Hanncha Hanncha komentáře u knih

Útěk Kryšpína N. Útěk Kryšpína N. Ivona Březinová

Moc se mi kniha líbila, vhodná i pro děti s OMJ, líbilo se mi postupné budování příběhu, postupné odhalování, i prolínání dějových linek.

18.12.2023 5 z 5

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

EDIT:
Nechala jsem si to ještě odležet a myslím, že by knížce prospělo, kdyby se trochu osekaly některé popisné pasáže a přidalo se na zápletkách. Autor skvěle popisoval prostory, co se děje, co jak funguje (jako bych tam byla) ale samotné zápletky byly hrozně strohé a rychlé, že jsem ani nestačila mrknout a bylo po tom. A to tam pan spisovatel otevřel mnohé velmi zajímavé dveře!
Mrzí mě, že jsem se zhruba ze 3/4 knihy musela do čtení vyloženě nutit.

PŮVODNÍ: Obálka krásná, ilustrace přenádherné. Podobnost s Harry Potterem hrozně rušivá. Chápu, že dětské knihy, které se odehrávají na nějaké "fantasy" škole se Harry Potterovi prostě budou podobat, ale tady to bylo skoro do puntíku stejné. A mě to rušilo.
Jinak je kniha super pro děti na první stupeň, které ještě nebyly poznamenány kouzelnickým světem. Bylo to celkem čtivé i napínavé a zasazení do Vesmíru bylo taky pěkné.

14.12.2023 3 z 5

Bláznivé léto Bláznivé léto Tove Jansson

Přemilý úsměvný příběh. Úplně jsem zapomněla jak mohou být Mumínkovské knížky vtipné.
Už se těším až si zase přečtu další díl.

21.09.2023 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Knihu jsem přečetla po druhé a můžu s jistotou říct, že si ji určitě přečtu znovu a znovu.

15.05.2023

Kluk, před kterým tě máma varovala Kluk, před kterým tě máma varovala Melita Denková

Poctivě jsem dočetla všechny díly, ke který m jsem se byla schopná dostat. Pomalu ale jistě mě zájem opouštěl. ale Série svou úlohu splnila a zanechala po sobě stopu. S knihami jsem se rozloučila a kvůli svému pokročilému (haha) věku, se k nim už nevrátím.

11.05.2023 3 z 5

Holky, kde jsou kluci? Holky, kde jsou kluci? Melita Denková

Skvělé pokračování prvního dílu. Ideální pro slečny okolo 12 let. Oddychové, ale pro starší to spíše není.

11.05.2023 4 z 5

Kluk s medovýma očima Kluk s medovýma očima Melita Denková

Skvělé pokračování prvního dílu. Ideální pro slečny okolo 12 let.

11.05.2023 4 z 5

Smutná holka hledá kluka Smutná holka hledá kluka Melita Denková

Knihu jsem dostala asi v 5. nebo 6. třídě. Zhltla jsem jí jedním dechem a nedočkavě se ptala po dalších dílech.
Kniha splnila svůj účel, byla na oddych a je určená přesně pro svou cílovou skupinu. Po letech jsem se k ní vrátila, ale nebyla jsem schopná se přenést přes pubertálně vyhlížející deníkové záznamy.
Slečnám kolem dvanácti let, si myslím, docela sedne.

11.05.2023 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Druhá (krátká) kniha, kterou jsem od Murakamiho přečetla. Předtím jsem četla jen podivnou knihovnu.
Murakamiho styl psaní se mi líbí. Líbí se mi jak mě jeho příběhy naprosto pohltí i když jsou takhle krátké. Líbí se mi jak bravurně pracuje se strachem.
Velmi zajímavý příběh a krásné ilustrace.
Ty jeho dvě povídky mě rozhodně navndaily na to, si od něj přečíst něco dělšího.

09.05.2023 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Třetí kniha, kterou jsem od Jenn Bennett četla (a jsem ráda, že jsem zrovna tuhle četla jako poslední) a jsem z ní stejně nadšena jako ze všech ostatních. Přišlo mi že oproti jejím ostaním knihám jsou zde postavy uvěřitelnější a uvěřitelnější jsou i jejich koníčky, které zde jako v jedné z mála knih plnily úkol v příběhu a nebyly zde jen pro "ozvláštnění postav".
Celé se to moc pěkně četlo. (Jsem ráda, že se neopakoval stejný scénář jako v "Na jedné vlně" a "Cestě za štěstím").
V člověku to hned vyvolá chuť cestovat.
Bennett prostě píše dobře a chytí to i nás, kteří už nejsem cílovou skupinou. Rozhodně doporučuju :)

20.04.2023 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tohle mě mrzí moc.Zkoušela jsem to přečíst třikrát. První díl mě trochu ke konci nudil. Hrozně se děj táhnul a tady jsem se do toho nemohla začít ač jsem moc chtěla. Částečně to kladu za vinu sobě, že když jsem se o čtení pokusila napotřetí, už uplynula delší doba od toho, co jsem přečetla první díl. A protože na sebe knihy přímo navazují, nebyla jsem mnohdy schopná si vzpomenout na některé věci z prvního dílu a to mě hrozně rušilo. Byla bych moc ráda, kdyby se u knih (ne jen této), které mají více dílů dávala na začátek shrnutí nebo nějaké orientační pomůcky abychom se v tom my chudáci s děravou pamětí neztráceli.
nechám tomu ještě čas a hodnocení dám později. Sna po přečtení knihy a ne po jejím dalším odložení...

