Haen Haen komentáře u knih

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Skvělá knížka. Je zajímavé číst jeden časový úsek z pohledu dítěte, matky a babičky. Líbí se mi, že se díky vnitřním monologům postav orientujeme v jejich pohnutkách a každého můžeme snáze pochopit, jak jeho sobecké postoje, dobře míněné kroky i chuť žít si po svém. Moc se mi líbil závěr, který lehce nastínil další život postav.

14.01.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Pro mě příjemné překvapení, tohle se mi líbilo víc než Dívka v ledu. Noční lov má spád, čtivost, napětí i sympatickou vyšetřovatelku, občas bojující s větrnými mlýny. Robert Bryndza vypiloval styl a je slibným příslibem dobrého počtení.

16.07.2017 5 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Výborná biografie skvělé spisovatelky. Neobyčejně zajímavý život, který popisuje s láskou a moudrostí britské dámy.

01.01.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Neuvěřitelně bolestný příběh z roku 1945, z pohledu čtyř hlavních postav, opravdu silný zážitek. Kniha by zasloužila i šestou hvězdičku, za doslov autorky.

11.09.2017 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Výborná kniha! Jsem z ní nečekaně nadšená, přesně se trefila do mého vkusu. Příběh tří generací žen tak poutavě napsaný, že si určitě tuhle knížku přečtu ještě jednou.

15.04.2017 5 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Velmi zamotané, hodně napínavé, výborné. Znovu jsem si připomněla, jaká je Charlotte Link skvělá spisovatelka. Doporučuji.

09.08.2021 5 z 5

Dívka s labutí Dívka s labutí Sabina Zelená

Krásná kniha. Obálka mě přitáhla, obsah nezklamal. Příběh z pohledu tří hlavních osob je psán s lehkostí, bez hluchých míst, udržel mou pozornost a na čtení jsem se moc těšila. Takových knížek není mnoho a já jsem ráda, že mi tato neunikla. Během četby jsem uvažovala, jak tento propletenec může skončit, ovšem tento závěr mě nenapadl, klobouk dolů, skvěle vystavěný příběh. Autorce fandím a určitě si ráda přečtu něco dalšího.

17.05.2020 5 z 5

Milá knížka složená z několika příběhů a spojená hlavní postavou, majitelkou knihkupectví. Spousta odkazů na knihy, spousta úvah o životě. Asi nezaujme každého, mně se líbila.

24.02.2020 5 z 5

Bez viny Bez viny Charlotte Link

Další případ vyšetřovatelů Kate a Caleba je stejně spletitý, napínavý a výborný jako oba předchozí. Originální zápletka a skvělá psychologie postav. Doporučuji.

20.09.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Příběh plný utrpení, zoufalství, ale i naděje a lásky. Bezvýchodnost a strach na jedné straně, na druhé ochota pomáhat a vůle přežít. I když nemáte rádi knihy popisující tvrdý život v pracovních táborech na Sibiři, tady udělejte výjimku. Velmi doporučuji.

18.04.2016 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Dobře napsaný psychothriller, bavilo mě postupné odhalování souvislostí a lží. Vynikající a napínavé až do konce. Moc se mi to líbilo.

26.06.2017 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Výborná kniha, je to skutečně silný čtenářský zážitek. I když víte, jak to celé dopadne, stejně nemůžete přestat číst. Pokud jsem některým knihám dala pět hvězdiček, tahle by zasloužila šest. Velmi doporučuji.

09.11.2016 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Výborná kniha, přečetla jsem jedním dechem. Určeno dětskému čtenáři, ale zdá se, že právě dospělé více zasáhne.

11.03.2019 5 z 5

Taková normální rodinka Taková normální rodinka Fan Vavřincová (p)

Skvělá knížka s laskavým humorem, vtipná milá oddechovka, která umí zlepšit náladu, stejně jako nestárnoucí seriál z roku 1971.

27.02.2018 5 z 5

Výjimečná kniha s morálním poselstvím z prostředí polského pohraničí. Podivínská hlavní hrdinka mě okouzlila a nadlouho se usadila v hlavě. Kniha si žádá trochu více soustředění, zběžným přelétnutím textu se čtenář velmi ochuzuje o autorčiny myšlenky. Vřele doporučuji.

14.09.2017 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Paula Hawkins má zvláštní mozaikový styl, který stejně jako v předchozí knize Do vody jistě nevyhovuje každému, ale pro mě skvělé. Jelikož jsem si od této knížky nic moc neslibovala, jsem příjemně překvapená, moc mě to bavilo. Jednou si to musím přečíst znovu, abych si užila ty náznaky a střípky informací s tím, že už vím, kam vedou a co propojují. Výborně napsané.

26.01.2022 5 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Skvělá kniha se zajímavými detaily z Monetova života. Překvapivý závěr ještě trochu vstřebávám, ale jinak to byl zážitek.

20.11.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Výborný psychothriller, od kterého není možné se odtrhnout.

11.09.2017 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Melancholický příběh o životě a smrti, který je asi určený jiné cílové skupině, ale dokázal mě pořádně chytit za srdce.

27.02.2018 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Když pominu skutečnost, že Lagercrantz nikdy nebude Larsson, četla se mi knížka moc dobře, další setkání s Lisbeth a Mikaelem potěšilo, problematika dvojčat mě zaujala. Bavilo.

19.09.2017 4 z 5