Hania932 Hania932 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Naprosto skvělá kniha. Film se mi hodně líbí a kniha se mi líbila o něco víc. První díl je strašně hezký. Seznamujeme se s postavy a s dějem a Harry se zase seznamuje s tím, že je čaroděj.
Harry je moje největší srdcovka a nikdy mě asi neomrzí.

Myslím, že Harryho zná uplně každý. A pokud ho někdo z vás nezná, tak to musí napravit! Pokud nejste nějaký knihomol a neradi čtete knihy, tak si myslím, že pro vás je ideální film. Já ze začátku jsem se knihám vyhýbala. Filmy jsem zbožňovala (a stále zbožňuji), ale nakonec jsem se odhodlala a přečetla si první díl. A vůbec nechápu, jak jsem mohla knihy tak dlouho odmítat. Kniha je naprosto úžasná a je o hodně lepší jak film. Je tam plno věcí, který ve filmu vůbec nejsou. Po přečtení knihy, jsem si knihy okamžitě zamilovala a hned se vrhnu na druhý díl.

02.10.2018 5 z 5

Náhodní lháři Náhodní lháři Lena Valenová

Když jsem tuto knihu dostala tak jsem vůbec nevěděla co čekat, ale nakonec jsem byla mile překvapená.
"Náhodní lháři", jak skvělý název pro knihu. V knize je plno lží a tajností. Mám docela velký problém udělat si svůj názor na hlavní postavy, protože jsem se v nich doslova ztrácela. Elena mi přišla jako ta, která neví co chce a Michael byl jedna velká záhada. Čekala jsem že se usmíří a budou spolu vycházet, ale oni spolu 'bojovali' celé tři měsíce.
Mně se kniha líbila. Bylo to zajímavé čtení a uplně jsem se až divila jak jsem se do toho začetla, protože to bylo opravdu čtivé. Myslím že je to taková odpočinková kniha u které se nebude nudit.
Hodně čtivé, zajímavé a hlavně plném záhad. Já si určitě přečtu dálší díl.

30.09.2018 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tak další díl za mnou. Tohle bylo opravdu skvělé, ale na první díl to nemá. Ze začátku to bylo hodně zajímavé, protože mě zajímalo jak se to bude vyvijet vztah mezi Anou a Christianem. Měla jsem strašnou radost když se dali zase dohromady i když to bylo jasné. Potom mi přišlo že se v knize nic neděje. Hádka, usmíření, sex. Furt dokola. Ale konec to zachránil. To bylo prostě něco dokonalého. A já už se teď těším až si přečtu poslední díl. ♥

23.09.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Dlouho jsem váhala jestli si mám knihu koupit. Nakonec jsem podleha a knihu si koupila a teď jsem strašně ráda že jsem to udělala. Pro tuhle knihu nemám slov. Je to naprosto dokonalý. Tuhle partu si zamiluje každý. Knížka byla hodně napínavá až jsem si myslela že to nevdržím a okoušu si snad všechny nehty. Bylo to hodně napínavé, drsné, ale taky silné. Ze začátku jsem všechny viděla jsem jako krysy které jsou bez citů, ale postupně jsi změnila názor. V knize poznáte že i ty hodně zlý mají dobré srdce.
Ze všeho nejvíc jsem si oblíbila Inej a Kaze. Upřímně, bych snesla knížka jen o nich dvou. Celkově všechny postavy jsem si oblíbila, ale prostě Kaz je láska. Zajímala mě jeho minulost a když jsem zjistila co všechno prožil, tak si prostě Kaz zabral moje srdíčko už když je to ten největší parchant v Ketterdamu.
Už teď potřebuju další díl, protože jsem strašně zvědavá jak to bude dál.
Tohle byla jízda jak na horské dráze. Jednou jde všechno podle plánu, ale potom sjedete dolů a máte velký problém. Je to hodně napínavý, dobrodružný a to se mi líbí.
Tohle se musíte prostě přečíst a potom sami poznáte jak dobrá tato kniha je!

05.09.2018 5 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Na tuhle knížku jsem narazila v knihkupectví. Nejdřív mě zaujal název a bálka knihy. Kniha byla ještě strašně levná tak jsem si jí vzala a řekla si, že to zkusím. Ta knížka je naprosto úžasná! I když jsem to smyšlený příběh tak jsem se do příběhu uplně poneřila a Westa a Olivii zamilovala. Vždycky mě zajímalo co cítí člověk když je v komatu. A tahle knížka mi dala skvělej představu. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale postupně mě to začalo bavit čím dál tím víc. A když už jsem si myslela že bude všechno v pohodě tak přijde velký zvrat a všechno se změní.
Celkově ta knížka byla hodně čtivá, ale působila na mě docela smutně. Mám smíšené pocity, protože se knížka nevyvíjela tak, jak bych chtěla. Autorka knížku skvěle napsala a jsem ráda že jsem si knihu koupila.
Čtivé, zajímavé, smuté, veselé. Jsou tam snad všechny emoce. Já knížku všem doporučuji protože tohle bylo krásné čtení.

