Hajana Hajana komentáře u knih

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Kniha se četla dobre, Pekne pohodové čtení, zajímavý pohled nad různými životními situacemi, mnohdy z neobvyklého úhlu pohledu. Libi se mi, s jakou jakoby lehkosti píše i o závažnych tématech.

04.08.2017

Jablko Jablko Michel Faber

Kniha se mi velmi líbila. mohu jen doporučit.

16.07.2017

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

na knihu jsem narazila náhodou a rozhodně nelituji, v podstatě to byla má první kniha od Rollinse a velmi se mi líbila, asi nejvíc z celé série, jedinou výtku kterou mám k této trilogii - Cantrellová to až moc osladila takže mi to jednak k autoru nesedělo a bylo to spíš na škodu, ale je fakt že se více projevila až v následujících dvou dílech, jinak mohu celou trilogii vřele doporučit.

13.06.2017 4 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Druhý díl série se mi také velmi líbil, ikdyž byl o "hašlerku" slabší než první, ale faktem zůstává, že Pan Rollins je zkrátka Pan spisovatel.

13.06.2017 4 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

První díl série Sigma force, za mě ale jedna z nejlepších, kniha má spád, čtenář se nenudí a nemohla jsem se od ní odtrhnout. V budoucnu se k ní určitě vrátím, vřele doporučuji.

13.06.2017

Legenda o krvi a lásce Legenda o krvi a lásce Theresa Melville

sice jsem čekala od knihy trošku něco jiného, ale konec byl pěkný, takže celkově se mi kniha líbila, jen jak zde již bylo řečeno byla na mě místa až příliš romantická. jinak ale mohu doporučit.

13.06.2017

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Úžasná kniha, určitě se k ní někdy vrátím, mohu doporučit. Četla se jedním dechem, nádherná i smutná zároveň, autor zde ukazuje i jiný pohled na němce během 2.světové války, na to, že ne každý simpatizoval s Hitlerem. A volba Smrti jako vypravěčky byl výborný tah, velmi originální.
"Něco vám řeknu, lidi mě děsí."

19.02.2017 5 z 5

Tato kniha se mi z celé trilogie líbila nejvíce. Kniha je napsána velmi čtivě, mohu jen doporučit, autor měl zajímavý námět a dokázal ho výtečně zúročit.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Kniha se mi velmi líbila, mohu doporučit, jak tuto knihu, tak celou trilogii.

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

kniha se mi velmi líbila, nicméně z této serie za mne byla nejslabší.

19.02.2017

Neboť jejich je království nebeské Neboť jejich je království nebeské Kjetil Try

moc se mi kniha nelíbila

Krvavá relikvie Krvavá relikvie Pip Vaughan Hughes

Na knihu jsem náhodou narazila v Levných knihách a nelituji. Byla tam sice i slabší místopya, ale příběh byl poutavý a doporučuji. V budoucnu se k ní ráda vrátím.

Kostnice Kostnice Pip Vaughan Hughes

Kniha se mi libila, jen jsem čekala, že se bude odehrávat tak jako v prvni knize alespoň část na Kormoránu s jeho posádkou. To je mi trošku líto. Jinak vzhledem k tomu, že jsem nedávno dočetla Inferno od Browna, tak bylo příjemné, že v knize jsou zmínky o dóžeti Dandolovi a dozvěděla jsem se nové věci o Konstantinopoli.

Malováno krví Malováno krví Pip Vaughan Hughes

Kniha, jakoz i cela řada se mi velmi libila. Mam rada knihy, kde, ikdyz je příběh smyšlený, tak se ale odehrává na pozadí určité doby- zde 13.století, a jsou v něm popsána i historická fakta, takže se člověk zábavnou formou dozvi i něco navic. Mohu jen doporučit.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jak mam k teto knize napsat komentář, když nenacházím slov. Nádherná kniha, originální styl psaní. Četla jsem jedním dechem a nemohla se odtrhnout, prisla podobná jako Zlodejka knih. Urcite se k teto knize nekdy vrátím a tesim se na Zeď vzpomínek od tohoto autora.

30.08.2016 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Pro me je G.R.R.Martin spolu s Tolkienem Pan spisovatel. Proste skvele dílo, které se čte jedním dechem a vůbec vám nevadí ze je to docela špalek, ba prave naopak se člověk diví jak to, ze to tak rychle uteklo a vy jste uz na konci. Cela série je jednou z mých nejoblíbenějších.

05.08.2016

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

K tomuto autorovi jsem se dostala diky povinné četbě na VŠ. Jak zde již bylo řečeno, tuhle knihu a celkové Klimovu tvorbu budete bud nenávidět nebo obdivovat. Kdybych to četla v době, kdy to bylo napsáno tak to nejspíš nedoctu, ale v dnešní době kdy uz jsme trosku otrkli to spíše obdivuji, nicméně abych to přečetla musela jsem na to mit náladu a trochu i žaludek. Pro slabší povahy nedoporučuji.
Jak se o něm rika: Klima je radikálnější nez Nietzsche, myslim ze tohle je jedno z děl které to potvrzuje. Ale pro me jeho nej drsnější dílo je Bila svině. Jinak asi to neni kniha ke které bych se vrátila, nicméně doporučuji si jej přečíst, alespoň pro utvořena názoru pro bohužel málo známého autora.

04.08.2016

Dcera čisté krve Dcera čisté krve Anne Bishop

Z knihy jsem mela stejný pocit jako když jsem začala cist Hru o truny. Prvních cca 70 stran me nebavilo a těžko jsem se orientovala v postavách a ději, zvažovala jsem ze ji něco tu. Nakonec jsem ji docetla a ihned se vrhla na dalsi dva díly a jsem rada. Jak již bylo řečeno neni to klasika žánru, ale urcite se k ni nekdy v budoucnu vrátím. Takže za sebe mohu doporučit.

23.07.2016

Inferno Inferno Dan Brown

Kniha se mi velmi líbila, za me je zatím tim nejlepším co Brown napsal, libi se mi jak ve svých románech popisuje historická fakta a přitom čtenáře dějem zápletky nenechá v klidu. Nemohla jsem se odtrhnout.

23.07.2016 5 z 5