HančaŠ HančaŠ komentáře u knih

Vstříc temnotě Vstříc temnotě Lisa McMann

Nestává se to často, ale druhý díl byl dle mého názoru ještě lepší než ten první.

08.06.2015 5 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Tahle kniha se mi do rukou dostala jako dárek k narozeninám. Jsem moc ráda, že jsem ji dostala, protože příběh mě velmi zaujal. Hrozně se těším, až si přečtu další díl.
Příběh je plný emocí a vezme člověka za srdce.
Jediné, co mě na této knize trochu rozčilovalo, byly nespisovné výrazy, ale člověk je schopen je akceptovat a brát tak jak jsou, protože kniha je jakýmsi Kaelyným deníkem.

21.05.2015 5 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Některé příběhy nebyly špatné, ale knihu jsem ani nedočetla. Nebavila mě a nemít jí k maturitě, tak bych jí dobrovolně číst ani nezačala.

12.03.2015 1 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

K téhle knize jsem se dostala, protože je to povinná četba k maturitě. Musím říct, že mě mile překvapila. Věděla jsem o čem je, ale příběh mě stejně bavil a zasáhl. Je to velmi živý a dobře zpracovaný příběh o tom, co s lidmi dělá alkohol. Myslím, že i pár lidí z mého okolí by si ji mělo přečíst a vnímat ji jako odstrašující případ.

12.02.2015 5 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Tahle knížka se mi dostala do rukou jen z toho důvodu, že je to povinná četba k maturitě. Neměla jsem žádná velká očekávání, přece jen povinná četba často není moc čtivá. Tahle knížka mě ale překvapila. Příběh mě chytil za srdce a moc se mi líbil. Provedení už mě zaujalo míň. Čtu celkem hodně, a tak jsem si při čtení komiksu připadala, jako když je mi zase 5.

17.01.2015 4 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Když se mi tahle knížka dostala do rukou, čekala jsem leccos. Nutno podotknout, že jsem krátce před tím dočetla knihu Delirium, proto se mi námět zdál zpočátku stejný. Je to vlastně jen další kniha, která zobrazuje tzv. utopickou společnost, která nefunguje. Přesto se mi kniha líbila.
Všechny hlavní postavy mají něco do sebe a jsou sympatické, ale tak možná právě díky tomu není zápletka knihy úplná. Člověk by čekal, že partneři se nebudou milovat, když jim toho druhého přidělí společnost. Jenže u Xandera to tak není, ten Cassie miloval, a tak bych čekala, že bude víc vyvádět, když mu Cassie řekne, že miluje někoho jiného. To je ale asi jediné, co bych knize vytkla. Jinak je velmi čtivá poutavá. :-)

30.12.2014 5 z 5

Mlhovina Mlhovina Amy Kathleen Ryan

Od této knihy jsem toho moc nečekala, ale velmi příjemně mě překvapila.
Má jak zajímavý námět, tak velmi dobré zpracování. Kniha mě naprosto pohltila a těším se na další díl.

10.12.2014 5 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Skvělá kniha!
Je to velmi poutavý příběh o lásce ve světě bez lásky. Vůbec si nedokážu představit, že bych svoje city musela skrývat, tak jako Lena s Alexem.. Líbila se mi i zápletka s Leninou matkou. Byl to zajímavý zvrat v příběhu. Už se těším až si přečtu další díl!! =)

28.11.2014 5 z 5

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Skvělá kniha! Už se těším až si přečtu další díl...
Celý námět knihy byl velmi zajímavý a postavy byly sympatické. Chápala jsem Tally, proč lhala všem včetně Davida, ale byla jsem ráda, když nakonec řekla pravdu.

30.10.2014 5 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Kniha se mi líbila, sice byla chvílemi dost drsná, ale to se dalo čekat. Hlavní hrdina byl velmi sympatický a i zbytek skupiny, kromě pár jedinců, mi přirostlo k srdci.

28.09.2014 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Skvělá kniha! Od Kinga jsem ale ani nic jiného, než skvělou knihu, nečekala.
Moc se mi líbilo Osvícení, a tak jsem si s chutí přečetla i pokračování.
Líbilo se mi, že Danny se sice vydal po stopách svého otce, co se pití týkalo, ale dokázal se se svou závislostí poprat a dostat ji pod kontrolu. Příběh byl zajímavý a propracovaný a to, že nakonec Danny zjistil, že Abra je doopravdy jeho neteř, byl zajímavý zvrat.

