harena harena komentáře u knih

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Peter May je spisovatel s úžasným vypravěčským talentem a ve svých knihách nabízí víc než prostý detektivní příběh. Bývalý detektiv Fin se vrací zpět na ostrov a pomáhá své velké bývalé lásce Marsail v pátrání po tom, jaký byl, kdo byl a jak vlastně žil její otec. Druhá dějová linie je vyprávěna sugestivně ich formou otcem Marsail a ať chcete nebo nechcete, stáváte se součástí děje.

Kniha, kterou si vychutnáváte řádek po řádku , barvitý popis drsné přírody, to vše vás nutí neodkládat knihu a číst až do strhujícího konce.

03.02.2017 5 z 5

Deštivý den Deštivý den Jiří Kostka

Tak to je překvapení, tak pěknou knihu jsem ani nečekala. Tak uvěřitelně popsané emoce matky, která prožije nejhorší tragédii, co se ženě v životě může stát. Když už se mi ke konci románu zdálo, že román je spíš pro ženy a muže neosloví, přece jen přišel zvrat a překvapení. Musela jsem si držet ruku, abych se nepodívala, jak, J A K to tedy dopadne. Konec byl nečekaný, žádná limonáda, Erika to vyřešila skvěle. Kdyby to bylo v opravdovém životě, tak klobou dolů.
Citáty byly vložené s citem a skvěle se tam hodily, kniha je odlehčená vtípky a jemným humorem.
Stejně jako v komentáři čtenářky "koala " si myslím, že :

CITACE:
"................. lákavější obálku i název. Možná něco, co by ještě více zaujalo ženy, na venek kniha vypadá spíš jako detektivka, ale je to vlastně takový vztahový román. Klobouk dolů před citovostí autora."

Jinak také ještě jednou děkuji autorovi za knihu s věnováním a postupuji ji dál.

30.01.2017 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knihu jsem četla už před rokem. Stupidní román, ztráta času , nuda, nuda a ještě většinou trapná, žádný nápad na děj, erotické scény pořád to samé dokola. Když je dobrá mediální masáž, prodá se všechno. Vážená bohyně, nešlo to dočíst.

27.01.2017 odpad!

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Konečně další díl série od Tess Gerritsen. Blíží se půlnoc a je dočteno. Napínavá od začátku do konce a i ten závěr mě potěšil. Kniha měla zajímavý děj, zápletku a spád a trochu té romantiky, která odlehčovala to vraždění. Prostě vše co kniha má mít. Doporučuji a těším se na další díly.

25.01.2017 5 z 5

Neviňátko Neviňátko Taylor Stevens

Ano, je to dobrý thriller, akční, čte se dobře a rychle. Autorka sama prožila dětství a dospívání v náboženské sektě po cestách po celém světě včetně střední Afriky a asi proto toto téma zabudovala i do této knihy. Žádné hluboké sondy, čtivé odpočinkové čtení, budu pokračovat ve čtení o lovkyni informací i v dalších dvou dílech.

22.01.2017 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Čtivý thriller, děj měl spád, A L E : Jak se dívka mohla oběsit na stromě, když detektivce Mossové nešlo na strom vylézt? A to dívka visela jen pár minut.
" Několik hodin trvalo, než opustili místo činu, kde se tělo houpalo za doprovodu vrzavých zvuků. " To ji tam nechali viset několik hodin? A jak s jistotou okamžitě věděli, že jde o sebevraždu?
Tak to mě poněkud vytrhlo z děje.
A dál: Jak mohla mít další dívka na tváři spoustu řezných ran, když jí udeřil obličejem o betonovou zeď a pak ji uškrtil?
No dobrá, ale četlo se to dobře.
A určitě si přečtu i další díl série s vyšetřovatelkou Erikou, má brzy vyjít i u nás.

19.01.2017 4 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Výborná, pro mě dokonalá detektivka, čtivá, bez vodotrysků krve a vydloubaných očí a přesto napínavá od začátku do konce. Kniha vás nepustí, dokud nedočtete poslední stránku. A závěr knihy se mi opravdu líbil. Těším se na další knihy Harlana Cobena :)))

17.01.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Tak to mě opravdu neoslovilo. Blogy knižně? To mě opravdu nezajímalo, nedočetla jsem. Už po pár stránkách si říkám "Bože, co to je?"
Ale je to můj problém, chtěla jsem si půjčit Sedmilhářky od Liane Moriarti, ale omylem objednala toto. Ale grafika dobrý, tak tedy jednu hvězdičku.

