Hanncha Hanncha komentáře u knih

Román pro dívky Román pro dívky Petra Vaisová

Knihu je třeba číst v tom pravém věku, já jsem knihu přečetla ve třinácti a pak ještě jednou asi v šestnácti a poprvé jsem z ní byla úplně unešená. Osudy postav mě absolutně pohltily.
Když jsem knihu četla podruhé, znovu jsem se začetla ale místy už jsem přeskakovala určité pasáže. Ale mladším náctiletým mohu knihu jenom doporučit.

03.05.2022 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Od Kinga jsem byla schopna přečíst jen jednu jedinou knihu a to byl Řbitov zviřátek. Jiné knihy jsem musela po dvaceti stránkách odložit, jinak bych jistě až do konce života spala s rozsvíceným světlem, když už bych byla schopna usnout.
Je to delší doba od toho, kdy jsem knihu přečetla ale stále mě mrazí i jen ze vzpomínek.
Skvělý nápad velmi dobře zpracovaný.
Bravurně vykreslená atmosféra, prostředí i charaktery postav.
Myslím, že kniha je skvělým čtením pro čtenáře, kteří by si Kinga rádi přečetli ale na jiné jeho knihy nemají žaludek, nebo odolnou nervovou soustavu.

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Kniha mě nadchla možná o trochu více než Hrdý Budžes. S Helenou jsem se zžila okamžitě a dychtivě hltala každou další stránku.
Paní Dousková má osobitý způsob vyprávění, který mi je velmi blízký a myslím i čtivý.
Rozhodně doporučuji.

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

K přečtení této knihy jsem se odhodlávala dlouho, hlavně proto, že jsem nejprve shlédla divadelní představení a trochu jsem se bála, že knižní předloha nebude tak dobrá jako divadlo.
Ale jsem velmi ráda, že jsem se ke čtení odhodlala. Kniha je vtipná, smutná, vážná a zkrátka je tam všeho tak akorát. Nejednou jsem se bez špetky studu řehtala na celé MHD. Rozhodně doporučuji.

Koralina Koralina Neil Gaiman

Kniha je naprosto kouzelná. Gaiman umí čtenáře ponořit do světa fantastična a lehkého hororu. Ač nejsem cílová skupina, běhal mi mráz po zádech.

Začátek cesty Začátek cesty D.M. Cornish

Když jsem četla knihu poprvé vůbec jsem nechápala, proč měl autor takovou potřebu vše pojmenovat nově. Ale! po přečtění pár vysvětlivek a prostudování kreseb a map, mě kniha pohltila a novým světem jsem byla úplně unešená. Celou sérii jsem přečetla několikrát a je mi skoro líto, že o ní mnoho lidí neví.
Celá série je moc povedená a nemohu než doporučit!

Lampář Lampář D.M. Cornish

Kniha měla spád, děj napínavý, stránky jsem hltala jednu za druhou. Moc pěkná kniha.

Pobočník Pobočník D.M. Cornish

Tento díl jsem se občas musela nutit číst, protože místy mi přišlo, že děj vůbec neubíhal, ale kniha mě moc potěšila.

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Rozhodně už nejsem cílová skupina, ale kniha se čte velmi dobře. Příběh je napínavý, zajímavý a celou sérii jsem (kdysi) přečetla během dvou týdnů.
Takové příjemné oddechové čtení.

19.01.2022 3 z 5

Zuby nehty (19 povídek) Zuby nehty (19 povídek) Ivona Březinová

Kniha mě nachla. Některé příběhy byly bezpochyby povedenější než jiné, ale dodnes si pamatuji děj, těch opravdu povedených a pořád mi běhá mráz po zádech. Velmi povedená kniha.

Básník v báglu Básník v báglu Ivona Březinová

Březinová celou tuhle sérii vystřihla velmi bravurně. Kniha je čtivá, příběh zajímavý a poučení netlačí na pilu. Za mě super.

Dárce Dárce Lois Lowry

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Skvěle vykreslený svět a skvěle uchopené téma. Kniha se mi moc líbila a klidně bych si jí přečetla ještě jednou. Zkusím i jiná díla autorky.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Čtivá kniha, skvělé oddechové čtení k pobavení i zamyšlení.

18.01.2022 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Čtivé, oddechové.

18.01.2022 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Kniha se četla velmi dobře, děj byl napínavý a velmi dobře vykreslený a skvěle to vystihla @KnihomolkaAnna : "Nic, co bych si toužila přečíst víckrát než jednou, rozhodně však nic, co by mělo upadnou v zapomnění ve druhé řadě knihovny."

18.01.2022 4 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Netroufám si hodnotit děj knihy. Podle anotace mě kniha nadchla a chtěla jsem začít číst. Bohužel jsem musela po dvou stránkách přestat, protože byl český překlad psán, na mé poměry, velmi rušivě. Přes formu jsem se nemohla soustředit na obsah.

18.01.2022 odpad!

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Kniha má skvěle propracovaný děj, který vás vtáhne a nepustí. Napínavé, zajímavé a nemohu než doporučit.

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Knihu jsem přečetla jedním dechem. A to se mi dlouho nestalo. Děj mě hned pohltil a kniha se četla velmi pěkně. Nerušily mě různé prazvláštnosti ve větné stavbě, nebo v použitých slovech.
A musím souhlasit, že ke konci jsem četla a kroutila hlavou. Konec byl lehce prazvláštní a přeplácaný, ale celkový dojem z knihy mi nezkazil.
Ač nejsem cílovou skupinou, tak mohu knihu jen doporučit.