koupit eknihy

Petra Hůlová

česká, 1979koupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Stručné dějiny Hnutí

Stručné dějiny Hnutí

Ve svém posledním, tentokrát dystopickém románu Stručné dějiny Hnutí nás Petra Hůlová prostřednictvím vypravěčky Věry, lektorky převýchovné instituce Hnutí, nesmlouvavě a... přejít na knihu

Populární knihy

/ všechny knihy
Paměť mojí babičceStanice TajgaAntologie nové české literatury 1995–2004Umělohmotný třípokojPřes matný sklo

Komentáře (6)

Přidat komentář
Chesterton
09. března

Já bych si zase připravila decentní odpověď pro případ, že by mi někdo chtěl provést to, co se přece od novináře ve svobodné a otevřené společnosti dá očekávat :)
Vulgarismy totiž mají své místo v literatuře, ale nikoli v novinařině mezi zralými dospělými lidmi :( Tato žena se již ve veřejném prostoru pohybuje celkem dlouho na to, aby dokázala rozlišovat mezi literaturou a inteligentním rozhovorem ne??

JitkaJak
17.05.2014

Tak tato paní je prostě skvělá spisovatelka. Nevím, jestli neřekla nic pro Literární noviny, protože jsem si je nezaplatila, ovšem ve svých knihách toho říká moc a moc, a to o nás všech, přestože je jejich děj zasazen do hodně vzdálených krajů. Prostě úžasné.

Lodja
21.04.2014

Tato paní toho zvládá opravdu dost. Třeba sprostě nadávat, urážet Kateřinu Tučkovou pro nic za nic a vlastně na tak velkém místě neříct nic v rozhovoru pro Literární noviny. Žasnu! (http://www.literarky.cz/politika/rozhovory/17233-ijeme-vci-ktere-nejdou )

Marčullkas
19.03.2014

Autorka sice píše smutně až ponuře, ale každé přečtení její knihy ve Vás zanechá onen zvláštní pocit, A možná proto je autorka tak oblíbená.

WEIL
17.08.2011

Píše sice ponuře, ale prodává se to.

asam

Spisovatelčin debut Paměť mojí babičce získal cenu Magnesia Litera v kategorii Objev roku a zvítězil v anketě Lidových novin Kniha roku. Próza Umělohmotný třípokoj získala Cenu Jiřího Ortena. Hůlová získala v roce 2008 Cena Josefa Škvoreckého za román Stanice Tajga.
Stanice Tajga - skvěle napsáno, krásná čeština. Skoro detektivka.Možná to nejlepší co zatím napsala.