16.01.2017 1 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Ano, také souhlasím se čtenáři, že si nejsem jistá a trošku se děsím toho, jak by dopadla zvrácená "reality show" u nás, třeba přímo v Čechách. Kromě strhujícího napětí, které kniha má, zůstane v hlavě ještě mnoho otázek .
V knize jsou nejen brutálně popsané vraždy, ale také se dozvíme, proč tak pachatel jednal a proč tak hrozným způsobem vraždil. A to pro mě dělá detektivku tak skvělou. Určitě doporučuji k přečtení, ale raději snad ne před spaním :))))

13.01.2017 5 z 5

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Je pravda, že mě z počátku zaskočilo tolik jmen, především čínských, ale pak už vám to nevadí. Je to moc pěkný román z období roku 1840 a jak se blížíte ke konci, je to dobrodružnější, napínavější a ke konci si říkáte "Jak dál?" "Jak to bylo dál?"
James Clavel prostě umí psát, jeho knihy doporučuji, jsou nezapomenutelné.

12.01.2017 5 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Tak od Tess Gerritsen si určitě přečtu celou sérii, teď je to zatím její druhá kniha a má vše, co od detektivky očekávám. Příjemný styl psaní, dobře se čte, napětí, dobře vykreslené charaktery, žádná hluchá místa. Těším se na další. Doporučuji.

12.01.2017 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Skvělé, skvělé, skvělé čtení, paní Marsons dokázala dokonale představit povahu a smýšlení psychopata, velmi napínavé čtení, od prvních stránek držím Kim Stoneové palce. A myslím, že i MUDr. František Koukolík, český neuropatolog, by ocenil psychologii postav. Angela Marsons je prostě skvělá a dočetla jsem se, že slíbila celkem 12 dílů této séríe a už v tomto roce u nás vyjde třetí a čtvrtý díl.
Psychopati žijí všude kolem nás, jen je třeba je včas rozeznat. A budeme mít velké štěstí, když to dokážeme tak, jako Kim Stoneová. Moc se těším na další díly a budu netrpělivě sledovat, kdy vyjdou. určitě doporučuji.

11.01.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

"Každý máme v sobě vlky. Jeden je tzv. hodný a ten druhý zlý. Záleží jen na nás, kterého budeme krmit."
Tak nějak podobně píše Jodi Picoult. Ano a přesně o tom to je. Lze odpustit vrahovi, který ale už je 60 let hodným člověkem? O holocaustu jsem už četla hodně, ale první zpověď 95-ti letého Josefa Webera mi vyrazila dech a mohla jsem pokračovat až druhý den. Také příběh Minky jsem četla se zatajeným dechem. Silné téma. O vině, odpuštění, aroganci. K čemu bych se rozhodla já, kdybych byla na místě Sage?

Vypravěčka patří mezi nezapomenutelné knihy, doporučuji každému si ji přečíst.

04.01.2017 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Skvělá kniha, nádherný příběh a Peter May výborný spisovatel. Čtivá a napínavá detektivka, sugestivní popis přírody, prolínání historie a současnosti, které přidává detektivce na zajímavosti, dobře rozpracovaná psychologie postav a ta trocha romantiky mi fakt byla příjemná. Těším se na jeho další knihy a doporučuji.

31.12.2016 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Tak prvotina české autorky? Jsem překvapená a nadšená, už si paní Klevisovou dávám do oblíbených spisovatelů a těším se, že si přečtu další pokračování příběhů se sympatickým inspektorem Bergmanem. Žádný drasťák, krev nestříká, klidné vyšetřování a zajímavé osudy lidí, kolem kterých se vyšetřování točí. Velice příjemná a čtivá detektivka a pro dnešní den, kdy venku fičí ledový vítr, jako stvořená.

27.12.2016 5 z 5

Breviář pozitivní anarchie Breviář pozitivní anarchie Vlastimil Vondruška

Výborná kniha, skvělá, pan Vondruška, vynikající český spisovatel a historik, na základě hluboké znalosti dějin dokazuje, že cesta, kterou Evropa kráčí, je jen opakováním chyb našich předků, což opravdu nemusí dopadnout dobře. Jedna část se věnuje současné migrační krizi a uvádí zajímavé historické souvislosti. A ano, bylo by fajn, kdyby byla povinnou četbou a hlavně, aby si ji přečetlo co nejvíc lidí. 100% doporučuji.

