Román pro dívky

Román pro dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1602/roman-pro-divky-1602.jpg 4 28 6

Kniha vypráví o partě přátel, o jejich láskách a zklamáních, o pronikání do složitého, ne vždy přátelského světa v době dospívání. Zdánlivě nesourodá parta kamarádů drží za všech okolností při sobě. Parta je jejich útočiště a přístav, kam se lze uchýlit před nespravedlností světa. Každý z členů party se však potýká s velkými osobními starostmi a problémy. Přetrvá jejich přátelství i nadále? Čtenáře jistě bude zajímat, jak dnešní teenageři prožívají svá první citová vzplanutí, jaké jsou jejich touhy, představy a přání. Kam až si dovolí zajít v jejich naplňování? Kniha zachycuje svět teenagerů, první lásky a zklamání, sílu přátelství, šikanu a mezigenerační vztahy.... celý text

Hanncha
03.05.2022 5 z 5

Knihu je třeba číst v tom pravém věku, já jsem knihu přečetla ve třinácti a pak ještě jednou asi v šestnácti a poprvé jsem z ní byla úplně unešená. Osudy postav mě absolutně pohltily.
Když jsem knihu četla podruhé, znovu jsem se začetla ale místy už jsem přeskakovala určité pasáže. Ale mladším náctiletým mohu knihu jenom doporučit.

Danullka
29.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha mého teenagerského období. Četla jsem již několikrát a moc ráda se k ní vracím :)

(K)Belík
20.06.2014 3 z 5

Četla jsem jí když mi bylo 14... Musím říci že to už je pozdě jelikož už mě zajímalo trochu víc než jen vodění za ručičky... příběhy dětí byly hezké, ale moc mě tato kniha nenadchla... Čekala jsem více romantiky, když už je to pro dívky... :)

dark.ma93
04.10.2013 3 z 5

Pokud si knihu přečtete v pravé době, asi ve věku 13 let, tak vás to fakt chytne. Mládež a každý s sebou nese svůj problém. Zaujali mě osudy Marušky, Ireny a Kristy... Spletité příběhy mladých lidí.

minimonisek
01.10.2013 4 z 5

Kniha ukazuje jednotlivé vztahy rodičů a jejich dětí a dětí mezi sebou navzájem. Zaměřuje se na různé problémy mladistvých a to jak se s nimi vypořádají. I když už dávno nejsem náctiletá, tak se mi kniha líbila, je napsána velmi čtivě. Určitě ji doporučuji k přečtení.

eleryn
11.02.2013 5 z 5

Knížku jsem dostala k narozeninám od tety a to i s věnováním od autorky, která je tetinou kamarádkou :) knížka se mi líbila.

Petra Vaisová
česká, 1973
2007  73%Román pro dívky
2006  69%Chatrč z kostí
2005  40%Příhody kapky Katky

Kniha Román pro dívky je v