Hakl54 Hakl54 komentáře u knih

Štěstí lásky Štěstí lásky Janette Oke

Zatím nejslabší díl ze série.

25.04.2024 3 z 5

Poskvrněná Poskvrněná Michaela Mihoková

Téměř nedočteno. Takové nějaké zmatené, osoby nebyly pořádně vykreslené, jakoby psané ve spěchu a příběh zcela neskutečný, divný.

25.04.2024 1 z 5

Jak ti zmizet ze života Jak ti zmizet ze života Katherine Center

Na smutný a silný začátek se začíná pomalu nabalovat naivní chování hlavních postav, až po neskutečně šťastný konec. Škoda, toto téma mohla autorka uchopit velice zajímavě a rozvíjet ho realisticky.

17.04.2024 2 z 5

Věčný slib lásky Věčný slib lásky Janette Oke

Takové milé čtení, tak jak to v rodinách bývá.

15.04.2024 5 z 5

Vrakoviště lásky Vrakoviště lásky Eva Brabcová

Průměrná kniha, do poloviny to má spád pak se to již vleče.

02.04.2024 3 z 5

Tohle město, tahle řeka Tohle město, tahle řeka Martina Leierová

Některé úseky velice povedené, jiné zdlouhavé a nezajímavé. Tvorba spisovatele Hilského mě až na malé výjimky (zmizení pana Vrány) nudila.

02.04.2024 3 z 5

Všechno je možné Všechno je možné Elizabeth Strout

Nějak jsem se v tom ztrácela. Postavy se mi pletli a zamotávali. Některé povídky přes slibný začátek pak nějak vyšuměly.

01.04.2024 3 z 5

Hodina po půlnoci Hodina po půlnoci Hana Marie Körnerová (p)

No takovou blbost jsem opravdu nečekala. Pro mě romantické knihy nejsou asi to pravé. Bezesporu byla Fabiena superžena.
Naopak oproti jiným čtenářkám, se mi líbila vsunutá historie.

18.03.2024 2 z 5

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

Smutný příběh, ale jakoby neměla kniha žádné napětí a děj. Od začátku je již vše odhaleno. Začátek zdlouhavý a konec uspěchaný.

18.03.2024 3 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Prolínání dneška s minulostí se povedlo, pouze konec mi připadal tak nějak uspěchaný.

06.03.2024 5 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Překvapilo mě vysoké hodnocení, mě osobně kniha moc nenadchla, takové nevěrohodné a chvílemi naivní.

05.03.2024 3 z 5

Čtvrtky v parku Čtvrtky v parku Hilary Boyd

Příběh se mi velice dobře četl, snad to bylo i tím, že jsem seniorka a v manželství jsem si odžila několik desetiletí. Takové hezké konce bohužel v životě nebývají často.

28.02.2024 5 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Napínavé, postupně se rozkrývají jednotlivé postavy a jejich pravá tvář. Chvílemi až moc zdlouhavé.

28.02.2024 4 z 5

Katedrála z písku Katedrála z písku Jarmila Pospíšilová

Kniha nemá napětí, ale čte se dobře. Tak nějak celým dějem pozvolna proplouváte a konec vás až tak moc nepřekvapí.

22.02.2024 3 z 5

...a naposled konvalinky ...a naposled konvalinky Jarmila Pospíšilová

Žádné výrazné dějové zápletky ani zvraty, příjemné čtení na volnou chvilku.

15.02.2024 4 z 5

Kocovina Kocovina Stanislav Beran

Zajímavé povídky, propletené a smutné osudy z pohraničí.

08.02.2024 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Všechny ženy si zde předávají těžký osud. Bohužel tím, že jsou nešťastné, přenášejí svoji tíseň dál na své děti a pokračovatelky rodu. Škoda, že se některá osudu nevzepřela. Nejblíž tomu byla Emílie, ale učinit ten krok není tak jednoduché.

31.01.2024 5 z 5

Katův odkaz Katův odkaz Vlastimil Vondruška

Zamotaný případ, báseň a plno vražd. Vše nakonec písař Jiří Adam zručně rozmotá.

26.01.2024 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavé čtení. Líbilo se mi, jak se postupně objevovaly další informace ze života bohyní. Jinak někdy trochu zdlouhavé. Víc se mi líbila Bílá Voda.

25.01.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Výstižný pohled na život dnešních žen. Část "víkend" již trochu nuda a ukončeno v pravý čas, pak už by to bylo asi o ničem.

22.01.2024 5 z 5