29.08.2018 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Trošku jsem se bála jak se mi bude tato kniha líbit. Taovéhle knihy moc nečtu, ale tohle se mi opravdu líbilo. Film se mi strašně líbil a tek jsem prostě neodolala a a přečetla jsem si i knihu. Bála jsem se že ta kniha bude celá jenom o sexu, ale opak je jiný. Líbí se mi myšlenky Any, to jak ona přemýšlí a jak vidí situaci.
Četla jsem na ní plno oškvlivých recenzí, ale mě se to líbilo. Nechápu jen ty lidi, kterým se nelíbil film a jdou číst knížku. Jestli si myslíte že kniha je jiná než film, tak to opravdu není.
Knížka se hezky četla, byla taková oddechová. Pro mě je skoro vždycky lepší kniha než film, ale teď nemůžu říct co se mi líbí víc. A už teď se těším až si přečtu druhý díl!

26.08.2018 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Taková průměrná knížka. Nevím jestli bych jí uplně nazvala jako detektivku. Přijde mi že knížka spíš popisuje život hlavní hrdinky která si občas vzpomene že se její kamarádka Elizabeth ztratila. Líbilo se mi jak je tam něco i z minulosti. Celkově ta kniha byla průměrná. Hezky se četla a nebyla zas tak moc náročná na čtení. Akorát ten konec jsem si představovala trochu jinak. Myslela jsem si že to trochu víc rozepíše. Ale jinak to bylo takové oddechové čtení, ale nevím jestli bych se do ní znova pustila.

21.08.2018 4 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Celej ten příběh je o životě Davida Winklera. Příběh není vůbec špatnej, ale přijde mi, že autor děj zbytečně problužoval. Ze začátku mi knžka prišla zajímavá, líbilo se mi jak se snažil zachránit dceru. Ale potom mě to začalo trochu nudit. Ale konec to zachránil. Konec se mi líbil. Líbilo se mi jak to všechno nakonec dopadlo. Od knížky jsem asi očekávala příliš. Moje očekávání nesplnila. Knížka byla hezká, zajímavá ale něco mi tam prostě chybělo.
Upřímně, knížku už bych znova nečetla, ale určitě dám autorovy šanci v jiné knize.

14.08.2018 4 z 5

Nebe je zpět Nebe je zpět Clara Sánchez

Vždycky když jsem četla nějakou knížku tak už ten její název trochu napovídal o tom příběhu. Ale vůbec jsem nezjistila proč se kniha jmenuje "Nebe je zpět.". Knížka mi přišla taková nazajímavá. Docela mi trvalo než jsem se do knížky začetla. Příběh sám o sobě je docela zajímavý, zajímá vás kdo usiluje Patricii o život. Ale přišlo že ten příběh neměl ani hlavu, ani patu. Knížka není uplně špatná, ale není ani nijak dobrá. Čekala jsem něco víc.

07.08.2018 2 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Tak tohle byla naprostá bomba! Bylo to hodně napínavý, hodně strašidelný. Ze začátku když se stala vražda tak jsem Cass chápala že to musí být strašný, ale potom mi přišlo paranoidní jak si myslela že jí volá vrah. Ale postupně jsem se začala Cass rozumět. Opravdu jsem si myslela že by mohla Cass mít něco společné s vraždou Jane. Jak zapomínala, nevěděla že si objednala věci atd. tak jsem si prostě říkala "Ale co když to fakt udělala?". A ten konec? To jsem naprosto nečekala! Byla jsem z toho uplně v šoku protože to by mě upřímně vůbec nenapadlo.!
Skvěle napsané, knížka se četla uplně sama. Napínavé, strašidelné a ÚŽASNÉ! Doporučuji!

03.08.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Od týhle knížky nečekejte žádnou romantiku, protože tohle je velmi drsný a strhující příběh. Je to hodně reálný příběh až z toho jde mrázu po zádech. Na první pohled zamilovaný pár, šťastní novomanželé, ale ve skutečnosti je to jen manžel psychopat a manželka vězeňkyně. Naprosto úžasný a napínavý příběh od kterého se nelze odtrhnout. Autor píše čtivě takže se kniha četla rychle. Některé pasáže byli hodně drsné až se mi to nechtělo číst :D Ale byla jsem zvědavá jak to dopadne takže jsem četla stejnak dál. Musím říct že jak autorka popisovala Jacka a jak on sám vystupoval se mi strašně zprotivil. Celkově mi nesedl už jen z toho jak arogantně se choval, jak o sobě mluvil atd. Ze všeho nejvíc byla nejhorší ta jeho "záliba".
Mě se kniha strašně líbila a všem doporučuji!

03.08.2018 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Tak tohle bylo zajímavé čtení. Knížka se mi strašně líbila, byla hrozně hezky napsaná. Knížka se hezky četla, nebylo to žádně těžké čtení, prostě taková oddechová knížka. Musím ale přiznat, že z knížky mám smíšené pocity. Úplně nevím jak bych měla popsat tenhle příběh. V jednu chvíli bylo všechno jak má být takový normální život ale pak se to zvrtne a já se nestačím divit co se právě stalo. Příběh Alex jsem si oblíbila, líbil se mi její pohled na svět, jak to ona všechno vnímala, její pocity, myšlenky. Akorát jsem si ten konec představovala trochu jinak. Byla jsem z toho docela naštvaná jak to skončilo ale potom, jsem si přečetla epilog a už jsem byla spokojená. Takže já knížku určitě doporučuji. Hezké a zábavné čtení a myslím že tohle stojí za přečtení!

