Zlodějka mýho táty

V novém románu Petry Hůlové Zlodějka mýho táty nesnáší desetiletý Miky střídavou péči, nové sourozence a mobilové dny macechy, co podle Mikyho jemu a jeho bráchům ukradla tátu. Naštěstí existuje virtuální platforma plná reálných vrstevníků v podobné situaci a ve společném přesvědčení, že mají právo vyklouznout ze střídavé pasti. Mikiho sebelítost v nebezpečném koktejlu s odhodláním zvrátit situaci za každou cenu vede k nezvladatelné nenávisti, jež systematicky ničí život a veškeré vztahy především jemu samému. Nejde se s knihou neptat, kde začínají a končí naše práva na cokoliv, či jak komplikované břemeno vztahů dokážeme unést. Petra Hůlová opět suverénně vládne slovem, ve svém světě na prahu katastrofy klade čím dál nepříjemnější otázky a rozhodně nenabízí jednoznačné odpovědi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/411144/zlodejka-myho-taty-rVT-411144.jpg 3.730
Romány, Literatura česká
Vydáno · Torst

Kniha Zlodějka mýho táty

Jana283

Tak konečně se někdo podíval očima dítěte na tu „báječnou střídavku“. Kdo to proboha vymyslel? Děti bez zázemí, bez pevných jistot… Vůbec se jim nedivím, že jsou takové jaké jsou. Už název - každý týden přežít v pekle, v rodině zlodějky. Neporozumění, stesk, bolest, revolta... Miky není zlovolný spratek, jen strašně bolavé stvoření ve zmateném světě, do kterého byl násilně poslán dospělými. Stále doufá v znovuobnovení své původní rodiny a když se nedočká pomoci, snaží se bojovat sám...

jullien

Tak tohle byla síla. Brilantně napsané, se spoustou otázek po dočtení. Pořád čekáte na to ono a ono to tam vlastně je už od začátku. Dle mého je potřeba knihu vnímat do hloubky, ne číst povrchně jen jako příběh, pak se může zdát o ničem.

mone

„Nejde se s knihou neptat, kde začínají a končí naše práva na cokoliv, či jak komplikované břemeno vztahů dokážeme unést. Petra Hůlová opět suverénně vládne slovem, ve svém světě na prahu katastrofy klade čím dál nepříjemnější otázky a rozhodně nenabízí jednoznačné odpovědi,“ stojí mimo jiné na přebalu. Na straně 127 pak desetiletý Miky říká: „Děti se nechtěj koukat na mámu nebo na tátu, jak se cucá s tím, kdo jim rozbil rodinu. Nebo s někým jiným, koho si přitáhli, a přitom je neudělal.“ Byl to naprosto autentickej kus literární flákoty, kterej by mi bohatě stačil připravit rare nebo medium, ale v knihkupectví vám to bez milosti šoupnou well-done a navíc bez papírovejch kapesníků.

Ronny

Tak váhám při hodnocení mezi 2-3 hvězdičkami. .
Podle mne je to četba spíše pro - náctileté. Něco jako argument proti mít děti. Určitě není pro děti snadné přijmout a zpracovat rozchod rodičů a pro opuštěnou matku snažit se chovat tak, aby to co nejméně poškodilo děti. Hrají v tom roli silné emoce: zklamání, nenávist, hněv, láska atd. Ale co je moc to je moc. Kluk je úplné psycho.

petrarka72

Vynikající a nesnesitelné. Skoro jedenáctiletý parchant ve zparchantělém prostředí. Na co máme právo? A kdo o tom rozhoduje? A prooooč?

saruse

Zase něco neobvyklého, tentokrát svět desetiletého kluka v zajetí her na mobilu a PC a v zajetí nenávisti k maceše a nesmíření se s rozchodem rodičů a s rozpadem rodiny. Docela z toho až mrazí, když si člověk uvědomí, že v důsledku špatně nastavených rodinných modelů, ale i v důsledku ovlivnění všemi těmi hrami malý člověk docela chladnokrevně začne plánovat definitivní odstranění "nepřítele". Perfektní. Včetně nástinu, jak by to za pár let mohlo vypadat s naším zplundrovaným životním prostředím.

martineden

Toxické mezilidské vztahy, desetiletý kluk, který je dítě, ale doufáte, že s takovým děckem se fakt nepotkáte... Kde končí hraní her na mobilu a kde je opravdový život? Petra Hůlová umí! Plný počet nedávám jen kvůli tomu, že se to odehrává v budoucnosti, mně to připadalo překombinované.

OliP

Opět velice čtivé, velice dobře napsané a opět se žádný happy end nekoná. Musím říct, že paní Hůlová píše mistrně, ale velice ráda bych si od ní přečetla i něco veselejšího. Tak snad někdy něco takového napíše... I když všechny knihy od ní jsem ještě nečetla, to se také přiznám.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Petra Hůlová
česká, 1979

všech 12 knih autora

Kniha Zlodějka mýho táty je v

Právě čtených5x