Hakl54 Hakl54 komentáře u knih

Náš milý synek Náš milý synek Silvia Antalíková

Kniha tak nějak o ničem. Spisovatelka vždy něco nakousla a již utíkala k další epizodě.

23.04.2023 2 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Po několika letech konečně kniha ulovena v místní knihovně. Nezklamala. Napínavé, děsivé, tajemné a smutné.

23.04.2023 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Nejhorší na tom co se ve věznicích dělo je, že se to opravdu stalo a nebylo to nikdy vyšetřeno a potrestáno.

23.04.2023 5 z 5

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

Román se celkem dobře čte, ale konec se autorce moc nevydařil. Po reálném příběhu ze života jedné rodiny náhle spadla do červené knihovny. To nemusím.

23.04.2023 4 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Malá knížečka plná osudů. Moc pěkné čtení.

31.03.2023 5 z 5

Měj mě rád/a Měj mě rád/a Markéta Hejkalová

Ze začátku dobré, ale jak přibývaly roky a postavy, zcela jsem se v tom ztratila a již jsem to četla jako krátké epizody různých postav. Škoda, stačilo se věnovat osudům jedné nebo dvěma rodinám.

29.03.2023 2 z 5

Slečny Slečny Anne-Gaëlle Huon

Přiblížení života "vlaštovek", přestože to neměly vůbec lehké, román plyne příjemně a na první pohled bezstarostně. I těžká období jsou přijata s určitou lehkostí. Na internetu jsem si našla další informace o espadrilkách.

19.03.2023 5 z 5

Zlodějka mýho táty Zlodějka mýho táty Petra Hůlová

Téma výborné, ale nějak divně uchopené. Bez děje, rozvláčné, jak deníček malého kluka. Byla by z toho dobrá povídka. Nedočteno.

10.03.2023 2 z 5

Volání Kalahari Volání Kalahari Patricia Mennen

Slibný název, celkem dobrý začátek, ale postupně naivní, nepravděpodobné a laciné jak chudák holka ke štěstí přišla.

10.03.2023 2 z 5

Než se rozdělíme Než se rozdělíme Iva Tajovská

Z trilogie se mi zdála nejslabší, ale přesto výborná kniha o mezilidských vztazích a osudech obyčejných lidí.

04.03.2023 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Psychologické napínavé drama. Jak se dalo tušit, bez jasného konce.

24.02.2023 5 z 5

Pozlátko Pozlátko Táňa Keleová-Vasilková

Pohádka o zlé, líné a zhýčkané kuřačce Emě, hodné, krásné a pracovité Elišce, o Karlovi, který je slaboch, ale nakonec prozře. Romány paní Vasilkové se začínají přibližovat červené knihovně, ale jako oddychovka, od které toho moc nečekáte ujdou.

24.02.2023 3 z 5

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Moc smutné čtení, ale příliš rozvláčné a opakující se pasáže.
Někdy méně znamená více.

20.02.2023 3 z 5

Hořící nebe Hořící nebe Iva Tajovská

Slabší než první díl, ale stále zajímavé a dobře napsané.

17.02.2023 5 z 5

Odpusť, že jsem se vrátil Odpusť, že jsem se vrátil Iva Tajovská

Kniha se mi moc líbila. O této době se málo píše a přitom v každém městečku a vesnici jsou památníky obětem první sv. války. Mluví se o legiích v Rusku, ale na ty z Itálie jako by se zapomnělo.

17.02.2023 5 z 5

I velké holky pláčou I velké holky pláčou Monika Knápková

Překvapilo mě vysoké hodnocení, pro mě průměrná kniha, kterou rychle přečtete a za pár dnů o ní ani nevíte.

07.02.2023 3 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Kniha na mě působila tak silně a smutně, že jsem ji musela číst po částech a "odpočinout si " od ní. Profesionálně a zajímavě napsané.

05.02.2023 5 z 5

Smrt s odkladem Smrt s odkladem Josef Klíma

Na detektivky moc nejsem, dárek od Ježíška, ale celkem se mi líbila. Pouze to zatčení vraha mi moc nesedělo, no musí to být napínavé až do konce.

04.02.2023 4 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Nejdřív mě kniha moc nebavila, čekala jsem nějaký příběh. Pak mě postřehy ze života začaly zajímat a nakonec jsem se bavila jak jsme si podobné.

23.01.2023 4 z 5

Profesionální žena Profesionální žena Vladimír Páral

Mě osobně nepřipadá román jako parodie na červenou knihovnu, ale spíš pohled na ženy, které pro lásku k muži dokážou překonat sama sebe a obětovat pro to své sny a pohodlí.
Styl pana Párala je jedinečný i po tolika letech. Knihu jsem poprvé četla cca před 40 lety, splněna čtenářská výzva 2022 - autor je o 22 let starší než já.

15.01.2023 5 z 5