Kostnice

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V troskách temného Cařihradu Kdo získá největší poklad, jaký na zemi kdy existoval? V temnotách Evropy třináctého století jej představují relikvie ukryté v malé kapli v troskách rozbořené Konstantinopole. Kristova trnová koruna, oštěp, kterým mu římský setník Longinus probodl bok, část kříže, na kterém byl ukřižován a mnoho dalších ostatků, jejichž cenu nelze vyčíslit pozemskými statky. Naším průvodcem je opět bratr Petroc, který se ovšem již definitivně vzdává naděje na život v církvi. A stejně jako v předchozím románu, i nyní se jeho osudy spojí s osudy lovce relikvií kapitána de Montalhaca, který jej vtáhne do svého světa. Petrokovu cestu však hned na počátku poznamená tragédie. Žal a smutek však nejsou ochranou před hamižností a touhou po bohatství. A kapitán de Montalhac potřebuje Petrokovu pomoc, protože kolem vzácných relikvií, které touží získat, krouží další a další dravci. Petroc se ocitne v samém středu bouře, která ho vytrhne z Londýna a přes benátské nevěstince ho zažene až do trosek zbořených paláců Konstantinopole. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15598/kostnice-15598.jpg 4.142
Série:

Bratr Petroc 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Vault of Bones, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Kostnice

danielavachova
20.10.2019

Povedenè pokračování Krvavé relikvie.

Charlie119
08.07.2017

Dostal jsem se do půlky, dál ni krok. Začátek zajímavý, hlavní postava ale punc čehokoli takového celkem postráda. Je to spíš nevýrazný panák, u něhož vám na jeho osudu dvakrát nezáleží.
Asi nejlepší bylo prostředí, v němž se kniha odehrává.


RiverSong
12.11.2016

Stejně dobré jako první díl. Vypadá to na vážně povedenou sérii.

Hajana
08.11.2016

Kniha se mi libila, jen jsem čekala, že se bude odehrávat tak jako v prvni knize alespoň část na Kormoránu s jeho posádkou. To je mi trošku líto. Jinak vzhledem k tomu, že jsem nedávno dočetla Inferno od Browna, tak bylo příjemné, že v knize jsou zmínky o dóžeti Dandolovi a dozvěděla jsem se nové věci o Konstantinopoli.

haluz
04.03.2016

Tak pro mě o hodně lepší než jednička. Tady jsem měla problém spíš ze začátku než jsem se začetla a pak už to neztratilo tempo... 99%

Lucik666
16.03.2015

No, nevím čím to je, ale mě to před koncem přestalo prostě bavit. Vůbec jsem to nedočetla, protože jsem ztratila smysl to číst. Jakože dobré, bavilo mne to, ale pak už to nějak vyprchalo a nevrátila jsem se zpět.

kryspin66
06.01.2013

Velmi působivé pokračování Petroca.

miskamsk
28.08.2012

Slabší než první díl, celkově dle mého názoru má série sestupnou kvalitu, ale i tak poutavé a příjemné čtivo.