Všechno je možné

Román v povídkách od jedné z nejuznávanějších amerických spisovatelek současnosti nás zavádí do ospalého městečka v Illinois. Stejně jako jiní lidé i jejich hrdinové touží po štěstí, lásce a bezpečí, které ovšem mohou mít mnoho podob. Poznáme sestry Nicelyovy, z nichž jedna si zvolí bohatého manžela a společenské postavení, i když musí ledacos překousnout, druhá raději zůstává dlouho sama, dokud nepotká spřízněnou duši v muži, který zcela změní její život. Jejich kamarádka se zase musí vypořádat s tím, že její maminka opustila otce a našla štěstí s mnohem mladším mužem v daleké zemi. A slavná spisovatelka přijede po sedmnácti letech do rodného města a snaží se znovu sblížit se sourozenci, kteří prožili úplně jiný život než ona. Podaří se jim najít společnou řeč?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383449/big_vsechno-je-mozne-SPF-383449.jpeg 3.424

Vydáno: , Motto

Anything Is Possible, 2017

Kniha Všechno je možné

Ronny

Kniha Olive Kitteridge patří k mým nejoblíbenějším a tuto řadím na druhé místo ze všech knih autorky. Není to četba pro každého, osudy lidí z jednotlivých povídek se prolínají, je třeba číst pozorně. Doporučuji k této knize si přečíst také román Jmenuji se Lucy Bartonová. Tyto knihy se doplňují. Kvalitní literatura.

vercatko20

Tohle bylo divné.
Nelíbilo se mi to a od autorky už bych si nic nepřečetla.
Jednu hvězdu jen za tu jednu povídku, která mi nepřišla stejně marná jako ty zbylé.

GeKett

Nejsem zrovna velký fanda povídkových knížek. Ale po Olive Kitteridgeové jsem sáhla i po další knize od Elizabeth Strout a zřejmě zkusím i její další tituly. Možná je to tím, že povídky postupně propojují různé postavy z městečka, ale mě to bavilo hodně. Rozhodně jsem nedokázala odložit knihu, aniž bych přečetla celou povídku a těšila se na další. Hezky vykreslené osudy lidí a jejich povah.

Kataz
31.12.2020

Knihu jsem dostala k objednávce jiné knihy zdarma a musím říct, že mě velmi mile překvapila. Přečteno za pár hodin a je rozhodně nad čím přemýšlet!

NikolaVyb
31.12.2020

Autorku jsem neznala, knihu jsem dostala darem, vůbec jsem tedy nevěděla, co bych měla čekat. Celá kniha je rozdělená na příběhy, postavy jednotlivých povídek se znají, nebo se jejich osudy nějakým způsobem prolínají. Abych byla zcela upřímná, čtení této knihy jsem si příliš neužívala, spíš mě nudila. Některé povídky byly hezké, ale žádná z nich ve mě nic nezanechala. Často jsem ani autorčinu myšlenku nepochopila, byla na mě nejspíš příliš filosoficky ukrytá. Ale častěji jsem si spíš myslela, že autorka záměrně určité skutečnosti ani neprozradila. Já v tom zkrátka žádné poselství nenašla. Několik povídek mělo dle mého hodně useknutý konec, pokračování mě zajímalo a doufala jsem, že se další zmínka objeví v jiném z příběhů. Ale nestalo se tak. Ze začátku jsem měla také problém s orientací v postavách, těch je hned na samém začátku velké množství. Styl, kterým je kniha psaná, je podle mě zbytečně složitý, proto jsem měla potíže udržet pozornost.
Po zkušenosti s toto knihou bych od autorky žádnou další nečetla.

magnolia
01.11.2019

Hodně váhám mezi 3 a 4 hvězdami, když tu není možné dát něco mezi... Zase nahlížíme do několika rodin a lidských osudů, tentokrát v kraji zemědělských farem a maloměst amerického středozápadu. Autorka píše tak, jak to umí, hrdiny nechává vyprávět a přemýšlet, často je nacházíme ve zlomových okamžicích jejich životů a často na tom nejsou nejlépe nebo se naopak právě odrážejí ode dna...Některé příběhy mě zaujaly více, jiné méně, některé dialogy trochu drhly (=nerozuměla jsem jim), ale vybraná témata i způsob psaní E.S. si určitě zaslouží pozornost.