Začátek cesty

Objevte zemi hrozivých bojovníků! Chlapec s dívčím jménem Rosamunda, nalezenec vyrůstající v útulku, je kvůli svému jménu často vystaven posměchu vrstevníků. Rád by se stal námořníkem, ale je vybrán pro povolání lampáře. Cesta za jeho posláním je však plná překážek! Rosamunda putuje divokou krajinou, kterou obývají příšery. Cestou potkává známou fulgarku Evropu a je svědkem lítého boje, ve kterém padne její pomocník. Stane se Rosamunda jejím průvodcem, nebo se přece jen rozhodne vydat na dráhu lampáře? Jaká bude jeho volba? Přečtěte si 1. díl nové fantasy trilogie Tetování krví, která uchvátila čtenáře po celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3859/tetovani-krvi-zacatek-cesty-C5c-3859.jpg 3.9204

Tetováno 1.

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Foundling, 2006

Kniha Začátek cesty

PETERYY
04.05.2020

Tak tohle jsem četl pekelně dlouho a nemůžu říct, že nejsem bohatší o nová slova...stenotikon a lamperka, používám ještě dva měsíce po docteni...Nový svět, plný nových názvů může i nemusí bavit...Já to měl tak napůl...zajímavé kulisy, ale příběh mě vůbec nezaujal.

radek3060
11.02.2020

Přečetl jsem všechny tři. Tahle byla podle mého soudu nejslabší. Ale nějak to přeci začít musí a seznámí vás s hlavními hrdiny. Nenechte se odradit a pokračujte ve čtení dál už to bude jenom lepší a plné nečekaných zvratů.

26.03.2019

Knížka byla zajímavá a hezky se četla. Rozhodně byl příběh napínavý a pro mě neobvyklí, neboť takovým knížkám moc nedávám, ale tahle byla fakt dobrá a těším se, až si přečtu druhý díl.

Jandýs
21.02.2019

Knihu mi půjčila kámoška,moc mě to nechytlo. Dočetla jsem ji do konce, ale po dalším dílu už nesáhnu.

Malarkey
13.02.2019

Konečně zase fantasy, které je smysluplné i přesto, že se v něm skrývá celá řada neznámých slovíček a pojmů. Spisovatel byl ale tak důsledný, že pro svoji trilogii připravil slovníček a jelikož je i schopný kreslíř, tak pro představu nakreslil, kromě konkrétních map, jak obludy, tak i hlavní postavy. To, celému tomu světu, dodává na puncu jedinečnosti a v podstatě i jisté existence, protože si řadu věcí při čtení dokážu snadněji představit a je mi to celé takové bližší. Prvních padesát stránek jsem, uznávám, sice s příběhem trošku tápal. Příběh totiž není devizou této trilogie. Nebo v prvním díle určitě ne. Nestane se totiž nic extra zásadního. Čtenář se setkává s hlavní postavou Rosamundou, ten někam jde a nic navíc. Po padesáti stranách to ale začíná dostávat ten správný konkrétní obrys a zbytek jsem přečetl jak jednohubku. Bomba. Na druhý díl se rozhodně těším. Mimochodem mám pocit, že Pán prstenů v prvním dílu byl také o tom, že někdo někam jde a nic navíc…

Elizza
25.11.2018

Při zběžném prolistování v knihovně mě zaujaly krásné ilustrace. Celkem jednoduché, ale jasné a efektní. Moje pocity částečně ovlivnilo to, že jsem to četla na letním táboře, kde byla příšerná nuda a bylo to lepší, než nic. Děj není komplikovaný, celkem jasný. Problém vidím v tom, že polovinu obsahu knihy tvoří vysvětlivky a to nijak nepřeháním.

any333
26.01.2018

Tahle kniha mě po rozečtení docela zklamala. Na to, jaké má vzadu kladné doporučující recenze a s ohlédnutím na to, že se doporučuje ke čtení od patnácti let, mi to spíš připomnělo takovou tu naivní fantasy pro dvanáctileté, ke kterým se ještě někdy stále vracím. Tady jsem nic takového nečekala, takže mi trvalo tak tři kapitoly, než jsem se smířila s tím, že už to jinak nebude. Tak jsem alespoň čekala na nějakou tu strhující akci, o které píší vzadu, ale kromě zveličeného počínání si s překážkami tam vážně nic nebylo. Musela jsem se do čtení docela nutit, než se objevila Evropa a dala tomu nějaké vážné zlo.
Tuhle holčinu jsem si společně s jejím faktotem Licuriem - i když toho z neznámých důvodů o něco víc než ji - oblíbila, takže ten souboj v lese mi zase sebral jednu zajímavost u příběhu. Samotný Rosamunda mi někdy lezl na nervy, i když, třeba na to má věk, nějak jsem si ani nevšimla, jestli bylo někde napsáno, kolik mu je.
Sečteno a podtrženo, asi jediné, co mě na knize vážně uchvátilo, byly dodatky na konci a jsem si jistá, že kdyby autor využil všechen potenciál, co to skýtalo, byla bych uchvácená víc. Ale co se dá dělat. Pustím se do druhého dílu hlavně proto, že jsem zvědavá, co za námět může po tomhle následovat.

Kerolajnacek
02.09.2017

Knihu jsem četla asi tak před 12 lety. Největší problém této knihy byl, že mě nenadchla hned. Měla pomalý rozjezd a já se u toho nudila. Po pár kapitolách mě ale pohltila a já ji četla jak divná. Velmi mě bavila !!!!

Kniha se zdá tlustá ale většina stran je slovník který jsem stejně vůbec nevyužila.