Hakl54 Hakl54 komentáře u knih

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Opravdu spíš deníček mladé dívky. Nezáživné dny o ničem se střídaly se zajímavými, kterých bohužel nebylo moc. Celá rodina vylíčena příliš ideálně.

10.01.2023 3 z 5

Krotitel splašených myšlenek Krotitel splašených myšlenek Karel Šíp

Dobré, rychlé počtení ve sváteční dny. Hodně vtipných myšlenek.

04.01.2023 4 z 5

Zbláznila ses? Zbláznila ses? Jana Jirásková

Celkem dobrý příběh, co mě ale vyloženě nesedělo-sny. Nejraději bych je přeskakovala, ale nedalo mi to. Místo snů by snad byly lepší vzpomínky na nepříliš vydařený vztah s matkou.

30.12.2022 4 z 5

Pravá žena Pravá žena Eva Štolbová

Výborně zpracovaný životní příběh jedné učitelky a její rodiny.

21.12.2022 5 z 5

Kdo neharaší, není chlap Kdo neharaší, není chlap Marcela Mlynářová

Knihy od paní Mlynářové si začínají být podobné a občas mi připadá, že jsem příhodu již někdy četla. Jako nadšenou turistku mě pouze zajímá popis jejich cest a zajímavých míst.
Nevím proč v nadpisu bylo slovo harašení, když v knize žádné harašení nebylo.

21.12.2022 3 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Oddychové čtení, které mě vrátilo do mých mladých let, která autorka popsala velice věrohodně. Ostatně je můj ročník.

14.12.2022 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Knížka se mi moc nelíbila, Boris mě byl krajně nesympatický. Pouze oceňuji, jak zdařile autorky popsala život z pohledu muže.

13.12.2022 3 z 5

Láska přichází po špičkách Láska přichází po špičkách Janette Oke

Hezký, jednoduchý příběh o každodenním životě s jeho radostmi i starostmi. Clark se mi zdál až moc ideální, ale vlastně takového muže bychom si my ženy přály.

08.12.2022 4 z 5

Žirafí slzy Žirafí slzy Alexander McCall Smith

Krásné a milé čtení, z kterého vyzařuje klid a pohoda.

29.11.2022 5 z 5

Žena, která věděla příliš mnoho Žena, která věděla příliš mnoho Michele Campbell

Do poloviny dobré čtení, pak s každou kapitolou šla úroveň dolů. A ten konec, ach jo, to už bylo na mě moc přitažené za vlasy a naivní.

29.11.2022 3 z 5

Dům na jezeře Dům na jezeře Ella Carey

Příjemné čtení, konec příliš přeslazený.

23.11.2022 4 z 5

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Nádherné vylíčení sepětí neandrtálců s přírodou a jejich života. Příběh současné ženy se mi nelíbil a zdál se mi nadbytečný. Žádný společný osud jsem v tom neviděla.

16.11.2022 4 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Pro mě příliš rozvláčné, bez děje.

15.11.2022 3 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Pěkné počtení. Pouze mě trochu vadilo vykreslení 70 let. Jako by byli všichni negativně naladěni, ale i přes nelehkou dobu vlády komunistů a normalizaci se lidé družili a snažili si život ulehčit.

12.11.2022 5 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Velice zajímavý příběh, který se skutečně udál. Zcela to mění pohled na lidi v kómatu.
Měla by to být povinná četba pro lékaře a sestry v nemocnicích.

05.11.2022 5 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Bezvadné hlášky, moc jsem se bavila.

04.11.2022 5 z 5

Třísky Třísky Iva Pekárková

Do poloviny dobré, pak to bylo pro mě moc zdlouhavé. Láska na dálku se mnohdy zcela liší od té každodenní, kdy partneři spolu začnou bydlet společně, ale proč jim v tom bránit? Inu byrokracie je mocná.

03.11.2022 4 z 5

Válka skřetů Válka skřetů Miloslav Švandrlík

Objeveno a přečteno díky čtenářské výzvě. Jinak bych asi nečetla, ale nakonec to nebylo až tak špatné. Dokonce jsem se pobavila.

27.10.2022 4 z 5

Johana Johana Pavla Horáková

Výborně popsaný život mladých lidí. Příliš se nevázat, cestovat, užívat si, vydělat peníze a najednou jsou z dívek ženy bez dětí, manželů a rodin. A roky utíkají.

22.10.2022 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Pěkný a zajímavý román, ale na mě až moc velký časový rozptyl , ve kterém jsem se často ztrácela.

20.10.2022 4 z 5