Hakl54 Hakl54 komentáře u knih

Jedna dobrá vec Jedna dobrá vec Alexandra Potter

Oddychové čtení, trochu naivní, ale Liv jsem šťastný konec přála.

30.09.2023 4 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Nahlédneme do podivné až neskutečné rodiny, kde se postupně rozkrývají charaktery jednotlivých osob a skrytá tajemství. Dobré až trochu mrazivé čtení.

28.09.2023 5 z 5

Válka se stromy Válka se stromy Jan Tománek

Při čtení si uvědomíte, že válka se stromy již nastala. Nevěříte ? Stačí, když auto nezodpovědného šíleného řidiče nabourá do stromu a již se kácí vše podél silníce.

14.09.2023 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Postupné rozkrývání příběhu jedné rodiny po válce se opět paní Chalupové povedlo. Napínavé až do konce.

09.09.2023 5 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Takový průměr, přečtete a brzy zapomenete.

09.09.2023 3 z 5

Jedeme na dovolenou Jedeme na dovolenou * antologie

Na dovolenou se těšíme, ale není to vždy tak růžové jak si vysníme.

05.09.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Jak přibývají stránky, otevírá se pomalu příběh, z kterého jste ze začátku smutní pak naštvaní a nakonec otřeseni jak se matka a dcera nejsou schopné vzepřít jednomu muži a ničí další život. Nádherná, smutná kniha.

17.08.2023 5 z 5

Hrůzy lásky a nenávisti Hrůzy lásky a nenávisti Zdena Frýbová

Mistrně popsané chorobné úchylky dvou lidí. Při čtení až mrazí, kam někteří jedinci jsou schopni zajít a beztrestně ublížit a na druhou stranu ta bezmoc tomu zabránit. Jednu hvěždičku ubírám za rozvláčnost, stačilo by méně stran.

17.08.2023 4 z 5

Než vybledne den Než vybledne den Kristína Hušeková

Románem bych knihu nenazvala, jedná se spíš o povrchní písemnou zpověď dcery s nemocnou matkou.

17.08.2023 3 z 5

Biatlonové legendy – Johannes a Tarjei Bø Biatlonové legendy – Johannes a Tarjei Bø Lasse Lønnebotn

Čtivá kniha jak pro sportovní fanoušky, tak i pro všechny ostatní o krásném sourozeneckém vztahu a soupeření. Pouze jsem čekala víc o samotném biatlonu, tak trochu nahlédnout do zákulisí norského týmu.

06.08.2023 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Příjemné čtení, které pozvolna odhaluje tajemství v rodině.

27.07.2023 5 z 5

Když ptáčka lapají Když ptáčka lapají Magda Váňová

Dobrý příběh z běžného života.

23.07.2023 5 z 5

Normální zázraky Normální zázraky Irena Obermannová

Průměrné povídky, žádný zázrak.

04.07.2023 3 z 5

Sága rodu Reissových Sága rodu Reissových Hana Whitton (p)

Ve škole nás v hodinách dějepisu národní obrození moc nebavilo, ale v románu byla tato doba posána sice stručně, ale zajímavou a nenásilnou formou. Příběhy tří sester se mi líbily a navíc jsem si po přečtení některé životopisy našla na internetu.

21.06.2023 5 z 5

Boží a jiná muka Boží a jiná muka Tereza Boučková

Vtipné a milé fejetony ze života.

19.06.2023 5 z 5

Služebná z hostince Služebná z hostince Dilly Court

Čekala jsem zcela jiný typ knihy, pravdivý příběh ze života.
Takže velké zklamání. Pro někoho hezká kniha, ale pro mne slátanina na pomezí červené knihovny.

16.06.2023 2 z 5

Slib Slib Táňa Keleová-Vasilková

Jedna z lepších knih autorky.

06.06.2023 4 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Pěkné počtení, povídka o dubu hodně dobrá.

02.06.2023 4 z 5

Tereza Tereza Magda Váňová

Ze začátku běžný rodinný život se všemi radostmi i starostmi. Bohatý princ byla taková hezká tečka nakonec, možná trochu moc přeslazená, ale vlastně proč ne ?

23.05.2023 5 z 5

Rodinné povídky Rodinné povídky * antologie

Jak to již u povídek bývá, některé mě pobavily, jiné mě zaujaly a některé nic moc.

16.05.2023 4 z 5