Boží a jiná muka

Fejetony o lásce ke kolu, k níž se autorka vysloveně nerada, těžce a v podivném dobrovolném donucení v průběhu let dopracovala, a o jiných vášních a někdy i mukách. Taky o úplně obyčejných, smutných i veselých věcech života, o manželství, šťastných mužích, nešťastných volbách, blbých politicích, krásných knihách, dojemných filmech. A třeba i o Romanovi a jeho rychlostním rekordu. Fejetony o mužích a lidech, které byly opět napsány s největší láskou, a taktéž otištěny v letech 2004–2009 v Hospodářských novinách, Pražském deníku, MF DNES a Právu. Některé nebyly otištěny nikdy, protože je Tereza Boučková napsala až pro tuto knížku. S láskou, jak jinak. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37944/bozi-a-jina-muka-37944.jpg 3.562

Kniha Boží a jiná muka

hermína14
18.09.2022

Rozumím té potřebě myšlenky ukládat, uklízet, třídit a opatřit popiskem, ale tento žánr přímo křičí po svobodě, prostoru a solitérství. Každé zamyšlení by se bez těch ostatních mile zatřpytilo a zasloužilo si přinejmenším tiché rozjímání...takto si vzájemně kradou lesk.
"Člověk si má ke všemu vypěstovat ironický postoj, zvlášť pak k tomu, co mu přiroste k srdci."

MisaZert
25.01.2022

Fejetony jsou sice milé,ale asi nejsem dost žena,abych se u nich dostatečně nasmála. Miluju cyklistiku,jízdu do kopce, ráda si prohlížím mapy, do překonávání překážek v Julkách by mě nikdo nutit nemusel. S paní Bouckovou ale zásadně souhlasím v tom,jak muži uklízejí (ponožky).

Hema
02.01.2021

Mám ráda styl téhle spisovatelky. Píše skvěle, kniha byla dojemná.

lencin
19.09.2020

Vtipné a svěží fejetony.
(2011)

martina.bella
23.02.2020

Vrátila jsem se k ní už podruhé a znovu se skvěle bavila. Miluju příhodu, kdy žena ukazuje manželovi v mapě krásnou cyklotrasu vinoucí se přírodou a on na to: "To není cyklotrasa, ale státní hranice. Víš, jaký je v tom rozdíl?" Nic hlubokého nečekejte, ale zasmějete se.

marhoul
21.10.2018

Pěkná knížka fejetonů, styl Terezy Boučkové mám ráda.

Čičolina
09.09.2018

Až když jsem knihu donesla domů, zjistila jsem, že je 8 let stará. Trochu mě zamrazilo, ou, tak staré fejetony, až tak uvolnit jsem se asi nechtěla. Ovšem, Pánbůh byl doma když paní Boučková psala a je to znát. Pobavilo, rozesmálo, ťalo do živého. U mě dobrý.

Martina99
28.02.2018

Je to milé čtení a pobaví, musím přiznat, že párkrát jsem smála nahlas :-)