Lampáři přehled

Lampáři
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3861/bmid_tetovani-krvi-lampari-58h-3861.jpg 4 163 163

Tetování krví série

< 2. díl >

Tetováno série

2. díl

Dobrodružství v zemi hrozivých bojovníků pokračuje! Rosamunda se stává lampářským nováčkem v Železné baště. Výcvik je nelehký a hlavně nebezpečný, protože příšery číhají na každém rohu. Ty také na sebe nenechají dlouho čekat a příjezd mladé budoucí lampářky Threnody je spojen s krvavým útokem rohatých bestií. Zpupná Threnody je ale pro Rosamundu spřízněnou duší. V podzemních chodbách pevnosti odhaluje děsivý objev a ten jen utvrdí jeho podezření, že se v nitru pevnosti dějí podivné a nekalé věci. Výcvik nováčků je předčasně ukončen a Rosamundu pošlou do té nejvzdálenější a nejnebezpečnější pevnůstky, kousek od Krvavého močálu. Tam teprve začíná skutečně těžká služba mezi ostřílenými chlapíky, kteří denně čelí nebezpečí. Rosamundu čekají další nelehké zkoušky…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Lamplighter , 2008


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lampáři. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (23)

Hanncha
19.01.2022 5 z 5

Kniha měla spád, děj napínavý, stránky jsem hltala jednu za druhou. Moc pěkná kniha.

vlkodlaq
22.07.2019 5 z 5

Bohužel úporná snaha o vytvoření nového světa, nových názvů pro vše možné, nového kalendáře atd, je přes velmi dobrou kostru příběhu na úkor čitelnosti. Ona až zoufalá snaha vše pojmenovat nově totiž rozptyluje od jinak dobrého děje a propracovaných postav. Nicméně s postupem čtení to přestávám vnímat a nechávám se unést skvělým spádem. Jak jen to Cornish udělal, že se toho v tak tlusté bichli stane poměrně málo a přesto se velmi dobře čte (hlavně od cca poloviny má skvělý spád). Slabší pointa je jen přípravou na další díl, do kterého se s vervou pouštím.


Malarkey
04.04.2019 5 z 5

Po prvním díle mě překvapilo, jak propracovaný svět si autor připravil a přiznám se, že příběhově jsem úplně nevěděl, kam Rosamundu autor chce směřovat. Druhý díl byl tak plný očekávání. Doufal jsem, že příběhově se trilogie trošku vyvine a dá celému konceptu nějaký ucelený záměr. To se během čtení dlouho nedostavovalo, ale na druhou stranu jsem z příběhu cítil, že ve mně roste podobné nadšení, jako když jsem naposledy četl Harryho Pottera. Nadšení se stále zvětšovalo a já pokaždé, když jsem se ke knize dostal, jsem přečetl o znatelný počet stran více, než posledně. Naposled jsem z knihy snad ani nedokázal spustit oči, protože kromě skvělého prostředí a parádních postav, obsahuje opravdu dost akce, která vlastně začíná už první kapitolou. Po přečtení jsem si uvědomil, že jsem se stal svědkem naprosto fantastického světa, kde nikdo není dokonalý a Rosamunda už vůbec ne. Nádherně v tomto díle je ale vidět, jak se postupně přeměňuje z klučíka v slušného bojovníka. Postavy kolem něj také super. Neustále jsem koukal na obrázky a mapu světa, co si sám autor vytvořil, až jsem si uvědomil, že mapa tamního světa až moc nápadně připomíná domovinu autora – Austrálii. Naprosto chápu, proč fanoušci této série bojovali za to, aby Fragment vydal třetí díl. Bez jeho přečtení by v tuto chvíli život nebyl kompletní…takhle si ho musím rychle sehnat. Takový závěrečný nářez a nalákání na třetí díl, jsem dlouho nezažil.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Lampáři v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených296x
ve Čtenářské výzvě7x
v Doporučených20x
v Knihotéce178x
v Chystám se číst57x
v Chci si koupit13x
v dalších seznamech5x

Štítky knihy

příšery, monstra pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy další knížky

D.M. Cornish
australská, 1972
2008  78%Začátek cesty
2008  87%Lampáři
2015  85%Pobočník