26.07.2018 5 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Když jsem si koupila tuto knížku tak jsem od ní moc neočekávala. Ale zase se mi potvrdilo abych nesoudila knihu podle obalu. Knížka mě strašně překvapila a jsem ráda že jsem si jí nakonec koupila. Knížka byla hezká, bylo to zase něco jiného. Hlavní hrdinka je němá a nás samozřejmě zajímá proč. Megan jsem si už od začátku zamilovala a strašně mě zajímalo proč nemluví. Bylo to hodně napínavý. Ale postupně v tom příběhu zjistíte, proč vlastně nemluví. A konec autorka skvěle popsala, nakonci se všechno dozvíme takže knížka je hezky zakončená. Knížka je pěkná, napínavá a čtivá. Prostě hezká, oddechová knížka.

21.07.2018 5 z 5

Musím říct že tahle knížka byla hodně zajímavá, a hodně taková na zamýšlení. Příběh byl velice zajímavý z pohledu hlavní hrdinky, líbilo se mi jak ona vidí smrt, úzkost, deprese. Líbilo se mi jak hledali samotnou Smrt. Příběh byl sám o sobě velice poutavý, zajímavý a docela i strašidelný. Knížka se hezky četla a myslím si, že vás knížka určitě přakvapí tak jako mě.

18.07.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knížka byla už začátku strašně zajímavá a musím říct že autorka píša strašně poutavě. Celý příběh byl o tom že se ztratí dítě, což je asi noční můra každého rodiče.Já rodič nejsem ale i pro mě to byla taková ta "noční můra". Knížku čtete dál a dál, protože vás zajímá jak to nakonec dopadne a kdo to dítě unesl, co se s tím dítětem stalo. Bylo to napínavý, smutný, zajímavý. Tuhle knížku nemůžu hodnit jinak než 5 hvězdičkami protože to bylo vážně něco! Rozhodně stojí za přečtení!

13.07.2018 5 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Tak tohle bylo naprosto úžasné! Já nemám slov. Kniha je božská a já nemám co bych jí vytkla. Strašně se mi líbila, krásně se četla. Děj byl strašně zajímavý a napínavý. Strašně mě zajímalo kdo nakonec bude Blue a jak to se Simonem dopadne. Já knihu určitě doporučuji! Je to příjemné a zábavné čtení!

09.07.2018 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Když jsem poprvé viděla tuhle knížku tak jsem si řekla "Páni, to je krásná obálka." a když jsem si přečetla že je od české autorky a má to být český psychothriller, tak jsem neodolala a knížku se hned koupila. Byla jsem taky hodně zvědavá, protože jsem ještě českou knížku s tímhle žánrem nečetla, ale musím říct že mě knížka ohromila. Je to naprosto skvělá kniha! Je to napínavé od začátku až do konce a nikdy nevíte kdy se Černooká objeví, a co Viktorie udělá. Už od začátku jsem se do knihy dostala. Doslava jsem jí hltala jak byla zajímavá. Hned na začátku se mi chtělo brečet protože jak autorka popsala ztrátu matky mě vzala za srdce. Postupně jsem se doknížky víc a víc zabrala. Najednou se objevila Černooká a mě šel mráz po zádech. Za mě skvělá a strašidelná knížka. Velmi dobře propracovaná a velice čtivá. Jsem ráda že jsem si knihu přečetla a určitě se znovu ke knize vrátím, protože tohle bylo opravdu něco! Rozhodně stojí za přečtení a já jí můžu všem doporučit!

30.06.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tak tohle byla naprostá pecka! Strašně se mi to líbilo. Kniha byla čtivá, napínavá a překvapivá. Autorka velice poutavě a krásně píše. Ze začátku jsem se bála že se ztratím mezi postavami ale autorka je skvěle popsala a tak jsem si je dobře zapamatovala.
Za mě skvělá kniha a určitě doporučuji! :)

20.06.2018 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Na tuhle knížku jsem se strašně těšila. Líbil se mi ten nápad o autismu. Knížka mě překvapila. Autor krásně psal a hezky pospsal myšlenky autistické dívky. Příběh byl zajímavý a napínavý. Ale přišlo mi že se děj v některých částech opakoval. Ale jinak to bylo hezké a příjemné čtení.

13.06.2018 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Musím říct že toto se mi opravdu líbilo! Bylo to velmi hezké a příjemné čtení. Knížka byla velmi čtivá a napínavá. Ale upřímně jsem od této knihy moc neočekávala. Byla jsem zvědavá jak autorka napsala příběh o andělech a opravdu se jí to povedlo! Ten konec mě dostal, strašně chci vědět jak to bude dál! Já jsem si tuto sérii naprosto zamilovala a už se strašně těším na další díl! Takže všem doporučuji.

28.05.2018 5 z 5