Viděla jsem, že někdo hodnotil knihu bez zdůvodnění jako odpad. Ale to vlastně hodnotil sám sebe, svoji netoleranci.

19.12.2016 5 z 5

Matka, dcera, nebo já Matka, dcera, nebo já Alana Kirk

Sendvičová léta nepřicházejí na objednávku ani s návodem, jak si počínat. Snad přicházejí s podzimem. Vaše maminka nebo tatínek zakopnou a zlomí si krček a vy si postupně uvědomujete, že už nejsou stejně silní. Změna může mít také podobu strašlivého, pomalého zhoršování mentálních funkcí, pečujete o člověka, který vás už nepoznává.

Tak začíná biografie Alany Kirkové " Matka, dcera nebo já. "

Jaké to je, když musíte denně přebíhat mezi péčí o novorozeného potomka a maminkou, která utrpěla vážnou mozkovou příhodu? Máma pořád žije, ale máma, kterou jste znali, zemřela. Tohle nejasné truchlení je horor, který prožívá spousta lidí každý den a představuje pro ně jeden z nejsložitějších úkolů. Jsou to dny plné stresu, které chcete hlavně přežít nebo na celé situaci lze najít i pozitivní stránky? Potřebuje mě matka, ale potřebují mě i moje děti. Pro většinu lidí je to nepopiratelně nejhorší, nejsmutnější, nejnáročnější, navíc trhající útroby, srdcervoucí, psychicky zničující období života.

" Prožijete třicet - pětatřicet let bez jakýchkoliv povinností a pak přifrčí všechno naráz: děti, stárnoucí rodiče, rozvod, pořádná dospělá práce. Samy teď dáváme život později a naši rodiče se drží života déle, a tak stále větší počet žen postihuje naprostá smršť potřeb a pečování. A nikde žádný George Clooney. Kdepak. Ten je pouhou fantazií".

Asi by mohla být knížka kratší, dost se tam opakuje, ale je to skutečně upřímný a inspirativní příběh. Nemyslím si, že osloví čtenáře, kteří nedorostli do "sendvičových let". Doporučuji ještě počkat. Ale já k "sendvičové generaci" už patřím a proto všem, kteří zažívají nebo zažili podobné, knihu doporučuji.

15.12.2016 4 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

No, to bylo přece jen slabší, hodně romantiky a pak bylo pro mě dost nevěrohodné a hlavně naivní, když se sestry smiřovaly. To už jsem se dívala, kolik stránek mi zbývá do konce. A L E : protože jako první knihu ze série jsem četla Kameníka, který se mi moc líbíl, přečtu si určitě i další knihy z této série a věřím, že budou lepší a lepší. Mám už půjčeného Kazatele a jak vidím, i čtenářům se líbil. Nelámejte na Camillou Läckberg hůl :))), Za mě bohužel ***.

13.12.2016 3 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Moje první kniha od Gerritsen a už si v knihovně objednávám Učedníka a Hříšnici. Velmi dobrá detektivka, napínavá a čtivá do poslední stránky. Určitě doporučuji.

10.12.2016 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Skvělý nový mysteriózní thriller v žánru urban fantasy. Napínavé od první stránky, také jsem jako matka strašně a strašně držela palce Jasmin, aby zachránila svého syna. Úžasné, jak Keplerovci umějí psát, udržovali mě v napětí celých 400 stran a nešlo to jinak, přečetla jsem knihu za jeden den, o půlnoci jsem ji zavřela.
Když Jasmin učila Grossmana zabíjet nožem, bylo v tom pro mne i trocha smutku:

" Jako by (Grossman) začal toužit po tom okamžiku, kdy se strach promění v cosi jiného a stane se součástí nevyhnutelného. Jasmin ten pohled dobře znala. Každý, kdo byl ve válce ví, že si dobro a zlo vyměňují místa. Válka z člověka vymaže niternou morálku a slušnost.

A hlavně chci napsat, že si myslím, když někdo označí knihu jako odpad, měl by zároveň také napsat proč. Snad je to proto, že mu tento žánr nesedne a tak snižuje hodnocení knihy. Já ji doporučuji na pět *****.

09.12.2016 5 z 5