07.09.2014 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Kniha je celkem pěkná.
Na začátku se mi trochu špatně četla, protože oslovovala přímo čtenáře, ale to se pak změnilo.
Děj byl napínavý a zajímavý.

29.08.2014 4 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Výborná kniha.
Obecně mám duchařinu a duchařské náměty ráda a ani tahle knížka mě nezklamala. Děj byl výborně propracovaný a líbilo se mi střídání vypravěče po kapitolách. Hlavní postavy mi byly sympatické, i když Alona byla trochu povrchní.

25.08.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Když jsem poprvé narazila na tuhle knihu, velmi mě zaujala. Čekala jsem od ní hodně a rozhodně jsem nebyla zklamaná protože byla ještě lepší.
Příběh byl velmi emotivní, chvílemi vtipný a nakonec skončil jinak než se na začátku zdálo, takže kniha byla obohacena i o nečekaný zvrat. Hlavní hrdiny jsem si v průběhu čtení zamilovala. Kniha byla také velmi čtivá.
Je to prostě skvělá kniha, jen se bojím, že ta, co budu číst po Hvězdách, mě zklame ať bude sebelepší.

12.08.2014 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Výborná kniha. Skvěle zpracovaná - ostatně jako všechny knihy od Kinga. =)

09.08.2014 5 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Jedna z úžasných věcí na této knize je to, jak King dokázal vylíčit týranou ženu i se všemi jejími pocity a stejně tak i jejího šíleného a odporného manžela.
Normana jsem celou knihu nenáviděla. Kromě toho, že to byl posedlý maniak bez zdravého rozumu (i když mu musím přiznat, že svým způsobem byl dost chytrý) ani jeho slovník nebyl příliš rozsáhlý. Taky mě dost štvalo, že každá žena pro něho byla čubka, děvka, atd., a každý muž pro něho byl buzíkem, teploušem, atd. Ale i tyto věci posílily emoce, které kniha vyvolává.
Rosie se mi líbila, i když byla zpočátku trochu naivní a šedá myška. Na konci knihy ukázala, co v ní doopravdy je. Jen dobře, že pak zasadila ten strom a dokázala tak potlačit svůj vztek.
Celkově se mi kniha líbila. Byla čtivá a poutavá.

13.07.2014 5 z 5

Léta s Top Gear Léta s Top Gear Jeremy Clarkson

Úžasná kniha! Jeremy Clarkson je výborný moderátor i novinář a v této knize se jeho talent naplno projevil. :-)

05.07.2014 5 z 5

...nebo jsem cvok? ...nebo jsem cvok? Richard Hammond

Výborná a vtipná kniha! :-)

25.06.2014 5 z 5

Za chlapem a tramvají neběhej - za pět minut je tu další Za chlapem a tramvají neběhej - za pět minut je tu další Libuše Palková

Dobrá kniha.
Je až trochu smutné, že ty věci v této knize jsou pravda a někteří pánové s ženami zacházejí jako s věcmi nebo se služkami. O to víc jsem ráda, že znám spoustu těch, kteří se tak, jak je to v této knize popsané, nechovají.

13.06.2014 5 z 5

Balthazar Balthazar Claudia Gray (p)

I když jsem si zpočátku myslela, že se mi kniha nebude líbit, prostě proto, že je to jen dodatek k tak perfektní sérii jakou Evernight bezpochyby je, musím říct, že jsem se mýlila.
Měla jsem ráda Biancu, coby hlavní hrdinku celé série, a myslela jsem, že mi v tomto románu bude chybět, ale Skye mi byla natolik sympatická, že Biancu bez problému nahradila. Kromě toho bylo skvělé se konečně dočíst, že i Balthazar už našel někoho, kdo ho miluje tak, jak si zaslouží.
Myslím, že tato kniha byla krásným doplněním Evernightu a vůbec mě nezklamala, i když jsem myslela, že to tak bude. Pokud vyjde ještě nějaký díl nebo doplnění série, určitě si ho bez váhání přečtu. :-)

08.06.2014 5 z 5