Hajana Hajana komentáře u knih

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tak tady můžu říct jenom, že jsem si z toho sedla na zadek, výborně propracované.

Běsi z temného hvozdu Běsi z temného hvozdu Petr Jaroněk

Kniha je pěkně čtivá, určitě stojí za přečtení. Doporučuji

Ospalá slovanská díra Ospalá slovanská díra Petr Jaroněk

Mě se kniha líbila, a i když mohla být více propracovaná, mohu doporučit. Bylo příjemné že se tu potkává historie a fantasy.

Slečna M. Slečna M. Caroline Woods

Mě se kniha líbila, ale řekla bych, že je to spíš jedna z těch "lehčích" knih co se týče tohoto žánru.

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Po delší delší době jsem sáhla po České fantasy a bylo to skvělé překvapení, celkem rychle jsem ji zhltla. Mohu jen doporučit.

Píseň severu Píseň severu Michaela Merglová

Kniha se mi velmi líbila, druhý díl byl ještě lepší jak první, už se těším na další. Mohu jen doporučit.

15.11.2022

Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny Matthew Reilly

Kniha se mi líbila, mohu jenom doporučit.

Krev a stříbro Krev a stříbro Sabine Ebert

Pohodové čtení, doporučuji, pěkný závěr série porodní báby

22.08.2019

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Skvělá stejně jako první díl, tuhle sérii jsem si fakt oblíbila.

16.02.2019 4 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Kniha se mi líbila, byla to má odměna za státnice, ano oproti Písni a ledu je to pohádka ale i tak určitě stojí za přečtení.

03.01.2018

Ďáblova kolonie Ďáblova kolonie James Rollins (p)

Kniha se mi velmi líbila, to, že se tentokrát děj odehrává v USA a ne v Evropě, bylo vítanou změnou a především jsem se opět dozvěděla něco nového. O založení USA jsem toho moc nevěděla, takže za mě super, už se těším na další díl série.

03.01.2018 5 z 5

Klíč soudného dne Klíč soudného dne James Rollins (p)

Kniha se četla velmi dobře, mohu jen doporučit.

03.01.2018

Pekelná krev Pekelná krev James Rollins (p)

Kniha se mi velmi líbila, nešlo se odtrhnout až do poslední strany.

03.01.2018 4 z 5

Nevinná krev Nevinná krev James Rollins (p)

Kniha, jakož i celá trilogie o sangvinistech se mi velmi líbila, mohu jen doporučit a vim, že se k ni jednou ráda vrátím, jen jedinou výtku mám, Rollins to měl napsat sám, podle mě je tam znát, že tu romantickou část psala žena, zkratka na Rollinse je tam té romantiky až dost, jinak super.

03.01.2018 4 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Autor opět nezklamal, jedna z mých oblíbených knih. Doporučuji.

03.01.2018 4 z 5

Jidášův kmen Jidášův kmen James Rollins (p)

Tato kniha je jednou ze autorových nejlepších, pro mě to byla pecka a určitě se k ni rada vrátím, nejvíce se mi asi líbila část odehrávající se v Africe.

03.01.2018 5 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

James Rollins je sázka na jistotu, jeho knihy s prominutím miluji, tato je za mě sice zatím nejslabší, ale také se zde zabývá 2.sv.válkou, takže bych to přisuzovala také danému tématu. Bylo zajímavé zjistit jaká další zvěrstva naciste prováděli, děj je napínavý až do konce, mohu jen doporučit.

03.01.2018 3 z 5

Poslední anglická královna Poslední anglická královna Steve Robinson

Kniha se mi líbila, také to pro mě bylo první setkání s tímto autorem, ale jistě ne poslední, jsou tam jisté chvíle, kdy kniha připomíná Dana Browna. Přesto, že má otevřený konec, mohu ji určitě doporučit.

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Pro mě je tato kniha srdcovka, příběh se mi velmi líbil, tema židovského ghetta a jeho vzniku bylo nové, ale velmi se mi libilo i to, zamyslet se nad vznikem prvních butiků, kde uz mohli lidé přijít, šaty si zkusit, vybrat, jen se později do dělaly, ale byly jinak témeř okamžitě k nošení a ne az třeba za tyden. Tuto knihu mohu jen doporučit.

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Přečetla jsem od autora vsechny tři knihy, pokud je mam seřadit, takJsou světla, která nevidíme byla nejlepsi kniha, na 2.misto bych dala Sběratele mušlí a 3. By byla Zeď vzpomínek. Sběratel se četl lehce, krásne, jakoby jste nad těmi řádky jen letěli, a to
Ikdyz se zde píše i o vážných tématech. Knihu urcite mohu doporučit. Libi se mi autorův styl psaní.

07.08.2017 3 z 5