happy-smile happy-smile komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha obsahuje tři dějové linie, tři části. V podstatě v každé části se stane něco zlého, ale autorka to umí podat tak nějak klidně. Prostě pokračuje dál v toku života a bere to jako normální věc. První část "ze současnosti" mi přišla taková nejpoklidnější. Druhá část "ze života prarodičů a rodičů" byla podle mě nejzajímavější. Třetí část "Hana za války" odhaluje co vlastně Hanu formovalo a vytvořilo z ní takového člověka. Tato část se věnuje nejútrpnějším zážitkům, ale autorka to opět umí podat tak nějak nedrasticky. I tak si ale člověk uvědomuje, co se tehdy dělo, a díky těmto posledním střípkům je celá kniha tak silná.

23.08.2019 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Už osmá kniha s Kim Stoneovou a pořád mám pocit, že si od začátku drží stejnou úroveň. Knihy z této série se čtou samy a ani tato nebyla výjimkou. Navíc Angela volí zajímavá témata, v této knize to byly soukromé školy a jejich elitní kluby. Konec byl smutný. Jsem zvědavá, jak bude pokračovat další díl...

31.12.2019 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Shari Lapena umí psát velmi čtivě, jak dokázala i v tomto thrilleru. Skvěle vykreslila atmosféru maloměsta. To, jak jeden před druhým skrývá malá i velká tajemství. Ta potom postupně vyplouvají na povrch. U každého se něco najde, nikdo není ušetřen. A tak se pomalu z těchto střípků skládá obrázek vraha. Nic není, jak se zdá. Ale na to už jsme zvyklí.

06.05.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tak myslím, že toto je jednoznačně nejšílenejší kniha od Fredrika Backmana. Tedy i tato kniha nakonec jenom vykresluje jeden lidský příběh, ale než se dostaneme k jeho podstatě, tak se musíme prodrat spoustou šílených událostí. Většina postav je úplně na hlavu a lituji policisty, kteří se z nich při výslechu snaží dostat nějaké kloudné informace. A jak to vlastně všechno bylo? Nechte se překvapit, garantuju vám, že z toho vyleze opět něco úplně jiného než jste z popisu událostí čekali.

31.05.2020 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Skvělé, přečteno za jediný den. Prostě se nedalo odtrhnout. Úplně si pamatuju, jak jsem četla první díl této série. Toto bylo stejně dobré a stejně vtipné (a to už je v pořadí dvanáctá vydaná kniha, klobouk dolů). Moc Angele děkuji, že pro nás napsala tuto knihu, kde se tým dal dohromady.

03.01.2022 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Kniha se zabývá zajímavým tématem. Za sebe tleskám panu překladateli, musel to být opravu oříšek přeložit první část knihy - jednak rozluštit slova v angličtině a pak je správně zkomolit v češtině a odhadnout míru, jak komolení postupně zmírňovat. Chápu ty, co četli povídku, že se jim román už zdá jako nadstavovaná kaše a myslím, že pro ně opravdu nemá cenu se do této delší verze pouštět. Já jsem četla pouze románovou verzi a rozhodně nelituji. Všechny ty retrospektivy nám vysvětlují, jaký život vlastně chlapec vedl. Jsem ráda, že jsem se k této knize konečně dostala, víc takových.

17.12.2018 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Tato autorka umí velice dobře psát. Stále se jí daří přicházet s dalšími zvrácenými způsoby vražd. Oba vyšetřované případy jsou zajímavé. S nimi se prolínají různé osobní linie, boj Avy proti byrokracii, návrat Saltrové, zkrocení Livelihy atd. Prostě dobře vyvážená kombinace vyšetřování a dalčích věcí okolo Snad už se v nějakém z dalších dílů dočkáme prozření Avy a Luca.

06.05.2020 4 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

No tak to byla jízda. Stará drsná škola smíchaná s pořádnou dávnou humoru. Ten chlap je chodící robocop s kmotřičkou štěstěnou, která mu chodí za zadkem a tahá ho z průšvihů. A to ještě tím způsobem, že je Prévit nakonec hrdinou lidu. A víte co? Já jsem mu to všechno žrala, ani chvíli mi to nepřipadalo přehnané nebo neuvěřitelné. A to je co říct, protože přesně takové to vlastně bylo.

17.04.2020 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Kniha se mi opět četla sama. Tentokrát jsme se moc nedozvěděli o Dunje, ale to asi přijde v další knize. Tak nějak celkově mám pocit, že se Ahnhem rozhodl neomezovat se tím, že kniha je nějaká samostatná jednotka, a spoustu věcí nechává plynout dál s tím, že, řešení se dostaví až v nějakých dalších knihách. Ale nějak mi to nevadilo, působilo to naopak docela přirozeně. Problém ale asi nastane, že u dalšího dílu už si zase nebudu pamatovat kde co kdo a jak. Autor toho totiž rozjel opravdu dost a vyřešil jen zlomek.

