Hana62 Hana62 komentáře u knih

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Tak nevím, HH stárne jako my všichni, ale v tomto díle mi to vadilo. Co mi však vadilo více, absence překladu anglických dialogů, kterých bylo fakt dost. Ne všichni čtenáři ovládají angličtinu a na vyhledávání překladu na Google jsem rezignovala po třetině knihy. Jinak souhlasím, že to bylo překombinované, místy těžko uvěřitelné. Uvidíme, zda autor bude pokračovat a nebude vařit z vody. Nová série by neuškodila.

13.05.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Trochu zklamání. Zase Jurek, už to chce změnu. Vůbec by mi nevadila detektivka s jednou vraždou a méně brutality.

29.04.2023 4 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Po 40 letech jsem se ke knize vrátila. V době studií jsem přečetla všechny autorovy knihy. Jsem ráda, že díky výzvě promluvila znovu skvělá kniha. Všechny postavy chytnou čtenáře za srdce. Je mi teskno, smutno, do pláče. Ale to je u Remarqua vždy.

01.09.2022 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Hodně silný příběh. Skoro se nedá věřit, že se něco takového dělo. Důležité psát pro paměť lidstva...

12.04.2021 5 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Není to, co bych doporučila. Snaha zasadit děj do minulosti pokulhává se zvyky a chováním v té době obvyklými. Určitě další knihy autora nebudu číst.

24.04.2019 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Četla jsem až po Temných hlubinách, a to bylo dobře. Kdybych ji četla jako první, další díly bych už vynechala. Erika mi lezla na nervy, zase sériový vrah, příliš překombinované.

27.09.2018 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Ano, stoupající tendence knížek. Přečetla jsem "bichli" za dva dny a chci další!!!
Linna je mi stále bližší svou povahou, nekonvekčností a stylem. Těším se na pokračování.

28.08.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Od začátku do konce jsem "hltala" každou stránku. Za mě hodně dobré, rozpracované charaktery postav, zápletky čekané, ale i překvapující. Skvělá kniha - doporučuji!

15.04.2018 5 z 5

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

Není to úplně můj šálek kávy, ale přečteno přes víkend. Mělo to spád, překvapení, napětí, romantiku, padouchy i klaďáky:-)
Je poznat, co autor studoval.

04.03.2024 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Prima protipól k detektivkám. Vím, jak to skončí, předpokládám děj, zápletky, žádné nemilé překvapení. Oddych, proti nečekaným závěrům, napětí, obavám, někdy i nepříjemnému "prozření". Ale už se těším na Nesba.

18.09.2022 3 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Kromě toho, že celou dobu víš, jak to dopadne, užila jsem si to. Po detektivkách jsem potřebovala oddych. A tato knížka to do puntíku splnila. Teď jdu dočíst Neklidná krev.

03.06.2022 4 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

No teda!!! Úžasné, spád, napětí a příslib. To ale nevydržím. Na tento díl jsme čekali 3 roky!!!! V kontextu toho, že čekám další díly z jiných sérií, už mám trochu v hlavě zmatky. (Calbraith, Kepler, Minner, Olsen, Nesbo Bjork...:-)

24.05.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Dojemné, plné naděje, laskavosti odhodlání. Příběh, který by měl znát každý mladý člověk. Jsem šťastná, že moje vzpomínky nejsou zatíženy ztrátou blízkých.

09.04.2022 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

za mě dost dobré. Čte se to úplně samo... stojí za to číst všechny díly. Snad můžeme čekat pokračování?!

07.07.2021 5 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Kniha pro tuto dobu jako dělaná. Laskavý humor, pohlazení na duši. Líbila se mi víc, než předchozí díl. Více se blíží Jirotkovi.

15.01.2021 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Krásné čtení. Je sice pravda, že mi bylo při čtení neskutečně smutno a smutek ještě přetrvává, ale přesto to je nádherný příběh. Doporučuji.

23.05.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Stoupající tendence. Erika už má uvěřitelné chování, je mi lidsky bližší. Trochu mi vadí, že už pomalu nenajdete krimi, kde není sériový vrah- přitom v běžném životě je jich jako šafránu....Ale knížka a příběh se mi líbil.

27.09.2018 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Jako studentka jsem chtěla "něco" od Remarqua. V knihovně ale měli jen Jiskru života. Na to, že to byly moje první kniha autora, mě autor chytil za srdce. Do roka jsem přečetla všechny jeho knihy - i méně známé. Silné příběhy, humor i v hraničních situacích, přátelství, láska - nic tam nechybí. I po letech mají tyto knihy co říct.

18.06.2018 5 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Všechny tři knížky jsem přečetla v jednom týdnu (odskočila jsem si od rozečtených knih, které nějak nedokážu "přelouskat"). Kniha má dobře zpracované zápletky, napětí, nečekaná rozuzlení. Doporučuji!

25.07.2017 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

SUPER!!! jako vždy, nemůžu se dočkat, kdy vyjde další díl. Sebastiana chápu a přála bych mu víc uznání a štěstí, ale co nebylo, může být, že? :-)
Díly mají stoupající tendenci, tak jsem zvědavá, kam až můžou "vystřelit".

20.06.2017 5 z 5