivuhodná síla ducha hlavních postav. Svíravý pocit v žaludku, co všechno bylo možné. Autorka je spisovatelka s velkým S. Obdivuhodná kniha.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Velmi silná kniha - která je tím silnější, čím jste starší (myslím). Knížka, kterou se vyplatí mít doma a vracet se k ní. A která někoho může vést k otázkám ve své vlastní rodině ...

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Skvělé, skvělé, skvělé!

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Skvělá kniha. Nevěděla jsem, co čekat a název mě trochu odrazoval. Ale věděla jsem, že se točí film (na která půjdu), chtěla jsem nejdříve číst knízku ... a teď na film asi nepůjdu, abych si ten skvělý dojem nezkazila. Čte se jedním dechem a doufáte v dobrý konec (cokoliv to znamená). Silná knížka - a jsem ráda, že ji mám v knihovně. BUdu se k ní vracet.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Je to dobrá knížka, ke které se asi nebudete ale vracet. Napínavá, zajímavá, překvapivé zvraty. Pokud znáte Londýn (s příměstským dojížděním), bude vám blízká. Mně se líbila mnohem víc, než film.

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Na knížku jsem narazila náhodou, šťastnou náhodou. Zajímavé téma, nutící vás přemýšlet o vás samotných. Přečteno během dvou dnů - zlepšila náladu, nalila optimismus do žil. Hlavní myšlenka mi ulevila v mém aktuálním rozhodování a pomohla psychicky i synovi, který si ji přečetl v ne zrovne lehkém období. Nešlo přestat číst (takové knihy miluji) a bonusem byly citáty a myšlenky, ke kterým se dá vract. I když "lehké" čtivo, pro mě je mezi řádky hodně témat k přemýšlení.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Asi je lepší knihu číst v létě, než v zimě - to bych asi nevyšla před dům a sněhuláka s dětmi nestavěla:) Perfektní - a lepší, než film.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherná kniha, ke které se určitě ještě vrátím!

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Když začnete číst, nepřestanete. Ideální kniha na dovolenou (pokud ji trávíte na pláži), na dlouhé zimní večery, lenošení o víkendu. Zajímavá, strhující, překvapivá.

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Vše podstatné už bylo napsáno v komentářích ... jen dodám, že Keplerovy detektivky jsou skvělé všechny. Jsou poněkud kruté, ale "zvyknete si". Skvěle psané, rychlé, spád, napětí, zvraty ... prostě detektivka jak má být!

15.08.2022 4 z 5

Kniha je skvělá, ale doporučuji si ji poslouchat v autě při dlouhých cestách - skvělý parťák a rozhodně neusnete.

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Je dobré si tuto knihu přečíst nejen, když je ve vztahu problém. Určitě bych ji dala přečíst své dceři a asi by bylo fajn, kdyby si fakt a roztřídění do skupin dle "jazyka" udělali všichni a vraceli se k tomu. Uvědomíte si, co možná v každodenním shonu přehlížíte a proč možná někdy partnerovi nerozumíte...

15.08.2022 3 z 5

Námořní slepota Námořní slepota Michael Romancov

Na knihu jsem měla velmi dobrá doporučení od lidí, kterých si velmi vážím. Pro mne osobně v ní bylo hodně nových informací i souvislostí, jednoduše kniha rozšiřující obzory. My suchozemci bychom měli číst snad všichni a povinně:)

15.08.2022 5 z 5

Dokud nemá člověk problémy se spaním, asi knihu číst bude spíš náhodou. Pokud máte se spánkem problém, číst byste ji měli povinně. Dozvíte se, že spánek má vliv úplně na všechno, hodně zajímavých souvislostí, faktů a .... je dobrá i na usínání:)

Kdo se směje naposled Kdo se směje naposled Jan Cempírek

Útlá knížka, kterou by si měli přečíst všichni, kdo jsou ze smíšené rodiny. Ti, které zajímá historie minulého století. Ti, kdo mají prarodiče, kteří prošli válkou, nasazením či vězněním a i když přežili, už některé lidské vztahy a vypjaté situace raději pozapomněli. Ti, kterým jsou blízké České Budějovice a okolí. O síle života, lásce a přežití. Opravdu o tom, že kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp (i když někdy možná hořce a za velkou cenu). Svěží moderní jazyk autora, který chování a přemýšlení lidí přenáší i do současnosti. Je to knížka, kterou zvládnete přečíst na jeden zátah - nemohla jsem se od ní odtrhnout a rezonovala ve mně ještě dlouho po přečtení. Těším se na další knížku autora. Určitě doporučuji.