koupit eknihy

Petra Hůlová

česká, 1979koupit eknihy

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všechny knihy
Strážci občanského dobraAntologie nové české literatury 1995–2004Čechy, země zaslíbenáPřes matný skloStanice Tajga

Autor

Petra Hůlová je česká spisovatelka. Po maturitě na gymnáziu a neúspěšném pokusu studovat Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy studovala kulturologii na Filozofické fakultě téže univerzity, později přidala i mongolistiku. V letech 2000 až 2001 pobývala v Mongolsku, kde se odehrává děj jej... celý životopis(zdroj: www.osobnosti.cz)

Komentáře (6)

Přidat komentář
DominaCZ
02.12.2015

"Předem jste mi říkala, že nechcete mluvit o své poslední knize, tak jen, abychom to hned zkraje nějak uzavřeli: Můžete říci, proč k té knize nedáváte rozhovory?"
Jak se někdo může divit, že reaguje, jak reaguje? Tohle se totiž dělává i při talk show - na něčem se domluvíte a oni to, co nechete, stejně vytáhnou veřejně.
Já bych takovýho "reportéra" taky poslala někam.

JitkaJak
17.05.2014

Tak tato paní je prostě skvělá spisovatelka. Nevím, jestli neřekla nic pro Literární noviny, protože jsem si je nezaplatila, ovšem ve svých knihách toho říká moc a moc, a to o nás všech, přestože je jejich děj zasazen do hodně vzdálených krajů. Prostě úžasné.

Lodja
21.04.2014

Tato paní toho zvládá opravdu dost. Třeba sprostě nadávat, urážet Kateřinu Tučkovou pro nic za nic a vlastně na tak velkém místě neříct nic v rozhovoru pro Literární noviny. Žasnu! (http://www.literarky.cz/politika/rozhovory/17233-ijeme-vci-ktere-nejdou )

Marčullkas
19.03.2014

Autorka sice píše smutně až ponuře, ale každé přečtení její knihy ve Vás zanechá onen zvláštní pocit, A možná proto je autorka tak oblíbená.

WEIL
17.08.2011

Píše sice ponuře, ale prodává se to.

asam

Spisovatelčin debut Paměť mojí babičce získal cenu Magnesia Litera v kategorii Objev roku a zvítězil v anketě Lidových novin Kniha roku. Próza Umělohmotný třípokoj získala Cenu Jiřího Ortena. Hůlová získala v roce 2008 Cena Josefa Škvoreckého za román Stanice Tajga.
Stanice Tajga - skvěle napsáno, krásná čeština. Skoro detektivka.Možná to nejlepší co zatím napsala.