31.12.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tak tohle bylo super. Akademik, který pomocí vědeckých metod vyšetřuje podivná napadení medvědem. Sám, bez podpory policie, která jej považuje za blázna a smete všechny jeho nápady ze stolu. No řeknu vám, že bych taky chtěla mít mozek jako profesor Theo - všechno, co sypal z rukávu, jsem mu prostě věřila. Dokonce mi ani nevadily ty jeho terminátorské schopnosti, které se objevily na konci knihy. Budu netrpělivě čekat na další díl.

16.01.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tak tady máme už pátý díl série s Erikou. Ony to nejsou nějaké šíleně sofistikované detektivky, ale o to líp se čtou. To je třeba uznat, čtivost zde hraje primární roli. Zápletka byla zajímavá, možná potom trochu ubralo na tempu to, že se člověk už v půlce dozví, co a jak, a potom spíše sleduje, jak se policejní sbor snaží dopadnout pachatele. Eričin soukromý život jde ale pěkně z kopce, to by mě zajímalo proč ji Bryndza takhle trápí.

17.11.2018 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Četla jsem hned po knížce s podobnou tématikou - Amnézie od Robothama. Taky zpackané vyšetřování a pátrání po zmizelé dívce, která je vlastně už dlouho považována na mrtvou. Prvně zmíněná kniha byla rozvláčná, kdežto tohle byla super krimi, kde všechno pěkně odsýpalo. Knihu jsem si fakt užila a doufám, že autor napíše něco dalšího.

30.07.2019 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Stejně dobré jako vždy. Velice oceňuji, že se Chris Carter snažil nabourat zaběhnutou šablonu tím, že jako posili přivolal agenty FBI. Garciovo popichování s agentkou mě opravdu bavilo. Vraždy byly stejně zvrácené jako vždy, pořád se nepřestávám divit, kam na to Chris chodí. Agent Hunter mě prostě baví, další díl, prosím.

10.11.2018 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tato kniha mě hned zaujala. Řeší se zde odložené případy, což se v tolika detektivkách nevidí, a tak je to opravdu příjemná změna. A co teprve vyšetřovací tým, ten se taky jen tak nevidí. Nevrlý Carl a tajemný Asad, ze kterých se stane komická dvojka k popukání. Jasně, to zní na detektivku docela jako totální zabiják napětí, ale nebojte, naopak je to skvělá jiskra, která dodá knize to správné koření.

30.03.2017 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Zatím jsem sérii s Frostem Eastonem brala jako takový lepší průměr, ale tento díl mě vyloženě nadchnul. Doslova jsem se nemohla odtrhnout. Všechno pěkně odsýpalo a já jsem byla napjatá, jak to dopadne. Opravdu se těším na další díl.

17.04.2020 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Myslím, že jsem objevila dalšího svého oblíbeného spisovatele. Někdo by si mohl stěžovat, že je na knize jasně vidět, že ji napsala žena. Mně to ovšem nevadilo a duo detektivů Ava a Luc mě neskutečně bavilo. Autorce se podle mě povedlo vytvořit zajímavé postavy a dobře na nich vystavět příběh. Hlavní padouch a jeho zločiny taky stály za to. Doufám, že autorka napíše další díly.

06.06.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kvalitně napsaná detektivka. Sice asi zápletka nebyla bůhvíjak geniální nebo originální, ale autor píše opravdu čtivě. Navíc českým čtenářům může imponovat, že se zde objevují Slovenky a Praha. Těším se na další díl.

20.01.2017 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Sice se opakuju, ale tato série si prostě drží svoji úroveň. Docela se osvědčilo schéma, kde se jedn z členů týmu zabývá něčím jiným a dostane tak více prostoru. Tentokrát to byl Penn a místo něj dokonce přišla posila, které rozhodně nezklamala. Jsem opravdu zvědavá, na kolik dílů se s touto sérií dostaneme. :)

31.07.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Dobrá detektivka, jak je tomu u Angely Marsons zvykem. Čím více se Kim snaží držet si odstup a neukazovat ostatním svůj osobní život, tím je zranitelnější a tím více je nucena jít se vším na světlo. I tak to ale zvládne, jak jsme u ní zvyklí. Současný tým je v tom přece jenom s ní. Vzhledem k tomu, že už je to 10. díl série, tak bych knihu doporučila zejména těm, co už Kim Stoneovou znají. Jinak šupejte pěkně pro první díl. :)

11.03.2021 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Tato série je skvělá. Autorce vůbec nedochází dech, právě naopak. Jude s Uriahem řeší další zajímavý případ. Navíc se v tomto dílu dozvíme spoustu nečekaných překvapení z Judina života. Opravdu se těším na další díl.

21.08.2020 5 z 5