Petra Hůlová

česká, 1979 statistiky

Nahrávám...

Nová kniha

Nástup Východu?: Eseje

Nástup Východu?: Eseje - Petra Hůlová

Veřejné angažmá spisovatelů v historii mnohokrát předznamenalo vzedmutí přelomových společenských změn. Role spisovatele jako intelektuála schopného zaznamenat společensk... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 12 knih

Komentáře (5)

Přidat komentář
JitkaJak
17.05.2014

Tak tato paní je prostě skvělá spisovatelka. Nevím, jestli neřekla nic pro Literární noviny, protože jsem si je nezaplatila, ovšem ve svých knihách toho říká moc a moc, a to o nás všech, přestože je jejich děj zasazen do hodně vzdálených krajů. Prostě úžasné.

Lodja
21.04.2014

Tato paní toho zvládá opravdu dost. Třeba sprostě nadávat, urážet Kateřinu Tučkovou pro nic za nic a vlastně na tak velkém místě neříct nic v rozhovoru pro Literární noviny. Žasnu! (http://www.literarky.cz/politika/rozhovory/17233-ijeme-vci-ktere-nejdou )

Marčullkas
19.03.2014

Autorka sice píše smutně až ponuře, ale každé přečtení její knihy ve Vás zanechá onen zvláštní pocit, A možná proto je autorka tak oblíbená.

WEIL
17.08.2011

Píše sice ponuře, ale prodává se to.

asam

Spisovatelčin debut Paměť mojí babičce získal cenu Magnesia Litera v kategorii Objev roku a zvítězil v anketě Lidových novin Kniha roku. Próza Umělohmotný třípokoj získala Cenu Jiřího Ortena. Hůlová získala v roce 2008 Cena Josefa Škvoreckého za román Stanice Tajga.
Stanice Tajga - skvěle napsáno, krásná čeština. Skoro detektivka.Možná to nejlepší co zatím napsala.