13.04.2023

Sydney Sydney Tereza Horváthová

Kniha se mi moc líbila jak vzhledem, tak obsahem. Oranžový text byl osvěžující, ilustrace zajímavé, příběh silný. Rozhodně bych jí doporučila. Jediný problém, který je čistě subjektivní byly názvy míst a měst. Jenom počáteční písmeno mě při čtení rušilo, ale chápu proč autorka tento způsob pojmenovávání míst zvolila.

31.03.2023 5 z 5

Manolito Brejloun Manolito Brejloun Elvira Lindo

Když jsem se rozhodla číst knihu dětem nahlas, to jsem netušila do čeho jdu. Zhruba v půlce první kapitoly jsem se začala smát nahlas a slzy mi tekhly proudem. Pak jsem knihu dočetla sama.
Vyprávění osmiltého Manolita o všech strastech a slastech jeho mladého živůtku, ale vyprávěno stylem, který zní, jakoby Manolitovi bylo pětatřicet.
Plyne to, je to vtipné a myslím, že to děti bude bavit.
(Sem tam je tam pasáž, u které si řikám, jestli to bylo nutné, ale v zásadě nic extra závadného.)
Trochu mi to připomíná "Prevítem snadno a rychle"
Doporučuju i starším ročníkům.

10.03.2023 4 z 5

Strašidelnická Strašidelnická Lucia Magašvári

Čtivý příběh, PŘENÁDHERNÉ ilustrace.
Ani v mém pokročilém věku mi kniha nepřišla špatná. Příběh nebyl infantilní a kniha se hodí pro děti aby si ji četly samy, nebo jako čtení od dospěláků. Myslím, že je to velice krásný nápad na dárek.

06.03.2023 5 z 5

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

Druhá kniha, kterou jsem od Jenn Bennet četla. Je to psáno pro náctileté, ale neurazilo mě to.
Je to pravda předvídatelné, v anotaci je toho mnoho prozrazeno. Člověk ví jak to bude a stejně se od toho nemůže odtrhnout.
Je to čtivé a příběh krásně plyne. Popisů je tam tak akorát. Styl psaní Jenn Bennett mi moc vyhovuje.
Její knihy jsou taková oddychová jednohubka.
Když se čtou její knihy hned po sobě, je v nich vidět vzorec, kterého se autorka drží. (tato kniha pro mě bylo prakticky "Na jedné vlně" s jinými jmény postav, ale i tak se mi to moc líbilo.)

06.03.2023 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Svižné, chytlavé, čtivé. Romantika až na půdu. Místy mě trochu rušilo, že kniha byla psána nespisovně a občasné překlepy.
Myslím, že pro věkovou skupinu, na kterou autorka mířila, je to skvělá kniha. Nemůžu se dočkat až si od autorky přečtu něco dalšího.

17.02.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

(SPOILER) Knihu jsem se pokoušela přečíst na pátý pokus. Neoslovila mě. Poté mě odradil film a pak jsem konečně sebrala veškeré své odhodlání a knihu dočetla. A byla to tedy jízda.
Ze začátku mě kniha bavila hodně. Místy jsem se i bez trošky studu smála nahlas. Pak to trochu začalo drhnout. Poté mě pobavila scéna se cvičením psů a pak už to šlo jenom do háje.
Humor mi nesedl. Byl předvídatelný a moc tlačený. Občas by stálo za to naznačený fór nechat naznačeným a ne ho natvrdo "dokrášlit" sarkastickou poznámkou vypravěčky.
Celé je to hodně násilně humorné bez chvíle na oddech. Posledních 30 stránek jsem jen přelítávala očima. Aristokratka mi zanechala ošklivou pachuť a další díly se rozhodně číst nechystám.

Jediný scénař, kdy bych si aristokratku přečetla je jednou týdně kratší příspěvek na blogu. Ale jako kniha mě velice zklamala. Škoda.

15.02.2023 1 z 5

Harry Potter: Filmová kouzla Harry Potter: Filmová kouzla Brian Sibley

Perfektní kniha pro každého milovníka filmů Harryho Pottera. Kniha obsahuje mnohé papírové rekvizity z filmů.

10.01.2023 5 z 5

Dotkni se hvězd Dotkni se hvězd Lucie Horáková Auzká

(SPOILER) Kniha hrozně klamě tělem (obálkou).
Ze začátku to bylo příjemné čtení, nic náročného, pěkné prostředí a tak. Ač nejsem cílovka, tak se mi to četlo dobře.
Bohužel už od začátku se tam opakovaly fráze. Někdo přede mnou už zmínil frázi s učitelem dějepisu na základní škole, ale případů bylo vícero.
Podle názvu jsem čekala něco trochu jiného, což by tak úplně nevadilo, kdyby se tam tedy ke konci knihy násilně nesnažilo vecpat to "dotknutí hvězd".
Neustálé narážky na maminku a zdůrazňování, že to byla chemička, vaření na prvním rande, zájem o astronomii se objevoval jen aby se něco dělo.

Do zhruba 3/4 knihy se mi to četlo dobře, pro dospívající je to příběh super. Ale potom se ke konci stalo tolik věcí, většina z nich nedávala smysl a zanechalo mi to po knize nepěknou pachuť.
Celé to na mě působilo hrozně prvoplánově, nedopracovaně, naivně a povětšinu času nelogicky.
Kdyby to psal někdo mladší, asi by mi to přišlo OK ale v tomto případě mě to zklamalo.
Kniha mě zklamala, rozladila a odradila.
A to měla tak pěknou obálku.
Škoda...

27.12.2022 1 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

Taková příjemná jednohubka. Pro mě to dýchalo vánoční atmosférou a velmi mě bavily překvapivé konce povídek.

01.12.2022 4 z 5